Politologs Aleksandrs Koņkovs

Kādas viltus ziņas Londona grasās apkarot Eiropā?

73
(atjaunots 19:48 08.07.2019)
Londona piešķir 18 miljonus britu mārciņu "viltus ziņu apkarošanai" Balkānos un Austrumeiropā. Iemesls meklējam pašā valstī, uzskata politologs Aleksandrs Koņkovs. Savā viedoklī viņš padalījās radio Sputnik ēterā.

RĪGA, 8. jūlijs – Sputnik. Lielbritānijas varasiestādes piešķir 18 miljonus britu mārciņu (apmēram 22,5 miljonus dolāru) viltus ziņu apkarošanai, kā arī neatkarīgo mediju attīstībai Balkānos un Austrumeiropas valstīs, vēsta RT ar atsauci uz britu ĀM oficiālo preses relīzi.

"Šī pasākuma mērķis ir pretošanās dezinformācijas un viltus ziņu izplatīšanai Austrumeiropā, kā arī neatkarīgo mediju stiprināšanai Rietumbalkānu valstīs," norādīts paziņojumā.

Tiek precizēts, ka līdzekļi tiks piešķirti no Konfliktu novēršanas, stabilitātes un drošības veicināšanas fonda (CSSF). Britu ārpolitikas iestādē uzskata, ka šīs programmas finansēšana ļaus "atbalstīt vārda brīvību un neatkarīgu iedzīvotāju viedokli Rietumu Balkānos, lai stimulētu sabalansēta objektīva rakstura ziņu satura izveidošanu".

Turklāt Apvienotās Karalistes varasiestādes norāda, ka viltus ziņu apkarošanai viņus mudinājusi 2018. gada bijušā GIP darbinieka Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanas epizode, kurā tās apsūdzēja Krieviju.

Kas patiešām var būt šāda lēmuma iemesls, radio Sputnik ēterā paskaidroja politologs Aleksandrs Koņkovs.

"Mūsdienu Lielbritānijā tika sacelta sava veida priekšvēlēšanu ažiotāža, kas saistīta ar Konservatīvās partijas jaunā līdera un premjerministra vēlēšanām. Galvenajiem kandidātiem ir svarīgi demonstrēt kaut kādu dienas darba kārtību. Tā kā galvenā priekšvēlēšanu cīņa Konservatīvajā partijā notiek attiecībā uz Brexit likteni, tad, protams, visiem interesentiem ir svarīgi nodemonstrēt zināmu Lielbritānijas subjektivitāti, spēju rīkoties patstāvīgi pēc tam, kad tā būs atbrīvojusies no "Eiropas demokrātijas važām"," uzskata Aleksandrs Koņkovs.

"Viltus ziņu apkarošana" šobrīd Lielbritānijā ir garantētas uzvaras tēma, uzskata viņš.

"Viltus ziņas un viltus ziņu apkarošana ir ierasta lieta. Tā ir vieta, kur šobrīd lietas kārtojamas visiem galvenajiem politiskajiem spēlētājiem visā pasaulē. Šajā attiecībā Lielbritānijai ir svarīgi nodemonstrēt savu apņēmību šo draudu apkarošanā visiem un visos veidos. Man liekas, ka šajā kontekstā arī ir jāizskata šie piedāvājumi. Tās ir arī noteiktas atsauces uz Krieviju, attiecībā pret kuru Lielbritānijā šodien var izvirzīt jebkādas apsūdzības un pretenzijas, jebkādas bēdas un problēmas norakstīt uz apšaubāmo Krievijas ietekmi. Tā ir garantētas uzvaras tēma ikvienam politiskajam aktīvistam, kurš ieinteresēts savas dienas darba kārtības virzīšanā," pateica Aleksandrs Koņkovs.

73
Temats:
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)
Pēc temata
Milzīgs pazemojums no Putina puses: šķiet, viņš uzvar mediju karā
Džonsons vēlas pierādīt Putinam "liberālisma vērtību" uz Brexit piemēra
Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks. Foto no arhīva

Igaunijas Aizsardzības ministrijas vadītājs uzsvēra Atvērto debesu līguma nozīmi

21
(atjaunots 13:14 25.05.2020)
ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un būs ārpus vienošanās, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības".

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Atvērto debesu līgums ir svarīgs Igaunijai un citām nelielām valstīm, kurām, atšķirībā no ASV, nav citu līdzekļu citu valstu militāro objektu kontrolei, uzskata Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks, vēsta RIA Novosti.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un būs ārpus vienošanās, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības". Taču viņš neizslēdz iespēju, ka tiks izstrādātas jaunas vienošanās. Krievija vairākkārt noraidījusi ASV apsūdzības saistībā ar Līguma pārkāpumiem. Krievijas ĀM paziņoja, ka Maskava vienosies ar ASV, tai skaitā par Līgumu, tikai uz savstarpēja pamata, savukārt jebkāda veida ultimāti no Vašingtonas puses ir nepieņemami.

"Amerikāņiem ir arī citi informācijas vākšanas līdzekļi, pirmām kārtām satelīti. Taču nelielām valstīm, tai skaitā Igaunijai, šim līgumam ir ļoti liela vērtība," pateica pirmdien Igaunijas televīzijai Luiks, paužot cerību, ka vienošanos tomēr izdosies saglabāt. "Es uzskatu, ka šobrīd ļoti lielu lomu spēlē diplomāti, lai pacenstos izglābt šo līgumu. Ja ASV tomēr izstāsies, tad mums visiem nāksies lemt, ko darīt tālāk," atzīmēja ministrs.

Atvērto debesu līgums tika parakstīts 1992. gadā un kļuva par vienu no pasākumiem uzticības stiprināšanai Eiropā pēc aukstā kara beigām. Tas ir spēkā kopš 2002. gada un ļauj dalībvalstīm atvērti ievākt informāciju par līguma pušu bruņotajiem spēkiem un pasākumiem. Līgumu parakstījušas 34 valstis.

21
Tagi:
Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Trampa padomdevējs nosauca Kaļiņingradu par "dunci Eiropas sirdī".
NATO valstis aicina ASV neizstāties no Atvērto debesu līguma
Krievijā komentējuši izstāšanos no Atvērto debesu līguma
Lavrovs pastāstīja par KF atbildi uz ASV iespējamo izstāšanos no Atvērto debesu līguma
Kims Čenuns

Pēc trīs nedēļas ilgas prombūtnes Kims Čenuns no jauna parādījies publikā

13
(atjaunots 08:37 25.05.2020)
Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. KTDR līderis Kims Čenuns aizvadījis paplašinātu Korejas Darba partijas Centrālās militārās komitejas sēdi, vēsta Sputnik Baltkrievija ar atsauci uz Korejas Centrālā telegrāfa aģentūru.

Informācija par sēdi tika publicēta svētdien, taču tās norises datums netiek precizēts. Bet ir zināms, ka rīkojumi, kas tika parakstīti šīs sēdes rezultātā, tika publicēti 23. maijā.

Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris. Pēc tam 1. maijā Kims Čenuns piedalījās minerālmēslojumu rūpnīcas atklāšanas ceremonijā, pēc kuras atkal uz laiku pazuda.

13
Tagi:
Kims Čenuns
Pēc temata
Kims Čenuns izmēģinājis "jaunu ieroci"
Kims Čenuns ir dzīvs: Ziemeļkorejas valsts radio pastāstīja, kas noticis
Kims Čenuns pirmo reizi 20 dienu laikā parādījies publikas priekšā
Vēja radītājs

Sinoptiķi izstrādās jaunu sliktu laikapstākļu brīdinājumu sistēmu

0
(atjaunots 09:55 26.05.2020)
Jaunā brīdinājumu sistēma par sliktiem laikapstākļiem ļaus iedzīvotājiem labāk izprast riskus un savlaicīgi veikt drošības pasākumus.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāve Sanita Pelēķe pastāstīja, ka tiek izstrādāta jauna sistēma, kas ļaus uzlabot informācijas precizitāti par bīstamiem laikapstākļiem, vēsta jauns.lv. Šī iemesla dēļ tiks pārvērtēti hidrometeoroloģisko brīdinājumu kritēriji.

Kritēriji tiek pārskatīti sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, lai izplatāmie brīdinājumi labāk atspoguļotu gaidāmo hidrometeoroloģisko parādību intensitāti un to sagaidāmo ietekmi.

Gandrīz visām hidrometeoroloģiskajām parādībām ir ieviesti trīs brīdinājumu līmeņi. Dzeltenais nozīmē, ka laikapstākļi ir pasliktināti un tiek novērota stipras intensitātes parādība. Oranžais - laikpstākļi kļūst bīstami, tiek novērota ļoti stipras intensitātes parādība, sarkanais - laikapstākļi ir ļoti bīstami, tiek novērota ekstremālas/bīstamas intensitātes parādība.

Turpmāk, līdz ar prognozēto hidrometeoroloģisko parādību intensitāti, brīdinājumos būs iekļauta arī vispārēja informācija par gaidāmo ietekmi un norādījumi iedzīvotājiem rīcībai šajās situācijā, ļaujot sabiedrībai vieglāk izprast gaidāmos riskus.

Jauno brīdinājumu kritēriju vizualizācijai izveidota jauna mājaslapa bridinajumi.meteo.lv, kurā būs detalizētāk norādīti reģioni, kuriem tiek prognozētas bīstamākās dabas parādības.

0
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Biedējoši tempi: jūra aizvien biežāk atņem zemi tās īpašniekiem Latvijā
Latvijas iedzīvotāji šoziem redzējuši sauli 2-6 stundas nedēļā