Gatavas produkcijas noliktava. Foto no arhīva

ASV darbavietā atrada sen pazuduša veikala darbinieka mirstīgās atliekas

58
(atjaunots 17:38 23.07.2019)
Vīrieša mirstīgās atliekas nogulēja noliktavā aiz ledusskapja gandrīz desmit gadus līdz brīdim, kad darbinieki nolēma pārvietot iekārtu.

RĪGA, 23. jūlijs – Sputnik. Aiovas štata No frills lielveikala darbinieki atklāja noliktavā sava kolēģa līķi, kurš bezvēsts pazuda pirms desmit gadiem, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Oklahoma’s News 4.

Lerijs Eli Muriljo Monkada pazuda 2009. gada 28. novembrī. Pēc vecāku sacītā, viņš lietojis zāles, kuras negatīvi ietekmēja viņa psihi un garastāvokli. Pazušanas dienā viņš bijis apbēdināts un bija kaut kur aizgājis.

Policisti aptaujāja visus Lerija paziņas, nosūtīja pieprasījumus īslaicīgās uzturēšanas izolatoriem un pat imigrācijas centriem (pazudušais bija dzimis Hondurasā), taču viņa pēdas uziet neizdevās.

Tagad izmeklētāji uzskata, ka todien Lerijs devās uz darbu. Noliktavā stāvēja daudz ledusskapju, uz kuriem bija ērti sēdēt. Darbinieki bieži rīkoja tur neoficiālus pārtraukumus.

Lerijs acīmredzot nolēma pabūt vienatnē, apsēdās atpūsties un nejauši nokrita šķirbā starp sienu un ledusskapi. Izkļūt paša spēkiem viņš nespēja, savukārt viņa palīgā kliedzienus, visticamāk, noslāpēja iekārtu troksnis.

Vīrieša mirstīgās atliekas nogulēja aiz ledusskapja gandrīz desmit gadus līdz brīdim, kad darbinieki nolēma pārvietot iekārtu. Leriju izdevās atpazīt pēc apģērba, pēc tam viņa identitāti apstiprināja DNS analīze. Viņa nāve tika atzīta par nelaimes gadījumu.

58
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

9
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

9
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Zakerbergs

Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā

12
(atjaunots 16:57 24.05.2020)
Summārā divdesmit piecu visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus ASV dolāru.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes aprēķināja, kā izmainījies 25 pasaules bagātāko cilvēku materiālais stāvoklis koronavīrusa pandēmijas laikā, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar izdevuma vērtējumu, no 23. marta līdz 22. maijam viņi ir nopelnījuši 255 miljardus dolāru.

Visvairāk Covid-19 pandēmijas laikā nopelnījis Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs. Viņa ienākumi palielinājušies par 31,4 miljardiem dolāru, līdz 86,5 miljardiem. Tiek atzīmēts, ka kompānijas akciju cenas ir palielinājušās par aptuveni 60%.

Pasaules bagātākais cilvēks – tirdzniecības platformas Amazon dibinātājs Džefs Bezoss palielinājis savu kapitālu līdz 146,9 miljardiem dolāru, nopelnot norādītajā laika periodā 29,9 miljardus.

Summārā 25 visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus dolāru. Žurnālisti atzīmē, ka tie ir 16% no vidu Forbes miljardieru saraksta bagātības.

12
Tagi:
nauda, Forbes
Pēc temata
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Vispasaules panika. Kas un kāpēc to radījis? Kas tagad notiks?
Bills Geitss izstājas no "Microsoft" direktoru padomes