Militārais eksperts Sergejs Čenniks

Melnajā jūrā ienācis NATO izlūkošanas kuģis

53
(atjaunots 11:03 06.07.2019)
NATO un Ukrainas kopīgo mācību scenārijs Melnajā jūrā neparedz izlūkošanas kuģa dalību, uzsvēra militārais eksperts Sergejs Čenniks.

RĪGA, 6. jūlijs – Sputnik. Novērošanas resursa Bosphorus Observer dati liecina, ka Melnās jūras akvatorijā ieradies Francijas Jūras spēku kuģis Dupuy de Lôme.

Radioelektroniskās izlūkošanas veikšanai paredzētais karakuģis ir aprīkots ar aparatūru, kas ļauj kontrolēt kuģu pārvietošanos, pārtvert un noklausīties sakaru sistēmu signālus, līdz pat satelīta sakaru sistēmām.

Iepriekš Melnajā jūrā sākās NATO un Ukrainas kopīgās mācības "Sea Breeze 2019". Saskaņā ar plāniem, tajās iesaistīti līdz 30 karakuģi un 30 lidaparāti, kā arī vairāk nekā 900 karavīri.

Militārais vēsturnieks, kara vēstures žurnāla "Military Крым" galvenais redaktors, apakšpulkvedis Sergejs Čenniks radio Sputnik ēterā atzīmēja, ka, saskaņā ar mācību "Sea Breeze" publicēto leģendu, izlūkošanas kuģa klātbūtne Melnajā jūrā nav nepieciešama.

"Spriežot pēc mācību leģendas, šis izlūkošanas kuģis tur vispār nav vajadzīgs. Viņam tur vienkārši nav vietas. Manuprāt, NATO flotu mācības Melnajā jūrā ir operācija ar mērķi piesegt izlūkošanas kuģa klātbūtni," paziņoja Čenniks.

Eksperts pieļāva, ka NATO izlūks pacentīsies kontrolēt kuģu, it īpaši Krievijas kuģu kursēšanu cauri Bosfora un Dardaneļu šaurumiem.

"Šeit tiek veikta galvenā operācija Krievijas militārā grupējuma apgādei Sīrijā. Man šķiet, mācības "Sea Breeze" tikai piesedz Francijas kuģa darbības," paskaidroja Čenniks.

Iepriekš Odesas jūras ostā ienāca četri NATO karakuģi: Kanādas fregate Toronto, britu eskadras kuģis Duncan, Turcijas fregate Turgutreis un rumāņu Regele Ferdinand. Mācības "Sea Breeze" Melnajā jūrā turpināsies līdz 12.jūlijam.

53
Temats:
NATO austrumu flangā (207)
Pēc temata
Krievijas karavīri sākuši mācības Melnajā jūrā, kur rit NATO manevri
Ukraina – visapkārt fronte
Melnajā jūrā ienācis ASV Jūras kara spēku kuģis
Gruzija

Gruzijā sagaidīja pirmos tūristus pēc avioreisu atjaunošanas

3
(atjaunots 18:00 05.08.2020)
Augusta sākumā Gruzija atjaunoja regulāro aviosatiksmi ar Vāciju, Franciju, Latviju, Lietuvu un Igauniju.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Gruzijā ieradušies pirmie tūristi pēc aviosatiksmes atjaunošanas, kura tika apturēta koronavīrusa pandēmijas dēļ, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz valsts Ekonomikas ministrijas vadītājas Natijas Turnavas paziņojumu brīfingā.

Augusta sākumā Gruzija atjaunoja regulāro aviosatiksmi ar Vāciju, Franciju, Latviju, Lietuvu un Igauniju.

"Tiek īstenoti reisi no Minhenes, rīt mēs sagaidām pirmo lidmašīnu no Rīgas. Nesen atlidoja lidmašīna no Parīzes. Tāpat mēs turpinām pārrunas ar citām kompānijā pakāpeniskai aviosatiksmes atvēršanai, taču, protams, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju," paziņoja Turnava.

Tūrisma administrācijas vadītāja Mariama Kvrivišvili pateica brīfingā, ka no Minhenes un Parīzes ieradušies tūristi neiziet obligāto karantīnu.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē jau ir atklāti vairāk nekā 18,7 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 705 tūkstoši cilvēku ir miruši un gandrīz 12 miljoni izveseļojās.

3
Tagi:
tūristi, Gruzija
Pēc temata
Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu
Rīga – viena no drošākajām Eiropas pilsētām pēc pandēmijas
Beļģijas ĀM paskaidroja, kādēļ ES nevar atrisināt robežu atvēršanas jautājumu
Atpūta bez sankcijām: kādos gadījumos Latvijas iedzīvotājiem neliks ievērot pašizolāciju
Ziemeļu straume 2

"Fortnuna" nomnieks atteicās piedalīties "Ziemeļu straumes 2" izbūves pabeigšanā

14
(atjaunots 17:27 05.08.2020)
Enkura baržu "Fortuna" minēja vienā no iespējamajiem gāzesvada izbūves projekta pabeigšanas variantiem.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Krievijas kompānija "Mežregiontruboprovodostroj" negrasās sniegt baržu "Fortuna" gāzesvada "Ziemeļu straume 2" izbūves pabeigšanai Baltijas jūrā, kurš kļuvis par Amerikas sankciju mērķi, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz RBC.

"Fortuna" nomnieka "Mežregiontruboprovodostroj" (MRTS) pārstāvis atzīmēja, ka kompānija "nepiedalās un negrasās piedalīties gāzesvada Nord Stream 2 izbūves darbu izpildē Baltijas jūrā ar cauruļvadu izbūves baržu "Fortuna" vai citos veidos".

Taču MRTS atzīmēja, ka organizācijai nepieder barža, tā tikai īrē kuģi pēc bezapkalpes kuģa fraktēšanas (bareboat charter) līguma izmantošanai citos projektos.

Par iespējamo "Ziemeļu straumes 2" izbūves pabeigšanas variantu uzskata enkura cauruļvada izbūves kuģa izmantošanu cita kuģa pavadījumā – ar dinamiskās pozicionēšanas sistēmu, kura spēj noturēt kuģi nepieciešamajā punktā bez enkuriem un pietauvošanās. Viens no kuģiem, kurš var pabeigt gāzesvada "Ziemeļu straume 2" izbūvi, ir kompānijas MRTS enkura barža "Fortuna". Otrais kandidāts ir cauruļvadu izbūves kuģis "Akademik Cherskiy" ar dinamiskās pozicionēšanas sistēmu.

"Ziemeļu straume 2"

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz gāzesvada izbūvi ar jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā. Gāzesvads tiek izvilkts no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai. Projektu īsteno "Nord Stream 2 AG" ar vienu vienīgu akcionāru – "Gazprom". Partneri Eiropā – Royal Dutch Shell, OMV, Engie, Uniper un Wintershall – finansē projektu par 50% - par summu līdz 950 miljoniem eiro katrs.

Vašingtona uzstājas pret projekta īstenošanu, jo cenšas uzspiest Eiropai savas sašķidrinātās dabasgāzes piegādes. Decembrī ASV pieņēma aizsardzības budžetu, kurš paredz sankciju ieviešanu attiecībā pret kompānijām, kuras piedalās gāzesvada izbūvē, kā rezultātā no darbu veikšanas atteicās Šveices uzņēmums Allseas.

Tikmēr 23. jūlija ASV Senāts atbalstīja aizsardzības budžetu nākamajam gadam. Tajā ir paredzēta jaunu sankciju ieviešana pret "Ziemeļu straumi 2". Spēkā esošie ierobežojumi tiek piemēroti pret organizācijām, kuras nodarbojas ar cauruļu likšanu, kā arī ar to saistītām apdrošināšanas kompānijām

14
Tagi:
Ziemeļu straume 2
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Miljards dolāru apmaiņā pret "Ziemeļu straumes 2" apturēšanu: ASV spēlē uz visu banku
Baltijas jūrā ienācis kuģis, kurš spēj pabeigt "Ziemeļu straumes 2" būvniecību
Nord Stream 2 AG nolēmusi, ar kādiem kuģiem pabeigs "Ziemeļu straumes 2" izbūvi
Eksperts: divu kuģu ekspluatācija paātrinās "Ziemeļu straumes 2" būvdarbus