Žurnālists un vēsturnieks Vladimirs Kara-Murza

Miris žurnālists un vēsturnieks Vladimirs Kara-Murza

19
(atjaunots 14:29 28.07.2019)
Miris Krievijā pazīstamais žurnālists, viens no telekanāla NTV dibinātājiem.

RĪGA, 28. jūlijs — Sputnik. Šodien, 28. jūlijā apklususi Krievijā pazīstamā žurnālista un vēsturnieka Vladimira Kara-Murzas balss. Par to pastāstīja viņa dēls, Vladimirs Kara-Murza, jaunākais savā lapā Twitter.

​Informācija par 59 gadus vecā žurnālista nāves iemesliem nav sniegta.

Vladimirs Kara-Murza dzimis Maskavā 1959. gadā. Absolvējis Maskavas valsts universitātes Vēstures fakultāti ar "jaunāko laiku vēstures pasniedzēja" specialitāti. Žurnālistikā iegāja 1992. gadā, sākot sadarbību ar telekanāliem.

1993.gadā pēc gadu ilga darba vecākā redaktora un korespondenta amatā KVTRK "Ostankino" pārgāja uz telekanālu NTV, kur gatavoja sižetus programmām "Šodien" un "Ziņas". No 1995. līdz 2001.gadam – programmas "Šodien pusnaktī" autors un vadītājs.

No 2000. līdz 2002.gadam – iknedēļas vēsturiskās programmas "Gadsimta liecinieks" autors un vadītājs. Par darbu NTV izpelnījies Krievijas Žurnālistu savienības prēmiju "Krievijas zelta spalva". No 2007. gada – Krievijas televīzijas akadēmijas loceklis.

Pēc aiziešanas no NTV Kara-Murza paspējis pastrādāt TNT, "TV 6", ТВС, RTVi un kanālā "Tīkla sabiedriskā televīzija". Līdztekus televīzijai strādāja radiostacijās "Maskavas atbalss" un radio "Brīvība". Kopš 2014. gada gatavoja sleju avīzē "Sobesedņik".

 

19