Ukrainas armijas karavīri. Foto no arhīva

Iereibuši ukraiņu karavīri piekāvuši komandieri prēmijas dēļ

56
(atjaunots 18:34 14.07.2019)
Atalgojuma izmaksu aizkavēšanās UBS 30.atsevišķajā mehanizētajā brigādē novedusi pie masveida sabotāžas, noziegumiem un dezertēšanas gadījumiem.

RĪGA, 14. jūlijs — Sputnik. Ukrainas Bruņoto spēku karavīri Donbasā piekāvuši savu komandieri par to, ka jūnijā viņiem nav piešķirtas prēmijas, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz pašpasludinātās Luganskas  tautas republikas Tautas milicijas pārvaldes preses dienestu.

Dienesta virsnieks Ivans Fiļipoņenko pastāstīja, ka   UBS 30.atsevišķajā mehanizētajā brigādē aizkavējušās atalgojuma izmaksas, tāpēc vienībā vērojama masveida pavēļu sabotāža, noziegumi un dezertēšanas gadījumi.

"11.jūlijā četri 30.AMB karavīri, būdami alkohola reibuma stāvoklī, vērsa fizistu spēku pret inženieru rotas komandieri kapteini Homenko par papildu atalgojuma nelikumīgu anulēšanu jūnija mēnesī," pastāstīja Fiļipoņenko.

Preses dienesta virsnieks atklāja, ka UBS karavīri sākuši pastiprināti meklēt Ukrainas valdībai nelojālus civiliedzīvotājus Kijevas kontrolētajā Donbasa teritorijā.

"LTR izlūkošanas dati liecina, ka Staņica Luganskaja apdzīvotajā vietā notiek UBS, IeM un UDD pārstāvju kopīgi reidi ar mērķi identificēt personas, kas it kā palīdz "separātistiem", lai vēlāk viņus apsūdzētu par valsts nodevību," — pastāstīja Fiļipoņenko.

Viņš piebilda, ka divi vietējie iedzīvotāji bija spiesti vērsties pie starptautisko organizāciju pārstāvjiem, lai panāktu savu civilo tiesību aizsardzību.

Kopš 2014.gada aprīļa Ukraina veic militāru operāciju pret Doņecku un Lugansku, kas pasludināja neatkarību pēc valsts apvērsuma valstī. Situācijas noregulēšanas iespējas tiek apspriestas Minskā, taču pat pēc vienošanās par pamieru apšaudes turpinās.

Lugansas tautas republika jau vairākkārt ir informējusi, kā pasliktinās UBS karavīru morāli psiholoģiskais stāvoklis.

UBS karavīri organizē laupīšanas, kautiņus reibumā, biežāki kļūst dezertēšanas un pašnāvību gadījumi.

56
Pēc temata
Luganskas TR: Donbasā Ukrainas karavīri nogalināja UDD darbiniekus
Ukrainas karavīri uzspridzinājuši gāzes sadales staciju Donbasā
Iereibuši ukraiņu karavīri līdz nāvei piekāvuši sirmgalvi
Ukrainas iekšiletu ministra padomniece nožēlo, ka Krievijā nedārd sprādzieni
Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks. Foto no arhīva

Igaunijas Aizsardzības ministrijas vadītājs uzsvēra Atvērto debesu līguma nozīmi

21
(atjaunots 13:14 25.05.2020)
ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un būs ārpus vienošanās, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības".

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Atvērto debesu līgums ir svarīgs Igaunijai un citām nelielām valstīm, kurām, atšķirībā no ASV, nav citu līdzekļu citu valstu militāro objektu kontrolei, uzskata Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks, vēsta RIA Novosti.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un būs ārpus vienošanās, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības". Taču viņš neizslēdz iespēju, ka tiks izstrādātas jaunas vienošanās. Krievija vairākkārt noraidījusi ASV apsūdzības saistībā ar Līguma pārkāpumiem. Krievijas ĀM paziņoja, ka Maskava vienosies ar ASV, tai skaitā par Līgumu, tikai uz savstarpēja pamata, savukārt jebkāda veida ultimāti no Vašingtonas puses ir nepieņemami.

"Amerikāņiem ir arī citi informācijas vākšanas līdzekļi, pirmām kārtām satelīti. Taču nelielām valstīm, tai skaitā Igaunijai, šim līgumam ir ļoti liela vērtība," pateica pirmdien Igaunijas televīzijai Luiks, paužot cerību, ka vienošanos tomēr izdosies saglabāt. "Es uzskatu, ka šobrīd ļoti lielu lomu spēlē diplomāti, lai pacenstos izglābt šo līgumu. Ja ASV tomēr izstāsies, tad mums visiem nāksies lemt, ko darīt tālāk," atzīmēja ministrs.

Atvērto debesu līgums tika parakstīts 1992. gadā un kļuva par vienu no pasākumiem uzticības stiprināšanai Eiropā pēc aukstā kara beigām. Tas ir spēkā kopš 2002. gada un ļauj dalībvalstīm atvērti ievākt informāciju par līguma pušu bruņotajiem spēkiem un pasākumiem. Līgumu parakstījušas 34 valstis.

21
Tagi:
Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Trampa padomdevējs nosauca Kaļiņingradu par "dunci Eiropas sirdī".
NATO valstis aicina ASV neizstāties no Atvērto debesu līguma
Krievijā komentējuši izstāšanos no Atvērto debesu līguma
Lavrovs pastāstīja par KF atbildi uz ASV iespējamo izstāšanos no Atvērto debesu līguma
Kims Čenuns

Pēc trīs nedēļas ilgas prombūtnes Kims Čenuns no jauna parādījies publikā

13
(atjaunots 08:37 25.05.2020)
Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. KTDR līderis Kims Čenuns aizvadījis paplašinātu Korejas Darba partijas Centrālās militārās komitejas sēdi, vēsta Sputnik Baltkrievija ar atsauci uz Korejas Centrālā telegrāfa aģentūru.

Informācija par sēdi tika publicēta svētdien, taču tās norises datums netiek precizēts. Bet ir zināms, ka rīkojumi, kas tika parakstīti šīs sēdes rezultātā, tika publicēti 23. maijā.

Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris. Pēc tam 1. maijā Kims Čenuns piedalījās minerālmēslojumu rūpnīcas atklāšanas ceremonijā, pēc kuras atkal uz laiku pazuda.

13
Tagi:
Kims Čenuns
Pēc temata
Kims Čenuns izmēģinājis "jaunu ieroci"
Kims Čenuns ir dzīvs: Ziemeļkorejas valsts radio pastāstīja, kas noticis
Kims Čenuns pirmo reizi 20 dienu laikā parādījies publikas priekšā
Skola. Foto no arhīva

Izstrādāti eksāmenu noteikumi skolēniem: kādi pasākumi tiks ieviesti ārkārtējā situācijā

0
(atjaunots 07:19 26.05.2020)
Sarežģītā epidemioloģiskā stāvokļa dēļ pasaulē, kā arī Latvijā noteiktās ārkārtējās situācijas rezultātā šogad eksāmeni notiks īpaša formātā.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Valsts izglītības satura centra direktors Guntars Catlaks pastāstīja, ka šogad centralizētie eksāmeni 12.klasēs notiks īpašā formātā, jo Latvijā vēl aizvien ir spēkā ārtārtējās situacijas režīms un jāievēro visi  drošības pasākumi, vēsta Lsm.lv.

G.Catlaks konstatēja, ka tiks stingri ievērots savstarpējās distancēšanās princips – divu metru attālums starp skolēniem, tāpēc lielās skolās audzēkņi būs jāsasēdina vairākās klasēs. Šis princips atšķiras no līdzšinējā, pie kā skolotāji jau pieraduši.

Savukārt medicīnas masku nēsāšana eksāmenā nav obligāta, uzsvēra Catlaks – tas atkarīgs no skolēna paša lēmuma. Ja viņs baidās, viņam ir klepus simptomi, viņš, protams, var būt maskā.

Tāpat ir jānodrošina iespēja pastāvīgi izmantot dezinficējošos līdzekļus, atgādināja Catlaks.

Iepriekš jau vēstīts, ka šogad ārkārtējās situācijas dēļ valstī atcelti visi svinīgie pasākumi par godu atestātu saņemšanai. Izglītības un zinātnes ministrija uzsvēra: ja mācību iestāde vēlas organizēt izlaiduma vakarus, to būs iespējams izdarīt pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas, kad ierobežojumi vairs nebūs spēkā.

0
Tagi:
ārkārtējā situācija, izglītība, Latvija
Pēc temata
Ārkārtējās situācijas režīms Latvijā ir pagarināts līdz 9. jūnijam
Masku režīms Latvijā: kas un kā kontrolēs pasažierus transportā
Apnikuši viens otram: Veselības ministrija ļaus vecākiem atpūsties no bērniem
Daļa skolēnu var bez maksas izmantot sabiedrisko transportu