Migranti no Hondurasas dodas uz ASV

ES iekšlietu ministru samitā Igaunija ierosināja izsūtīt nelegālos migrantus

46
(atjaunots 12:26 19.07.2019)
Eiropas Savienības valstu iekšlietu ministru apspriedē Helsinkos Igaunijas iekšlietu ministrs Marts Helme ierosināja izsūtīt no Eiropas nelegālos migrantus, nevis sadalīt pa ES valstīm.

RĪGA, 19. jūlijs — Sputnik. Igaunijas Konservatīvās tautas partijas EKRE līderis Marts Helme, valsts iekšlietu ministrs, ES dalībvalstu ministru samitā joprojām pieturējās pie saviem migrantiem naidīgajiem uzskatiem, vēsta Sputnik Igaunija.

Ņemt un sadalīt

Ceturtdien, 18.jūlijā Somijas galvaspilsētā notika ES valstu IeM vadītāju tikšanās, ko vadīja Somijas politiķe Marija Ohisalo. Apspriedē tika izskatīti tādi jautājumi kā nelegālā migrācija, kopējās vērtības un iekšējās drošības turpmākais kurss.

Ohisalo pauda pārliecību, ka Vidusjūrā izveidojusies kritiska situācija ar patvēruma lūdzējiem, un Eiropas Savienībai ir jāatrod kopīgs problēmas risinājums. Somija – ES priekšsēdētāja, ierosināja, lai atbildību par bēgļu izmitināšanu uzņemtos pēc iespējas vairāk ES valstu.

"Eiropas patvēruma sistēmai nepieciešamas tālākas reformas," paziņoja Somijas ministre. Pati valsts, demonstrējot piemēru, pēc EK lūguma piekritusi uzņemt 13 bēgļus no Vidusjūras.

Helme nevēlas uzņemt nelegāļus Igaunijā

Samita priekšsēdētāja viedoklim nepiekrita Igaunijas iekšlietu ministrs. Portāls ERR pastāstīja, ka politiķis paziņojis: viņa valstij migrācijas politikā liela nozīme ir migrācijas plūsmas kontrolēšanai.

Igaunijas iekšlietu ministrs pat neieradās uz ES valstu IeM vadītāju vakariņām samita prieksvakarā, kurā tika apspriesta caur Vidusjūru iebraucošo migrantu sadale. Helme paskaidroja, ka vakariņas notikušas nevis pēc Vācijas un Francijas iniciatīvas, kā ziņots iepriekš, bet gan pēc Somijas ierosinājuma.

Savā vēlmē izsūtīt no Eiropas nelegālos migrantus Igaunijas politiķis ir vienisprātis ar kolēģi no Itālijas Mateo Salvini, kurš arī ieradās Helsinkos. Ar viņa rīkojumu Itālija slēgusi ostas kuģiem ar nelegālajiem bēgļiem.

Salvini vadītā partija "Līga" un Marta Helmes EKRE jau iekļāvušās nacionālistu un eiroskeptiķu blokā Eiropas Parlamentā "Identitāte un demokrātija".

Simpātijas bēgļiem, kuri Igaunijā ierodas pēc Briseles rīkojuma, neizrāda arī Igaunijas tieslietu ministra Raivo Aēga partija "Tēvija", taču tā neizrāda arī tik vētrainas emocijas kā EKRE. Bijušais tieslietu ministrs Urmass Reinsalu, "Tēvijas" loceklis, kurš patlaban atbild par valsts ārpolitiku, radīja valdības krīzi, aktīvi pretojoties valsts vēlmei pievienoties ANO Globālajam migrācijas paktam.

46
Pēc temata
Migranti maina varu Zviedrijā
Indija, Nigērija, Sīrija un Irāka – no kurienes nākuši "jaunie igauņi"
Migrācijas krīze: Baltijas valstis nedzird Maltas palīdzības lūgumus

ASV uzfilmētā video putns aiznes nagos haizivi

6
(atjaunots 18:34 05.07.2020)
Kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivi nagos.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. ASV kādā Dienvidkarolīnas pludmalē atpūtnieki nofilmējuši video, kurā redzams milzīgs putns ar haizivij līdzīgu zivi nagos, vēsta Movieweb.

​Ieraksts izplatījies zibenīgi, stāsta RIA Novosti.

Soociālajos tīklos izskanējuši pieņēmumi par to, ka mednieks ir zivjērglis, liels plēsīgs putns, kura spārnu vēziens var sasniegt 1,7 metrus.

Par zivi sākās strīdi. Lasītājiem šķita, ka putns nomedījis nelielu haizivi, taču, iespējams, tā varētu būt spāņu makrele.

6
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Vīrietim izdevies iemūžināt lācēnu pāri Ainažu apkaimē
Sociālie tīkli, foto no arhīva

Eksperte pastāstīja, un kāpēc mūs izseko sociālie tīkli

39
(atjaunots 10:43 05.07.2020)
Vai jums kādreiz nav šķitis, ka atliek tikai apspriest kādu priekšmetu, un tās reklāma nekavējoties parādās visos resursos? Tas nav šķitums.

RĪGA, 5. jūlijs - Sputnik. Jebkuru lietotāja darbību tīmeklī iespējams aprakstīt ar mērķētās reklāmas iestatījumu algoritmiem. Par to, kā tas darbojas, radio Sputnik ēterā pastāstīja sociālo mediju speciāliste Jevgēņija Kuliša.

Vai jums kādreiz nav šķitis, ka atliek tikai apspriest kādu priekšmetu, un tās reklāma nekavējoties parādās visos resursos? Ja draudzenei nosūtīta sarkanas kleitas fotogrāfija, jūs nekavējoties uzdursieties tieši tādas kleitas reklāmai Instagram?

Tas nav šķitums. Tieši tā darbojas reklāma sociālajos tīklos, lai arī neviens to atklāti nestāsta, uzskata Maskavas blogeru apvienības dibinātāja,  sociālo mediju speciāliste Jevgēņija Kuliša.

"Skaļi neviens par to nerunā, lai arī daudzi to ir ievērojuši un par pārbaudījuši, tomēr serviss nesniedz nekādus oficiālus paziņojumus, viņi to viseim spēkiem noliedz. Tomēr eksperimenti rāda: ja, piemēram, esat noskatījušies kādus stories par to vai citu kosmētiku, teju vai nākamajā reklāmas publikācijā jums parādīsies šī pati vai konkurējošās firmas kosmētija. Nesen blogere Katja Konosova izdomāja ekspetimentu. Viņa vairākos stories pēc kārtas stāstīja par kaut kādu kosmētiku un palūdza savus lasītājus, nesakot ne vārda, nosūtīt viņai Telegram ekrānuzņēmumus – kāda reklāma viņiem parādīsies. Viņa saņēma milzum daudz ekrānuzņēmumu, kuros redzams: cilvēkiem parādījās tās pašas vai konkurējošās kosmētikas reklāma," Kuliša teikto publicēja RIA Novosti.

Viņa atzīmēja, ka ar to nenodarbojas ne paši blogeri, ne reklamējamā veikala īpašnieki – tas ir vispārējs algoritms. Tiesa, tas, kurš vēlas izplatīt savu reklāmu, var nospraust pietiekami detalizētus iestatījumus, kuri noteiks, kas tieši redzēs reklāmu. Iespējas ir atkarīgas no budžeta.

Facebook
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Ir pietiekami detalizēti mērķētās reklāmas iestatījumi. Reklāmai Instagram ir noteikti iestatījumi Facebook, tie variējas atbilstoši budžetam: jo vairāk naudas jūs paredzat reklāmai, jo precīzākus iestatījumus varat nospraust. Var par izstrādāt iestatījumus tā, lai, piemēram, reklāmu redzētu puiši ar stabilām attiecībām, kuri pie tam patlaban ir tālu no mīļotās meitenes. Tas ir vienreizējs iestatījumus ziedu salonam, kad saki: "Mīļotā ir tālu? Nosūti viņai ziedus." Vai cits variants. Var iestatījumos noteikt, ka tā jāparāda meitenēm, kas interesējas par kosmētiku. Ja meitene pie tam aizraujas ar stories par kosmētiku, šī reklāma mērķēta viņai. Jebkura jūsu darbība jebkurā sociālajā tīklā un visur tīmeklī tai vai citādi ir aprakstīta ar konkrētiem mērķa iestatījumiem atbilstošiem algoritmiem," paskaidroja Kuliša.

Pēc viņas vārdiem, tas ir universāls algoritms reklāmas izplatīšanai visos sociālajos tīklos un platformās.

"Reklāma visur strādā saskaņā ar tādu principu. Ir liels skaits visādu stāstu, kuru autori apgalvo, ka Alisa, Siri un visi pārējie noklausās, par ko runā lietotāji. Reiz es ar vīru WhatsApp apspriedos, ka vajadzētu nopirkt GoPro pašiņu nūju, taču iepriekš nekur to nemeklēju un neskatījos. Tūlīt pēc tam man Yandex Direct no visām šķirbām sāka līst GoPro aksesuāru reklāma," radio Sputnik ēterā atcerējās Kuliša.

39
Tagi:
sociālie tīkli
Pēc temata
WhatsApp sniegs specdienestiem piekļuvi lietotāju čatiem
Priekšvēlēšanu slaktiņš ar motorzāģi: Ingūna Sudraba pārsteidz ar savu aģitāciju
"Ārkārtīgi uzbāzīgi": iedzīvotājus kaitina sociālā reklāma piepilsētas vilcienos