Aptauja. Foto no arhīva

Internetā publicēts īsākais IQ tests

75
(atjaunots 14:39 23.07.2019)
Tests tika sastādīts vēl 2005. gadā kā kognitīvo spēju pārbaude, taču Internetā to publicējuši vien tagad.

RĪGA, 23. jūlijs – Sputnik. Masačūsetsas Tehniskā institūta (MIT) profesors Šeins Frederiks izdomājis īsāko IQ testu, kurš sastāv vien no trīs jautājumiem, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz britu tabloīdu Mirror.

Tiek atzīmēts, ka tests sastādīts vēl 2005. gadā, kā kognitīvo spēju pārbaude, taču Internetā to publicējuši vien tagad.

Testā tika iekļauti sekojošie jautājumi:

  1. Tenisa raķete un tenisa bumbiņa kopā maksā 1,10 dolārus. Raķete maksā par vienu dolāru dārgāk nekā bumbiņa. Cik maksā bumbiņa?
  2. Piecas tekstilfabrikas mašīnas ražo piecus apģērbus piecās minūtēs. Cik minūtēs 100 mašīnas izgatavos 100 apģērbus?
  3. Ezerā aug ūdensrozes. Katru dienu to skaits palielinās divas reizes. Ir zināms, ka ūdensrozes pilnībā noklās visu ezera virsmu 48 dienās. Cik dienās ūdensrozes noklās pusi ezera?

Tāpat zinātnieks sarīkoja eksperimentu, kurā piedalījās trīs tūkstošu dažādu jomu pārstāvji ar dažādu izglītības līmeni, tā rezultātā pareizas atbildes spēja sniegt vien 17% dalībnieku.

Profesors norāda, ka tests tikai pirmajā acu skatienā liekas viegls, to ir viegli saprast pēc izskaidrošanas, taču, lai atrastu risinājumu, galvenais ir atteikties no atbildes, kura pirmā iešaujas prātā.

Visizplatītākās atbildes uz šo testu ir attiecīgi 10 centi, 100 minūtes un 24 dienas, taču tās nav pareizas. Patiesībā pareizās atbildes ir pieci centi, piecas minūtes un 47 dienas.

75
Pēc temata
"Pazemina vidējo IQ": latviešu seriālos atrasta "Kremļa roka"
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

6
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

6
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Zakerbergs

Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā

10
(atjaunots 16:57 24.05.2020)
Summārā divdesmit piecu visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus ASV dolāru.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes aprēķināja, kā izmainījies 25 pasaules bagātāko cilvēku materiālais stāvoklis koronavīrusa pandēmijas laikā, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar izdevuma vērtējumu, no 23. marta līdz 22. maijam viņi ir nopelnījuši 255 miljardus dolāru.

Visvairāk Covid-19 pandēmijas laikā nopelnījis Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs. Viņa ienākumi palielinājušies par 31,4 miljardiem dolāru, līdz 86,5 miljardiem. Tiek atzīmēts, ka kompānijas akciju cenas ir palielinājušās par aptuveni 60%.

Pasaules bagātākais cilvēks – tirdzniecības platformas Amazon dibinātājs Džefs Bezoss palielinājis savu kapitālu līdz 146,9 miljardiem dolāru, nopelnot norādītajā laika periodā 29,9 miljardus.

Summārā 25 visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus dolāru. Žurnālisti atzīmē, ka tie ir 16% no vidu Forbes miljardieru saraksta bagātības.

10
Tagi:
nauda, Forbes
Pēc temata
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Vispasaules panika. Kas un kāpēc to radījis? Kas tagad notiks?
Bills Geitss izstājas no "Microsoft" direktoru padomes