Ukrainas Augstākās radas ārkārtas vēlēšanas

Vēlēšanas Ukrainā: ar lielu atrāvienu uzvar "Tautas kalps"

17
Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem Ukrainas prezidenta Vladimira Zeļenska partija var iegūt pusi deputātu vietu Augstākajā Radā.

RĪGA, 22. jūlijs – Sputnik. Ukrainas prezidenta Vladimira Zeļenska partija "Tautas kalps" pārliecinoši saglabā līderpozīciju, spriežot pēc Augstākās Radas pirmstermiņa vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem. Pēc 35,51% protokolu apstrādes, šis politiskais spēks ieguvis 42,19% balsu, liecina Ukrainas CVK dati.

Tālāk ar ievērojamu atpalikšanu seko Jurija Boiko partija "Opozīcijas platforma – par dzīvi" ar rezultātu 12,75%, tai seko bijušā Ukrainas prezidenta Petro Porošenko partija "Eiropas solidaritāte" ar 8,71% balsu.

Pieciniekā iekļuva arī bijušās Ukrainas premjeres Jūlija Timošenko "Batkivščina" ar 8,15% balsu un dziedātāja Svjatoslava Vakarčuka "Balss" (6,39%).

Ukrainas Augstākās radas ārkārtas vēlēšanas
© Sputnik / Игорь Маслов

Oficiālie vēlēšanu rezultāti Ukrainas Centrālajai vēlēšanu komisijai jāpublicē līdz 5. augustam, ieskaitot.

Saskaņā ar izdevuma "Ukrainskaja pravda" aplēsēm, tik liels balsu pārsvars var nodrošināt Vladimira Zeļenska partijai pusi no Augstākas Radas deputātu vietām – 225 no 450.

Ukrainas parlamenta ārkārtas vēlēšanas notika svētdien, 22. jūlijā. Vēlēšanu iecirkņos ieradās vairāk nekā 14,5 miljoni ukraiņu, kopumā vēlētāju sarakstā bija 29,5 miljoni uzvārdu.

Vēlēšanas izsludināja Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis, kad viņš atlaida Augstāko Radu savas inaugurācijas dienā. Šis rīkojums tika atzīts par likumīgu.

17
Pēc temata
Doņeckas apgabalā Ukrainā atrasti parakstīti vēlēšanu rezultātu protokoli
Ukraina atsaukusi ielūgumu EPPA delegātiem piedalīties parlamenta vēlēšanu novērošanā