Ukrainas karogs pie vēstniecības Rīgā. Foto no arhīva

"Šprotu karalis" Babris: Porošenko sameloja Latvijas prezidentam trīs reizes

98
(atjaunots 10:07 23.07.2019)
Bijušā Ukrainas prezidenta Petro Porošenko partija Augstākās Radas vēlēšanās uzrādīja augstākus rezultātus ārzemju vēlēšanu iecirkņos, tostarp arī Latvijā.

RĪGA, 23. jūlijs – Sputnik. Ukrainā 21. jūlijā notika parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Balsoja arī ukraiņi Latvijā – kopumā Rīgas iecirknī tika reģistrēti 2508 vēlētāji, no tiem nobalsot atnāca 539. Par Ukrainas vēlēšanu gaitu un rezultātiem Latvijā portālam Baltnews pastāstīja vēlēšanu komisijas vadītāja Natālija Šilova un novērotājs Arnolds Babris.

Latvijā Augstākās Radas vēlēšanās varēja nobalsot iecirknī Nr. 900047 – no plkst. 8:00 līdz 20:00. Pēc Šilovas sacītā, vēlēšanas aizritēja mierīgi un bez jebkādiem pārkāpumiem, cilvēki nāca ar Ukrainas karodziņiem, nacionālajos kreklos, nekādu konfliktu nebija.

Vēlētāju aktivitāte sastādīja 21,49%. No 539 vēlēšanu lapām divas tika atzītas par nederīgām. Balsu izkārtojums ir sekojošs: "Tautas kalps" – 32,96%, "Eiropas solidaritāte" – 23,64%, "Opozīcijas platforma – Par dzīvi" – 12,84%, Šarija partija – 10,42%, partija "Balss" – 10,05%.

Arnolds Babris, komentējot vēlēšanu rezultātus, norādīja, ka Latvijā Zeļenska partija ieguva mazāk balsu, nekā vidēji Ukrainā. Porošenko partija, tieši pretēji, Latvijā uzrādīja krietni labāku rezultātu, nekā Ukrainā, analoģiska tendence ir arī citos ārvalstu vēlēšanu iecirkņos.

"Domāju, ka tas ir saistīts ar to informatīvo telpu. "Antiporošenko" aģitācija tika rīkota lielākoties Ukrainā. Domāju, ka Porošenko tēls ārzemēs izskatās nedaudz labāk nekā pašā Ukrainā," norādīja Babris.

Komentējot jautājumu par turpmāko Ukrainas un Latvijas attiecību attīstību, Babris neaizmirsa pieminēt savu problēmu, kuru viņš piedzīvojis Ukrainā, – jau vairākus gadus viņš cīnās ar reideru ieņemšanas mēģinājumiem viņam piederošajā īpašumā, un aizstāvēt savu biznesu viņam izrādījies grūti, neskatoties par uz Latvijas ĀM aizstāvību visaugstākajā līmenī.

"Ņemot vērā to, ka Porošenko trīs reizes samelojis mūsu prezidentam (tiek domāts Raimonds Vējonis – red.)… Mēs ceram, ka Ukrainas kurss mainīsies uz labāko pusi. Ceram, ka sāksim ar to, ka pašā Ukrainā iestāsies kārtība – sāks saukt pie atbildības gan korumpētos, gan ierēdņus. Jo tas, kas tur notiek, – tas nav normāli. (…) Mums tur ir viena konflikta situācija – reideru ieņemšanas mēģinājumi, acīmredzama nekārtība. Mūsu prezidents trīs reizes par to runājis ar Porošenko. Viņš atbildēja: jā, sāksim kontrolēt. Un pēc tam viņš stāstīja visādas muļķības," pateica Babris.

Pēc viņa domām, attiecības starp Krieviju un Ukrainu pēc jaunā parlamenta ievēlēšanas arī diez vai uzreiz izies no strupceļa.

"Ātru izmaiņu nebūs. Neticu. Pat ja situācija tiks iekonservēta, tas jau būs progress. Galvenais, lai nebūtu pasliktināšanās," pateica Babris.

Svētdien Ukrainā notika parlamenta vēlēšanas. Saskaņā ar nacionālā exit poll datiem, Augstākajā Radā iekļūst piecas partijas – prezidenta Vladimira Zeļenska partija "Tautas kalps" iegūst 42,6%, tai seko "Opozīcijas platforma – Par dzīvi" – 13%, trešajā vietā ir bijušā prezidenta Petro Porošenko partija "Eiropas solidaritāte" – 8,4%.

Turklāt parlamentā iekļūst bijušās premjeres Jūlijas Timošenko partija "Batkivščina" (8,0%) un mūziķa Svjatoslava Vakarčuka "Balss" (6,1%).

98
Pēc temata
Vēlēšanas Ukrainā: ar lielu atrāvienu uzvar "Tautas kalps"
Doņeckas apgabalā Ukrainā atrasti parakstīti vēlēšanu rezultātu protokoli
Ukraina ievēl jaunu Augstāko radu
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

3
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

3
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Zakerbergs

Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā

9
(atjaunots 16:57 24.05.2020)
Summārā divdesmit piecu visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus ASV dolāru.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes aprēķināja, kā izmainījies 25 pasaules bagātāko cilvēku materiālais stāvoklis koronavīrusa pandēmijas laikā, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar izdevuma vērtējumu, no 23. marta līdz 22. maijam viņi ir nopelnījuši 255 miljardus dolāru.

Visvairāk Covid-19 pandēmijas laikā nopelnījis Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs. Viņa ienākumi palielinājušies par 31,4 miljardiem dolāru, līdz 86,5 miljardiem. Tiek atzīmēts, ka kompānijas akciju cenas ir palielinājušās par aptuveni 60%.

Pasaules bagātākais cilvēks – tirdzniecības platformas Amazon dibinātājs Džefs Bezoss palielinājis savu kapitālu līdz 146,9 miljardiem dolāru, nopelnot norādītajā laika periodā 29,9 miljardus.

Summārā 25 visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus dolāru. Žurnālisti atzīmē, ka tie ir 16% no vidu Forbes miljardieru saraksta bagātības.

9
Tagi:
nauda, Forbes
Pēc temata
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Vispasaules panika. Kas un kāpēc to radījis? Kas tagad notiks?
Bills Geitss izstājas no "Microsoft" direktoru padomes