Lidmašīnas Il-76 apakškabīne. Foto no arhīva

Lībijā notriektas Ukrainas lidmašīnas, kas pārvadāja ieročus

77
(atjaunots 09:09 29.07.2019)
Lībijā Džufras lidostā notriektas lidmašīnas Il-76, kas pārvadāja ieročus no AAE.

RĪGA, 29. jūlijs — Sputnik. Lībijā Džufras lidostā notriektas lidmašīnas Il-76, kas pārvadāja ieročus no AAE, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu "Zerkalo ņedeļi".

Izdevuma rīcībā esošie dati liecina, ka lidmašīnas nofraktējusi privāta Ukrainas kompānija, - tās veikušas pārvadājumus vienai no konflikta pusēm Lībijā.

Valdības spēku uzbrukumā Džufras lidostā tika iznīcinātas divas lidmašīnas.

Par uzbrukumu vēstīja aģentūra Al-Jazeera, atsaucoties uz valdības spēku paziņojumu. Par Ukrainas lidmašīnu iznīcināšanu ziņoja aviācijas resurss avia.pro, kas norādīja, ka lidosta apšaudīta ar raķetēm.

Saņemtie dati liecina, ka lidmašīnas piederējušas kravas aviokompānijai Europa Air no Kijevas.

Šī iemesla dēļ Ukrainas Valsts aviācijas dienests no 26. jūlija pēkšņi apturēja šī pārvadātāja sertifikāta darbību. Valsts lidaparātu reģistrs liecina, ka Europa Air pieder piecas kravas lidmašīnas Il-76TD, ražotas 1990.-1992. gg.

Ukrainas portāls RIA Melitopoļ paziņoja, ka Lībijā gājis bojā pilots. Pagaidām informācija nav apstiprināta.

Izdevums "Zerkalo ņedeļi" pastāstīja, ka Lībijā notriektās Ukrainas Il-76 pārvadāja ieročus no AAE.

Ik-76 – PSRS un Krievijas smagā kara transporta lidmašīna, paredzēta dažādu kravu un tehnikas pārvadājumiem. Tas var nogādāt 28-60 tonnas kravu 3600-4200 km attālumā ar kreisera ātrumu 770-800 km/h.

Pēc Lībijas līdera Muammāra Kadafi gāšanas un slepkavības 2011. gadā valstī iestājusies divvaldība. Austrumos strādā tautas ievēlēts parlaments, rietumos, galvaspilsētā Tripolē – ar ANO un ES palīdzību saformēta nacionālās saskaņas valdība ar Faiezu Saradžu priekšgalā. Valsts austrumu daļas valdība rīkojas neatkarīgi no Tripoles un sadarbojas ar Lībijas nacionālo armiju.

77
Pēc temata
ASV kļuvušas par galvenajām Ukrainas ieroču importētājām
Kanāda piegādās ieročus Ukrainai
Līdz pēdējai patronai: Lietuva piegādā Ukrainai ieročus