Izlūkošanas lidmašīna Boeing OC-135B, foto no arhīva

Amerikāņu lidmašīnas ielauzušās Venecuēlas gaisa telpā

45
(atjaunots 09:55 28.07.2019)
Dažu pēdējo dienu laikā ASV lidmašīnas vairākkārt pārkāpušas Venecuēlas gaisa telpas robežas.

RĪGA, 28. jūlijs – Sputnik. ASV Gaisa spēku izlūklidmašīnas kārtējo reizi pārkāpušas Venecuēlas gaisa telpas robežas, vēsta republikas Bruņoto spēku stratēģiskā vadība sociālajā tiklā Twitter.

"Šodien kārtējo reizi ASV spiegu lidmašīnas iegājušas Venecuēlas kontrolētajā zonā, pārkāpjot aviācijas drošību un starptautiskos līgumus. ASV turpina atklāti aizvainot mūsu valsti," teikts paziņojumā, ko citēja aģentūra RIA Novosti.

Dažu pēdējo dienu laikā ASV lidmašīnas jau vairākkārt pārkāpušas Venecuēlas gaisa telpas robežas. 19. jūlijā Venecuēlas bruņotie spēki konstatēja lidmašīnu, kas devās no Karību jūras ziemeļrietumu puses Maiketijas virzienā netālu no Karakasas. Mēģinājumi sazināties ar to izrādījās nesekmīgi, un lidmašīna tika konvojēta līdz brīdim, kad tā pameta reģionu.

Vienlaikus Pentagons apgalvoja, ka Venecuēlas Gaisa kara spēku iznīcinātājs Su-30 esot "agresīvi vajājis" amerikāņu izlūkošanas lidaparātu EP-3 un "pakļāvis riskam ekipāžu un lidmašīnu".

Iepriekš Venecuēlas Aizsardzības ministrija uzsvēra, ka arī iepriekš fiksēti Venecuēlas gaisa telpas pārkāpumi un tos iespējams vērtēt kā nopietnus ārējus draudus.

45
Temats:
Venecuēla: demokrātija vai neatkarība? (32)
Pēc temata
Venecuēlas teritoriālajos ūdeņos ieradies ASV karakuģis
Venecuēla uzskata: ASV sankcijas ir noziegums pret cilvēci
Krievijas AM ieteica ASV atturēties no militāras operācijas Venecuēlā
Ne tikai Venecuēla: ASV ir gatavas mainīt varu vēl divās valstīs
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

6
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

6
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Zakerbergs

Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā

10
(atjaunots 16:57 24.05.2020)
Summārā divdesmit piecu visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus ASV dolāru.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes aprēķināja, kā izmainījies 25 pasaules bagātāko cilvēku materiālais stāvoklis koronavīrusa pandēmijas laikā, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar izdevuma vērtējumu, no 23. marta līdz 22. maijam viņi ir nopelnījuši 255 miljardus dolāru.

Visvairāk Covid-19 pandēmijas laikā nopelnījis Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs. Viņa ienākumi palielinājušies par 31,4 miljardiem dolāru, līdz 86,5 miljardiem. Tiek atzīmēts, ka kompānijas akciju cenas ir palielinājušās par aptuveni 60%.

Pasaules bagātākais cilvēks – tirdzniecības platformas Amazon dibinātājs Džefs Bezoss palielinājis savu kapitālu līdz 146,9 miljardiem dolāru, nopelnot norādītajā laika periodā 29,9 miljardus.

Summārā 25 visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus dolāru. Žurnālisti atzīmē, ka tie ir 16% no vidu Forbes miljardieru saraksta bagātības.

10
Tagi:
nauda, Forbes
Pēc temata
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Vispasaules panika. Kas un kāpēc to radījis? Kas tagad notiks?
Bills Geitss izstājas no "Microsoft" direktoru padomes