Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis

Meitenīte no Krimas vērsās pie Zeļenska ar lūgumu atbrīvot viņas tēvu

44
(atjaunots 15:37 23.06.2019)
Sevastopoles iedzīvotājs Stepans Rezuņiks, saskaņā ar Ukrainas spēkvienību datiem, tika aizturēts jūnija sākumā, šķērsojot valsts robežu kontrolpunktā "Kalančak" Hersonas apgabalā, Ukrainā.

RĪGA, 23. jūnijs – Sputnik. Septiņus gadus vecā Varvara Rezuņika ierakstīja uzrunas video Ukrainas prezidentam Vladimiram Zeļenskim ar lūgumu atbrīvot viņas tēvu, kuru Ukrainā tur aizdomās par piedalīšanos Krimas tautas zemessardzē, vēsta RIA Novosti.

Sevastopoles iedzīvotājs Stepans Rezuņiks, saskaņā ar Ukrainas spēkvienību datiem, tika aizturēts jūnija sākumā, šķērsojot valsts robežu kontrolpunktā "Kalančak" Hersonas apgabalā, Ukrainā. Vīrieti tur aizdomās par dalību Krimas tautas zemessardzē 2014. gadā, kura bija atbildīga par kārtību sabiedrībā "Krimas pavasara" laikā, kuras laikā notika Krimas atgriešanās Krievijas sastāvā. Viņam draud līdz pat astoņiem gadiem cietumsoda.

"Vladimir Aleksandrovič, mani sauc Varvara. Esmu no Sevastopoles. Manu tēti arestēja Ukrainā. Es jūs ļoti lūdzu atgriezt tēti mējās. Man tētis ir labs. Viņš vienkārši visiem vienmēr palīdzēja," saka ar asarām acīs Varvara video uzrunā Ukrainas prezidentam Vladimiram Zeļenskim. Uzrunas video ir RIA Novosti rīcībā.

Turklāt meitenīte uzrunāja arī Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

"Cienījamais Vladimir Vladimirovič, mani sauc Varvara. Lūdzu palīdzēt manam tētim. Viņu arestēja Ukrainā un vēlas šķirt mūs uz ilgu laiku. Mans tētis ir labs, viņš visiem palīdzēja. Lūdzu jūs, atgrieziet tēti mājās," saka Varvara.

Stepanam Rezuņikam Sevastopolē palika sieva Irina, septiņus gadus vecā meita Varvara un deviņus mēnešus vecais dēls Ivans.

Savukārt Irina Rezuņika komentārā RIA Novosti paziņoja, ka viņi ar vīru nodarbojās tikai un vienīgi ar brīvprātīgo darbu, kā arī vāca humanitāro palīdzību.

Rezuņika uzsvēra, ka Ukrainas spēkvienības kā pierādījumu izmanto viņas vīra fotogrāfijas, kurš aizraujas ar vēstures kauju rekonstrukciju, militārajā formastērpā ar Georga lentīti, kā arī goda raksta fotogrāfiju "Par aktīvu dalību Sevastopoles pilsētas aizsardzības kaujas uzdevumu izpildē nacionālās aizsardzības spēku sastāvā".

"Stepans vienmēr palīdzējis cilvēkiem, bērnunamiem, vecmāmiņām, veterāniem, slimniekiem, mazturīgiem. Mūsu ģimene nodarbojas ar brīvprātīgu palīdzības sniegšanu jau vairāk nekā deviņus gadus. Šobrīd mana vīram Hersonas pilsētas tiesa piemērojusi soda mēru apcietinājuma veidā līdz 20. jūlijam. Ukrainas varasiestādes cenšas viņu sodīt par savu likumīgo tiesību un brīvību aizstāvēšanu, kā arī par patriotisma jūtu izrādīšanu un gatavību aizstāvēt intereses un nostāties Sevastopoles un visas Krimas aizstāvībā," pateica RIA Novosti Irina Rezuņika.

Viņa uzsver, ka viņai pats personīgi esot piezvanījis Krimas vadītājs Sergejs Aksjonovs un apsolījis sniegt vispusīgu atbalstu.

Rezuņika norāda, ka viņas vīrs ir aizturēts tikai un vienīgi politisku motīvu dēļ, viņa pārvietošanās brīvība ir ierobežota, tiek rupji pārkāptas viņa likumīgās tiesības un intereses. "Pret manu vīru pielietu fiziska un psiholoģiska rakstura ietekmes pasākumus," pateica Rezuņika.

44
Pēc temata
Vārdu, cerību un skaistu bildīšu pārdevējs – Krievijas politiķi novērtējuši Zeļenski
Zeļenskis Briselē. Prezidents jauns, bet runas vecas
Zeļenska preses sekretāre atzinusi, ka UBS slepkavo Donbasa iedzīvotājus
Ukrainas prezidents pastāstījis par jauniem lēmumiem Donbasa jautājumā
Krievijas dienas svētki, foto no arhīva

Eksperts pastāstīja par Krievijas vietu pasaulē pēc ASV līderības beigām

2
(atjaunots 12:14 02.07.2020)
Pēc speciālista sacītā, Savienotajām Valstīm ir spēcīga armija, taču to ekonomika vairs nav visspēcīgākā.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. Par ASV mantiniekiem pasaules līderībā var kļūt Krievija, Indija un Ķīna. Sarunā ar "Večerņaja Moskva" Reģionālo problēmu institūta ģenerāldirektors Dmitrijs Žuravļovs šādi komentēja Vācijas kancleres Angelas Merkeles paziņojumu, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš Merkele paziņoja, ka Eiropas valstīm ir nopietni jāaizdomājas par jaunu realitāti, kur Savienotās Valstis var netiekties būt pasaules līderi.

Eksperts atzīmē, ka ASV pārstājušas būt absolūtais līderis pasaulē.

"Pēc 1945. gada Eiropa ir pieradusi domāt, ka amerikāņi ir galvenie," paskaidroja Žuravļovs.

Pēc speciālista sacītā, Savienotajām Valstīm ir spēcīga armija, taču vairs nav visspēcīgākā ekonomika.

Žuravļovs uzskata, ka Krievijai ir milzīgs potenciāls, pirmām kārtām fundamentālā zinātne.

Politologs uzsver, ka par jaunajām ASV konkurentēm kļuvušas Ķīna un Indija, taču tām nav attīstītas fundamentālās zinātnes, kas nodrošinātu jaunas nozares ekonomikā. Taču viņš atzīmēja, ka zinātne šajās valstīs attīstās straujos tempos.

Iepriekš Vācijas kanclere jau uzstājusies ar kritiskiem izteicieniem attiecībā uz Savienotajām Valstīm. Tostarp septembrī viņa paziņoja, ka Eiropai ir nepieciešams pašai domāt par savu drošību, jo ASV neaizstāvēs to automātiski, kā tas bija aukstā kara laikos.

2
Tagi:
ASV, Krievija
Pēc temata
Merkele izsludināja ASV hegemonijas beigas: Baltijas valstīm ir vērts aizdomāties
Eiropas Savienības galvenais diplomāts pasludinājis Amerikas ēras galu
Foreign Policy: Eiropa izvērtē dolāra hegemonijas iznīcināšanas iespējas
Pasaule apgriezusies kājām gaisā: Vācija gatavo sankcijas pret ASV
Pludmale Turcijā, foto no arhīva

Eksperts pastāstīja par atpūtas īpatnībām Turcijā šajā sezonā

10
(atjaunots 18:36 01.07.2020)
Turcija paziņojusi, ka ir gatava tūristu pieņemšanai, neskatoties uz to, ka katru dienu valstī tiek atklāts vairāk nekā tūkstotis jaunu Covid-19 gadījumu.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. Krievija pandēmijas apstākļos neatjaunos aviācijas satiksmi ar Turciju no 15. jūlija, kā iepriekš par to ziņoja atsevišķi mediji, paziņoja KF transporta ministrs Jevgēņijs Dītrihs. Turklāt varasiestādes nesniedz prognozes attiecībā uz starptautiskās aviosatiksmes atjaunošanu kopumā: viss būs atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas, uzvēra ministrs.

Turcija jau jūnijā paziņoja, ka ir gatava pieņemt tūristus, atgādināja radio Sputnik ēterā KF Tūrisma aģentūru alianses prezidija loceklis Aleksans Mkrtčans.

Viņš pastāstīja, ka valsts sagatavojusies tūristu pieņemšanai pandēmijas apstākļos.

"Koronavīrusa testi tiek veikti visās Turcijas lidostās, kur ierodas tūristi, – Stambulā, Antālijā, Marmarisā un Bodrumā. Visi pasažieri ar negatīvu rezultātu tiek pielaisti kūrortiem. Gandrīz visas viesnīcas jau ir atvērtas, ūdens temperatūra ir patīkama. Tātad Turcija ir gatava tūristu pieņemšanai," sacīja Mkrtčans.

Turcijas tūrisma un kultūras ministrs Mehmets Ersojs iepriekš paziņoja ka izziņa par neslimošanu ar Covid-19 atpūtai Turcijā nav nepieciešama. Tāpat tūristiem nav jāievēro divu nedēļu karantīna.

Mkrtčans atzīmēja, ka uz Turciju jau ir devušies pirmie reisi ar tūristiem no Kazahstānas, startam gatavojas Baltkrievijas un Ukraina. Taču Krievija atjaunos gaisa satiksmi ar Turciju ne ātrāk kā augusta beigās, piebilda Mkrtčans.

Kemeras pludmale, foto no arhīva
© Sputnik / Валерий Мельников

Krievijas vēstnieks Ankarā Aleksejs Jerhovs aizritējušajā nedēļā paziņoja, ka Turcija izdarījusi ļoti daudz, lai nodrošinātu tūrisma objektu drošību koronavīrusa apstākļos, atsevišķi atzīmējot nacionālo droša tūrisma sertifikācijas sistēmu. Jūra un saule Turcijā joprojām ir maiga un viesmīlīga, piebilda diplomāts.

Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, Turcijā ir atklāti 199 906 Covid-19 gadījumi, no tiem 5131 letāls, 173 111 cilvēks izveseļojies. Pēdējo dienu laikā vidējais saslimušo skaita pieaugums dienā svārstās 1,2-1,4 tūkstošu cilvēku robežās. Varasiestādes atzīmē, ka vairums gadījumu tiek reģistrēts rajonos, kas nav tradicionāli tūristu galamērķi. Tā, Antālijā ar 2,4 miljoniem iedzīvotāju saslimuši vien 472.

Saskaņā ar Turcijas Tūrisma un kultūras ministrijas informāciju, maijā valstī iebrauca aptuveni 30 tūkstoši atpūtnieku pret četriem miljoniem viesu pērn. To vidū visvairāk tūristu ieradās no Bulgārijas, Gruzijas, Ukrainas, Rumānijas un Serbijas.

10
Tagi:
tūrisms, Turcija
Pēc temata
Rīga – viena no drošākajām Eiropas pilsētām pēc pandēmijas
Visi uz Jūrmalu: Latvijas kūrorts iekļuvis labāko atpūtas vietu desmitniekā pēc pandēmijas
Uzmanies ārzemēs! Jauni noteikumi un aizliegumi dažādās valstīs
Zivjrūpniecības uzņēmums Kaija/Karavela, foto no arhīva

Labāk saņemt pabalstu, nekā šķirot zivis par 680 eiro: cilvēkiem nav motivācijas strādāt

0
(atjaunots 13:48 02.07.2020)
Bezdarbniekiem Latvijā ir izdevīgāk saņemt pabalstus, nekā, piemēram, iet strādāt uz zivju fabriku ar algu 680 eiro uz rokām.

RĪGA, 2. jūlijs – Sputnik. Bezdarbniekiem Latvijā nav motivācijas meklēt darbu, jo viņi saņem valsts pabalstus, šādu viedokli telekanāla RigaTV24 ēterā izteica zivju pārstrādes uzņēmuma "Karavela" līdzīpašnieks Andris Bite.

Uzņēmējs atzīmēja, ka šobrīd Latvijā ir aptuveni 95 tūkstoši oficiāli reģistrēto bezdarbnieku, turklāt gribētāju iekārtoties viņa uzņēmuma praktiski nav. "Mums, piemēram, pastāvīgi ir vakances ražošanā – gan Rīgā, gan Ventspilī. Nedēļas laikā pie mums atnāca vien divi cilvēki, no kuriem neviens beigās nepalika strādāt," pastāstīja Bite.

Viņš uzskata, ka Latvijā vēlas dzīvot kā Zviedrijā, bet strādāt – kā Āfrikā.

"Tā ir realitāte. Kamēr cilvēkam nebūs motivācijas iet un strādāt, kamēr viņam vienkāršāk būs saņemt pabalstu, viņš izvēlēsies šo vienkāršo ceļu," piebilda Bite.

Iepriekš fabrika "Karavela" izsludināja kampaņu ar lozungu "Neatlaid, bet aizdod". Krīzē fabrika piedāvāja kompānijām, kuras nonāca dīkstāvē, sniegt uz laiku savus darbiniekus. Ceha darbinieka stundas likme sastāda 6 eiro pirms nodokļu samaksas. par 160 stundām mēnesī var nopelnīt 960 eiro pirms nodokļu nomaksas. Tie ir aptuveni 680 eiro uz rokām.

SIA "Karavela" ir vienīgais Latvijas uzņēmums, kuram "Rosseļhoznadzor" atļāva atjaunot šprotu piegādi Krievijā, aizliegums bija spēkā no 2015. gada jūnija sistemātisku pārkāpumu dēļ, kurus iestāde atklāja inspekcijas laikā, kā arī saistībā ar to, ka produkcijas sastāvā tika pārsniegts kancerogēnās vielas benzopirēna līmenis.

0
Tagi:
pabalsts, bezdarbs, Latvija
Pēc temata
Cilvēki izvēlēsies pabalstu: fermeri neatradīs strādniekus septembrī par 800 eiro
Latvijas iedzīvotāji neiet strādāt uz lauka par 900 eiro: zemnieki uztraucas par ražu
Vietējās zemenes veikalos? Latgales zemnieki cer pārpludināt valsti ar ogām