Maskavas kremlis. Foto no arhīva

Absurduma uzvara: Kremlī novērtēja mediju brīvības samitu bez Sputnik un RT

47
(atjaunots 10:51 10.07.2019)
Londona atteica akreditācijā telekanāla RT un aģentūras Sputnik korespondentiem konferencei, kura ir veltīta vārda brīvībai.

RĪGA, 10. jūlijs – Sputnik. Lielbritānijas ĀM atteica akreditācijā telekanālam RT un aģentūrai Sputnik mediju brīvības konferencei Londonā. Kremlī šo aizliegumu nosaukuši par spilgtu absurduma piemēru, savukārt Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" galvenā redaktore Margarita Simonjana atzīmēja Londonas lēmuma nepamatotību.

Neviena piemēra

Simonjana paziņoja, ka Globālās mediju brīvības konferences (Global Conference for Media Freedom) organizatori paziņoja, ka akreditācijas atteikums RT un Sputnik korespondentiem it kā ir saistīts ar brīvu vietu trūkumu. Krievijas vēstniecība Londonā nosauca šo lēmumu par britu ĀM rosinātu diskrimināciju.

Londonas aizliegums slēpj sevī nepamatotas apsūdzības par dezinformāciju attiecībā pret RT un Sputnik, norādīja Simonjana.

"Britu ĀM par to, kāpēc mūs nepalaida uz mediju brīvības konferenci Londonā: "Mēs neakreditējām RT un Sputnik viņu aktīvās lomas dezinformācijas izplatīšanā dēļ." Neviena šīs dezinformācijas piemēra viņi, protams, tā arī neminēja," uzsvēra Simonjana.

Viņa atgādināja, kā Lielbritānijas ĀM "ar kauna izjūtu padzēsa publikāciju par vielas krievisko izcelsmi, ar kuru saindēja Skripaļus". "Vai kā BBC centās atrast "krievu pēdas" – vismaz kaut kādas, vismaz niecīgas - "dzelteno vestu" protestos Parīzē. Redakcija prasa asinis, ko," paziņoja Simonjana.

Spilgta absurduma izpausme

Kremlī izteica nožēlu sakarā ar akreditācijas atteikumu RT un Sputnik korespondentiem Londonā, norādot uz situācijas absurdumu.

"Nekāda nopietna mediju brīvības apspriešana apstākļos, kad žurnālistiem atsaka dalībā, nevar būt. Un tā laikam ir spilgtākā notiekošā absurduma izpausme," paziņoja Krievijas prezidenta preses sekretārs.

Šāds absurdums diemžēl iegūst regulāru un ilgstošu raksturu, piebilda Peskovs.

Krievijas ĀM pieprasīja Londonai diennakts laikā pamatot akreditācijas atteikumu RT un Sputnik dalībai konferencē.

"Pretējā gadījumā mēs vērtēsim izskanējušās apsūdzības kā apmelošanu, kas ceļ neslavu Krievijas mediju lietišķajai reputācijai, kā spilgtu viltus ziņu un dezinformācijas izplatīšanas piemēru," paziņoja iestādes oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

Dubultie standarti

KF Valsts domē aizliegumu RT un Sputnik žurnālistiem piedalīties pasākumā, kurš ir veltīts mediju brīvībai, nosauca par dubulto standartu politikas izpausmi.

"Jāiziet no tā, ka dubultie standarti šobrīd kļuvuši absolūti acīmredzami gan ASV politikā, gan Lielbritānijas un citu valstu politikā attiecībā uz medijiem," pateica Valsts domes spīkers Vjačeslavs Volodins.

Parlamentārietis uzsvēra, ka aizliedzošie pasākumi attiecībā pret Sputnik ir pretrunā "ar visām bāziskajām tiesībām un brīvībām".

"Visas iepriekš sasniegtās vienošanās liecina par to, ka mums ir jāgarantē vārda brīvība, jāgarantē informācijas izziņošana… Bet, kā jau jūs redzat, ir valstis, kuras uzskata, ka viņiem šie starptautiskie noteikumi nav rakstīti," norādīja Volodins.

Rietumi pret Sputnik un RT

Situācija ar Krievijas medijiem Rietumos pēdējo gadu laikā ievērojami pasliktinājusies. 2016. gadā Eiropas Parlaments pieņēma rezolūciju par pretošanos Krievijas medijiem, par galvenajiem draudiem tajā nosaukti Sputnik un RT. Virkne rietumu politiķu, tostarp ASV Senāta locekļi, kā arī Francijas prezidents, apsūdzēja Sputnik un RT par iejaukšanos vēlēšanās. Maskavā vairākkārt norādīja uz šāda veida paziņojumu nepamatotību.

2018. gada pavasarī britu mediju regulators Ofcom iesāka izmeklēšanu attiecībā pret telekanālu RT, pēc kuras rezultātā paziņoja par pārkāpumiem septiņos no desmit izskatītajiem materiāliem. Avīzes The Guardian žurnālists diennakts garumā skatījās RT ēteru sakarā ar "Skripaļu lietu", taču bija spiests atzīt, ka "informācija par notikumiem kopumā tika pasniegta tā, kā tas bija".

47
Temats:
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)
Pēc temata
Dženija neļauj: Londona nelaiž RT un Sputnik piedalīties mediju brīvības konferencē
Telekanāls NewsOne atcēla teletiltu ar Krieviju draudu dēļ
EDSO pastāstīja par Sputnik žurnālistu diskriminācijas gadījumiem
 Covid-19

PVO nosaukusi četrus koronavīrusa izplatības scenārijus pasaulē

3
(atjaunots 12:35 14.07.2020)
Pasaules veselības organizācijas vadītājs konstatēja, ka koronavīrusa infekcija dažādās valstīs veidojas saskaņā ar četriem scenārijiem.

RĪGA, 14. jūlijs — Sputnik. Koronavīrusa infekcijas attīstību dažādās valstīs iespējams aprakstīt saskaņā ar četriem scenārijiem, brīfingā pastāstīja Pasaules veselības organizācijas vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss, vēsta RIA Novosti.

Pirmajā grupā viņš iekļāva Dienvidaustrumāzijas, Klusā okeāna, Karību baseina un Āfrikas valstis, "kuras bija brīdinātas un informētas" par infekcijas uzliesmojumu. PVO vadītājs konstatēja, ka to līderi "saņēmuši situācijas kontroli savās rokas", tāpēc bija iespējams efektīvi informēt iedzīvotājus par nepieciešamību veikt drošības pasākumus.

"Eiropas scenārijā" bija plaši uzliesmojumi, ko izdevās kontrolēt, pateicoties varasiestāžu darbībām un iedzīvotāju reakcijai..

Trešais scenārijs veidojas valstīs, kurās valdība ieviesa ierobežojošus pasākumus, taču to vēlāka vājināšana noveda pie saslimstības pieauguma. Gebrejesuss pieļāva, ka "šīs valstis padodas, jo savu efektivitāti parādījušie pasākumi netiek ievēroti vai izpildīti". PVO vadītājs nenosauca valstis, kurās darbojas šis scenārijs.

Ceturtajā gadījumā, pie kura viņš pieskaita Ziemeļameriku un Dienvidameriku, Dienvidāziju un dažas Āfrikas valstis, bija vērojams straujš inficēto skaita pieaugums. Pēc viņa domām, par koronavīrusa pandēmijas epicentru uzskatāmas abas Amerikas.

PVO dati liecina, ka Covid-19 gadījumu skaits pārsniedz 13 miljonus. Pandēmija aiznesusi vairāk nekā 566 tūkstošu cilveku dzīvības.

3
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
"Padomju brīnums" līdzējis: Krievija pamatoja Covid-19 zemo mirstību bijušajā PSRS
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Jau sen pielietojam: akadēmiķis novērtēja "izrāvienu" Covid-19 ārstēšanā
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19
Andžejs Duda

Andžejs Duda uzvarējis prezidenta vēlēšanās Polijā, liecina aptauja

11
(atjaunots 12:39 13.07.2020)
Otrajā prezidenta vēlēšanu kārtā svētdien valdošās partijas "Likums un taisnība" kandidāts Andžejs Duda saņēmis 50,8% vēlētāju balsu, liecina socioloģiskās laboratorijas pētījums.

RĪGA, 13. jūlijs - Sputnik. Socioloģiskās laboratorijas Ipsos pētījums late poll apstiprina, ka uzvaru prezidenta vēlēšanās izclīnījis pašreizējais Polijas valsts vadītājs Andžejs Duda, vēsta RIA Novosti.

Late poll  pētījums ir aptauja, ko veic vēlēšanu dienā pēc balsojuma beigām, tā pamatā ir komisiju protokolu rezultāti, ar ko strādāja sociologi.

Saskaņā ar tās datiem, otrajā prezidenta vēlēšanu kārtā svētdien valdošās partijas "Likums un taisnība" kandidāts Andžejs Duda saņēmis 50,8% vēlētāju balsu un apsteidzis opozīcijas apvienības "Pilsoniskā koalīcija" kandidātu Rafalu Tšaskovski, ko atbalstījuši 49,2% vēlētāju.

Pie tam, saskaņā ar tās pašas socioloģiskās laboratorijas Ipsos veiktās exit poll datiem, Duda saņēmis 50,4% balsu, apsteidzot savu sāncensi par 0,8% balsy.

Polijas Valsts vēlēšanu komisija plāno šodien paziņot oficiālos vēlēšanu rezultātus.

11
Tagi:
Andžejs Duda, Polija
Pēc temata
Bijušais Polijas prezidents nožēlo, ka nespēja uzlabot attiecības ar Krieviju
Ar pašnāvniecisku baudu: Polija padara sevi par iespējamo cīņas lauku
"Sitiens zem jostasvietas". Poļu žurnālists nokauninājis prezidentu
Polijas TV darbinieks tika atlaists Dudas fotogrāfijas dēļ ar Trampu