Malaizijas Boeing katastrofa Ukrainā. Foto no arhīva

Nīderlandes žurnālists atklāja Rietumiem neērtās "MH17 lietas" detaļas

334
Žurnālista no Nīderlandes Maksa van der Verffa jaunā dokumentālā filma, kurā prezentētas Malaizijas varasiestāžu un reisa MH17 katastrofas aculiecinieku liecības, izgaismo Ukrainas un Rietumiem netīkamas 2014. gada traģēdijas detaļas.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Kāds ir virs Donbasa notriektā Boeing "melno kastu" liktenis un kāpēc rietumvalstis nav ieinteresētas MH17 katastrofā patieso vainīgo meklējumos – uz šiem un citiem jautājumiem centās atbildēt holandiešu žurnālists Makss van der Verffs savā jaunajā dokumentālajā filmā.

Van der Verffs jau vairākus gadus veic neatkarīgu žurnālistu izmeklēšanu par Malaizijas Boeing (reiss MH17) katastrofas iemesliem debesīs virs Donbasa. Savā jaunajā 28 minūšu dokumentālajā filmā viņš sniedza jaunas ziņas par katastrofu, kas pilnībā diskreditē Starptautiskās izmeklēšanas grupas (JIT) oficiālos secinājumus, kura katastrofā apsūdzēja Krieviju.

Pārrunu ieraksti ir viltojums

Tostarp viņa filmā tiek minēti Malaizijas premjera Mahazira bin Mohamada, bijušā Malaizijas valdības izmeklēšanas grupas vadītāja virsnieka Mohamada Sakri, kā arī vairāku ekspertu liecības.

Piemēram, Akašs Rozens, Malaizijas firmas OG IT Forensic Services digitālās ekspertīzes vecākais izmeklētājs, apgalvo, ka lietā figurējošie pārrunu ieraksti tika pakļauti acīmredzamai montāžai. Šādu secinājumu viņš ir izdarījis balsoties uz to, ka trokšņu līmeņi ierakstos atšķiras, savukārt daži audioierakstu fragmenti vispār ir pazuduši. Viņam piekrīt vācu analītiķis Normans Riters, kurš arī apšauba ierakstu patiesīgumu.

Savā dokumentālajā filmā van der Verffs tāpat pievērš skatītāju uzmanību faktam, ka šo ierakstu avots ir Ukrainas Drošības dienests (UDD). Par to jūnijā preses konferencē paziņoja Nīderlandes Nacionālā kriminālās izmeklēšanas dienesta vadītājs Vilberts Paulissens.

"Melnās kastes" nācās aizsargāt

Tāpat noskaidrojās, ka MH17 "melnajām kastēm" centās piekļūt ASV un Ukraina. Par to kameras priekšā pastāstīja Malaizijas virsnieks Mohamads Sakri, pēc kura sacītā, viņš bija spiests slepus izbraukt uz Doņecku, jo Ukrainas varasiestādes atteicās laist viņu katastrofas vietā. Viņam izdevās iegūt "melnās kastes" agrāk, nekā tās bija nonākušas Austrālijas, Nīderlandes un Ukrainas bruņoto pārstāvju rokās.

Pēcāk, pēc Sakri sacītā, pie viņa vērsās gan Ukrainas valdības pārstāvji, gan Amerikas specdienesti ar prasību nodot viņiem "melnas kastes", taču viņš atbildēja ar atteikumu.

Apsūdzēt Krieviju par jebkuru cenu

Savukārt Malaizijas premjerministrs Mahazirs bin Mohamads intervijā norādīja, ka ASV, Nīderlande un Austrālija absolūti nav ieinteresēta katastrofas patieso iemeslu izmeklēšanā. Pēc viņa sacītā, šīs valstis jau ir izlēmušas visu vainu par traģēdiju uzvelt Krievijai, taču Malaizija šādam notikumu skaidrojumam nevar piekrist.

Malaizijas Boeing 777 atliekas
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Tāpat Mohamads uzsvēra lēmuma netaisnīgumu un dīvainību iekļaut Malaiziju Starptautiskajā izmeklēšanas grupā vien pēc pusgada kopš tās izveidošanas brīža. Viņš norādīja, ka tā kā lidmašīna piederēja Malaizijai un tās pasažieru vidū bija daudz Malaizijas pilsoņu, tad būtu dabiski kopš pašas pirmās dienas uzaicināt viņa valsti piedalīties izmeklēšanā. "Taču viņi vienkārši ignorēja mūs," pateica premjers.

Tāpat filmā tiek sniegtas tiešo traģēdijas aculiecinieku liecības. Piemēram, mazāk nekā divu kilometru attālumā no katastrofas vietas dzīvojošā Valentīna Kovaļenko norādīja, ka raķete, kura iznīcināja Boeing, tika palaista no Stepanovkas ciema puses, ko kontrolēja Ukrainas armija.

MH17 traģēdija

2014. gada 17. jūlijā pie Doņeckas cieta katastrofā Malaizijas Boeing 777, kas devās reisā no Amsterdamas uz Kualalumpuru. Tajā bija 298 cilvēki. Viņi visi gāja bojā.

Kijeva katastrofā apsūdzēja zemessargus, taču tie apgalvoja, ka viņu rīcībā nav līdzekļu, kas ļautu notriekt gaisa kuģi tādā augstumā.

Starptautiskā izmeklēšanas grupa (JIT) iepazīstināja ar reisa MH17 Boeing katastrofas izmeklēšanas provizoriskajiem rezultātiem. Starptautiskā izmeklēšana apgalvo, ka Malaizijas Boeing notriekts ar ZRK "Buk", kas piederējis KF BS 53. zenītraķešu brigādei no Kurskas. Komplekss esot ievests Donbasā, bet pēc tam — atkal nogādāts Krievijā.

Maskava norādīja, ka JIT apsūdzības nav pierādītas, izmeklēšana — subjektīva un vienpousēja. Krievijas AM dati liecina, ka visas raķetes, kuras dzinēju demonstrējusi Holandes komisija, utilizētas pēc 2011. gada. Turklāt koncerna "Almaz-Antej", vadošā PGA sistēmu ražošanas uzņēmuma eksperti apstiprināja: Boeing notriekts no teritorijas, ko kontrolēja Ukrainas armija.

334
Pēc temata
Putins: ASV nekad neatklās informāciju par MH17 katastrofu
Krievijas AM pierāda: MH17 reisa Boeing 777 notriekts ar Ukrainai piederošu raķeti
Nīderlande atbalstījusi vienošanos ar Kijevu par MH17 lietas tiesu
Krievija publiskojusi datus par raķeti, ar ko notriekta reisa MH17 Boeing Doņeckā
Dzinēji RD-180

Ukraina cer "padzīt" Krieviju no ASV kosmiskajām programmām

8
(atjaunots 17:32 27.05.2020)
Raķešbūves nozarē Kijeva, tāpat kā Vašingtona patlaban ir atkarīga no Maskavas, jo neražo pirmās pakāpes dzinējusi.

RĪGA, 26. maijsSputnik. Ukraina var "padzīt" Krieviju no ASV kosmiskajiem projektiem, tikai šiem nolūkiem vispirms nāksies sakārtot raķešu dzinēju ražošanu, paziņoja valsts kosmiskās aģentūras vadītājs Vladimirs Usovs, vēsta RIA Novosti.

Intervijā izdevumam "Ļevij bereg" amatpersona konstatēja, ka pasaulē ir 10-12 valstis, kas spēj ražot savus kosmiskos aparātus un nesējraķetes, turklāt tikai piecās ir izstrādāts pils ražošanas cikls.

"Tas ir tāds savdabīgs elitārs klubs, kurā Ukraina saglabā savu subjekta statusu," skaidroja Usovs.

Viņš piezīmēja, ka raķešbūves nozarē Kijeva, tāpat kā Vašingtona patlaban ir atkarīga no Maskavas, jo neražo pirmās pakāpes dzinējusi. Tomēr ierēdnis ir pārliecināts, ka Ukraina var sākt ražot dzinējus un piegādāt tos ASV.

Krievijā ražotais raķešu dzinējs RD-180, foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Мамонтов

"Mēs varam tos ražot, jo padomju laikos tamlīdzīgi dzinēji tika izstrādāti ar mūsu konstruktoru biroju spēkiem. Ja mēs to paveiksim, mums parādīsies nevis nomināls, bet gan reāls pilns ražošanas cikls, un mēs vairs nebūsim atkarīgi no Krievijas," atklāja Usovs.

Ukrainas kosmiskās aģentūras vadītājs vērtē, ka šī plāna īstenošanai atliek tikai sameklēt 30-40 miljonus dolāru.

Usovs pastāstīja, ka Krievijā ražotos dzinējus Savienotās Valstis izmanto nesējraķetēm Atlas ULA un vidējās klases raķetei Antares. Viņš norādīja, ka ASV meklē alternatīvu dzinējiem, un apgalvoja, ka Ukraina šajā ziņā var palīdzēt, ja izveidos atbilstošo ražošanu. Vēl vairāk, valsts jau iesniegusi amerikāņiem piedāvājumu, un tas esot izdevīgāks nekā Krievijas projekts. Usovs gan neprecizēja, ko tieši Kijeva piedāvājusi Vašingtonai, - valsts neražo Krievijas dzinēja analogus.

"Ja Ukrainas valdība pieņems atbilstošu politisko lēmumu, mēs vismaz varētu padzīt Krievijas kompānijas no projekta Antares," secināja Usovs.

Krievijā ražotie dzinēji RD-180 tiek uzstādīti ASV nesējraķetēm no Atlas saimes. Analītiķi norāda, ka tās tiek izmantotas "būtiskiem kosmiskajiem startiem ASV nacionālās drošības interesēs".

Iepriekš žurnāls National Interest stāstīja, ka likums liek ASV Gaisa spēkiem atteikties no RD-180, tomēr, saskaņā ar izdevuma prognozēm, tas nenotiks vismaz līdz 2024.gadam.

Arī ASV Kongress atzinis, ka tuvāko desmit gadu laikā nav iespējams aizvietot Krievijā ražotos dzinējus pret amerikāņu izstrādājumiem.

8
Tagi:
Krievija, Ukraina, ASV
Pēc temata
Sadarbība turpināsies: Eiropa tomēr apgūs kosmosu ar Krievijas "Sojuz"
ASV iegādāsies Krievijā sešus raķešu dzinējus
Latvijas bezpilota lidaparāti – visbezpilotiskākie Baltijā
Ziemeļu straumi 2

ASV pieļauj: drīz tiks ieviestas sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2"

25
(atjaunots 10:53 27.05.2020)
ASV vēstnieks Vācijā pieprasījis pārskatīt politiku attiecībās ar Krieviju – pēc viņa domām, Vācija nedrīkst "barot zvēru".

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. ASV vēstnieks Vācijā Ričards Grenels paziņojis, ka Kongress varētu ieviest jaunas sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2", vēsta RIA Novosti

"Jaunās sankcijas atbalsta abas partijas. Neskatoties uz priekšvēlēšanu cīņu, likumdošanas process varētu noritēt ātri," viņš atklāja intervijā avīzei Handelsblatt.

Politologs, vēstures zinātņu kandidāts Mihails Smoļins
© Foto : из личного архива Михаила Смолина

Diplomāts norādīja, ka iespējamo sankciju mērķis ir kavēt cauruļvada ekspluatācijas sākumu. Politiķis neprecizēja, kā šī vēlme tiks īstenota, taču viena no iespējām varētu būt sods uzņēmumiem, kas apkalpo objektu.

Tāpat Grenels intervijā pieprasījis no Vācijas pārskatīt politiku attiecībās ar Krieviju – pēc viņa domām, Vācija nedrīkst "barot zvēru", kamēr Vācija nemaksā pietiekami lielus līdzekļus NATO budžetā.

Berlīne vēstnieka izteikumus novērtēja negatīvi.

"Kad koronavīrusa pandēmija pakļauj valstis visā pasaulē smagam spiedienam, nav īstais brīdis audzēt eskalāciju un draudēt ar tālākām eksteritoriālām sankcijām, tas ir, sankcijām, kas pārkāpj starptautiskās tiesības," izdevumam akcentēja valsts ekonomikas un enerģētikas ministra Petera Štainmeiera pārstāvis.

Jāpiebilst, ka Grenels tuvākajā laikā plāno noslēgt savu darbu Berlīnē.

"Ziemeļu straume 2"

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz divu cauruļvadu izbūvi ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru gazes gadā. Jaunais cauruļvads tiks izbūvēts līdzās esošajam - "Ziemeļu straume". Tas vedīs pa Baltijas jūras dzīlēm un šķērsos Krievijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas un Vācijas teritoriālos ūdeņus vai ekskluzīvās ekonomiskās zonas.

Projektu īsteno kompānija Nord Stream 2 AG. Pusi līdzekļu tajā ieguldījis koncerns "Gazprom", parējos investē partneri no Eiropas: Uniper, Wintershall, OMV, Shell un Engie.

Kopš projekta sākuma tas saskāries ar vairāku rietumvalstu kritiku un pretsparu. Īpaši asi pret projektu iebilst ASV – tās cer piegādāt Eiropas tirgū savu SDG. Gāzesvada izbūvi neatbalsta arī Lietuva, Latvija un Polija, kas to uzskata par politisku projektu.

21.decembrī ASV prezidents Donalds Tramps parakstīja likumu par militāro budžetu, kurā bija iekļauta prasība ieviest sankcijas pret "Ziemeļu straumes 2" un "Turcijas straumes" būvdarbu apakšuzņēmējiem. Pēc tam Šveices kompānija, kas izvilka caurules Baltijas jūrā, paziņoja, ka aptur būvdarbus Dānijas teritoriālajos ūdeņos. Vēlāk Valsts departaments paziņoja, ka apakšuzņēmēji var izvairīties no sankcijām, ja pārtrauks darbus līdz 20.janvārim, taču Allseas nolēma neturpināt darbu projektā.

Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins informēja, ka Krievija varēs noslēgt gāzesvada būvdarbus bez ārvalstu partneru līdzdalības. Pēc viņa vārdiem, "Ziemeļu straume 2" sāks darbu šī gada beigās vai nākamā gada pirmajā ceturksnī. "Gazprom" vadītājs Aleksejs Millers arī uzsvēra, ka kompānijas rīcībā ir visi līdzekļi, lai patstāvīgi pabeigt projektu, taču šim nolūkam būs nepieciešams ilgāks laiks, nekā bija plānots.

Cauruļvadu var pabeigt "Gazprom" piederošais kuģis "Akademik Chersky", tomēr enerģētikas ministrs Aleksandrs Novaks informēja, ka tā sagatavošana aizņems zināmu laiku.

25
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Krievija, Vācija, ASV
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Politologs: Vācija asi reaģē uz ASV plāniem pret "Ziemeļu straumi 2"
Paši jau visu sapratuši: eksperts novērtēja ASV pasākumus pret "Ziemeļu straumi 2"
Rīgas kaķis Muris

Bijušais Rīgas mērs nosaucis Mura nāves iemeslu

0
(atjaunots 17:47 27.05.2020)
Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs pastāstījis, kāpēc miris visā Latvijā pazīstamais kaķis Muris, kā arī atklājis Kuzjas tālākās dzīves plānus.

RĪGA, 27. maijs — Sputnik. Otrdien, 26. maijā, kļuva zināms, ka miris viens no pazīstamajiem Rīgas kaķiem. Bijušais Rīgas mērs, Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs pastāstīja, ka Mura vairs nav.

Dzīvnieka nāves iemeslus Ušakovs tobrīd neatklāja. Šodien, 27.maijā politiķis apmierināja par mīluļa nāvi noskumušo lasītāju zinātkāri.

Savā publikācijā lapā Facebook Ušakovs informēja, ka Muris slimojis ar hrnonisku nieru mazspēju un miris tās dēļ. Tāpat politiķis mazliet pastāstīja par to, kā Kuzja un Muris dzīvojuši, kad viņš aizbraucis uz Briseli.

"Kad es aizgāju no domes, runči Kuzja un Muris turpināja savu darbu pie vice-mēres Annas Vladovas. Pēc domes atlaišanas šogad februārī runči pārbrauca uz manu ofisu Stabu ielā. Tur viņi abi labi iedzīvojās, par viņiem rūpējās manas kolēģes - Anna Vladova un mana Rīgas biroja vadītāja Diana Švane. Pēdējā gada laikā uz Diānas galda, sākumā Rīgas domē, pēc tam birojā Stabu ielā Muris arī pavadīja lielāko daļu sava laika. Muris nomira no nieru mazspējas, ar ko slimoja jau visus pēdējos gadus," stāstīja Ušakovs.

Par Kuzjas tālāko dzīvi skaidrības vēl nam. Ušakovs publicēja kaķa fotogrāfijas un paskaidroja, ka, iespējams, paņems viņu līdzi uz uz Briseli, kad tiks atcelti visi ierobežojumi, vai kaķim tiks sameklēts jauns draugs no patversmes, ko viņš nav radis  būt viens.

Kaķi Kuzja un Muris apmetās rātsnamā 2011.gadā, kad Ušakovs tos pieņēma no dzīvnieku patversmes un izmitināja savā kabinetā. Šajos gados kaķi piedalījās vairākās Rīgas reklāmas kampaņās, tikās ar galvaspilsētas viesiem mēra kabinetā un izpelnījušies vērā ņemamu slavu – Muzeju naktī pie rātsnama stājās rindā visi, kas vēlējās ar viņiem aprunāties.

Muris
© Sputnik / Sergey Melkonov

Politiķiem, kuri vēlējās ieņemt mēra krēslu, žurnālisti nemainīgi uzdeva jautājumu, kāds liktenis gaida Kuzju un Muri. Tomēr galu galā kaķi bija spiesti pamest mēra kabinetu – jaunajam pilsētas galvam Oļegam Burovam bija alerģija pret kaķiem.

Kuzja un Muris vispirms pārvācās uz vicemēres Annas Vladovas kabinetu, kurai ar viņiem izveidojās ļoti sirsnīgas attiecības. Tomēr pēc kārtējām pārmaiņām dome viņiem vēlreiz nācās mainīt dzīves vietu – februārī viņi ievācās Ušakova ofisā Rīgā.

0
Tagi:
Nils Ušakovs, Rīgas dome, Rīga
Pēc temata
Viņiem viss ir labi: žurnālisti apciemoja Kuzju un Muri
Kuzja un Muris aizbrauca no Rīgas domes, bet solīja atgriezties
"Rūpēsimies ne tikai par kaķiem": Rīgas vēlēšanām parādījies pirmais kopīgais saraksts
Nils Ušakovs sniedzis oficiālu paziņojumu