Amerikāņu raķetes Patriot

NATO izvērtēja militāra konflikta varbūtību ar Krieviju

137
(atjaunots 17:22 22.06.2019)
Un pie reizes paziņoja, ka uz Baltiju ir jānosūta vēl vairāk amerikāņu karaspēku.

RĪGA, 22. jūnijs – Sputnik. Militārs konflikts starp Krieviju un Ziemeļatlantijas aliansi ir maz iespējams, bet tomēr to nevar izslēgt pavisam, teikts NATO Aizsardzības koledžas ziņojumā "Kāpēc Baltijai ir nozīme. NATO ziemeļaustrumu robežas aizsardzība".

Dokumentā norādīts, ka uz Baltiju ir jānosūta vēl vairāk amerikāņu karaspēku, jo, pēc ziņojuma autora domām, Baltijas republikas var kļūt par Maskavas "veidu, kā izjaukt Eiropas drošības arhitektūru".

"Pēdējo desmit gadu laikā Krievijas Federācija nodemonstrēja nolūkus iedragāt Eiropas drošības arhitektūru. Militāra konflikta risks starp NATO un Krieviju ir zems, taču nedrīkst to neizskatīt kā varbūtību. Risku samazināšanas nolūkos alianses savaldīšanas potenciāls Baltijas republikās ir jānostiprina, nosūtot uz Baltijas zemi Amerikas karaspēkus. Karavīru izvietošanai ir jāpapildina esošās vienošanās attiecībā uz karaspēku klātbūtnes paplašināšanu," raksta dokumenta autors.

Iepriekš ASV Kongresā piedāvāja izsniegt NATO Austrumeiropas dalībvalstīm, kuras turpina izmantot padomju ieročus, kredītus amerikāņu tehnikas iegādei. Pēc likumdevēju domām, alianses sabiedrotie ir spiesti iegādāties rezerves daļas Krievijā, un tāpēc ir atkarīgas no Maskavas.

Rietumu politiķi, tostarp augsta līmeņa NATO pārstāvji, pastāvīgi runā par "Krievijas draudiem". Taču Maskava vairākkārt uzsvērusi, ka Krievija nekad nevienam neuzbruks.

Pēc ĀM vadītāja Sergeja Lavrova sacītā, aliansei ir labi zināms, ka Maskavai nav šāda veida plānu, taču tā turpina izmantot šo ieganstu, lai Krievijas robežu tuvumā izvietotu vairāk tehnikas un bataljonu.

137
Temats:
NATO austrumu flangā (207)
Pēc temata
"Sunīšu" spēle: Krievija un NATO mērojas spēkiem Baltijā
Pentagons apsūdz Maskavu mēģinājumā izmainīt pasaules kārtību
ASV militārās infrastruktūras vadība NATO austrumu flangā tiks izvietota Polijā
Pentagons pieprasījis jaunus spēkus "Krievijas savaldīšanai"
Gruzija

Gruzijā sagaidīja pirmos tūristus pēc avioreisu atjaunošanas

3
(atjaunots 18:00 05.08.2020)
Augusta sākumā Gruzija atjaunoja regulāro aviosatiksmi ar Vāciju, Franciju, Latviju, Lietuvu un Igauniju.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Gruzijā ieradušies pirmie tūristi pēc aviosatiksmes atjaunošanas, kura tika apturēta koronavīrusa pandēmijas dēļ, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz valsts Ekonomikas ministrijas vadītājas Natijas Turnavas paziņojumu brīfingā.

Augusta sākumā Gruzija atjaunoja regulāro aviosatiksmi ar Vāciju, Franciju, Latviju, Lietuvu un Igauniju.

"Tiek īstenoti reisi no Minhenes, rīt mēs sagaidām pirmo lidmašīnu no Rīgas. Nesen atlidoja lidmašīna no Parīzes. Tāpat mēs turpinām pārrunas ar citām kompānijā pakāpeniskai aviosatiksmes atvēršanai, taču, protams, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju," paziņoja Turnava.

Tūrisma administrācijas vadītāja Mariama Kvrivišvili pateica brīfingā, ka no Minhenes un Parīzes ieradušies tūristi neiziet obligāto karantīnu.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē jau ir atklāti vairāk nekā 18,7 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 705 tūkstoši cilvēku ir miruši un gandrīz 12 miljoni izveseļojās.

3
Tagi:
tūristi, Gruzija
Pēc temata
Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu
Rīga – viena no drošākajām Eiropas pilsētām pēc pandēmijas
Beļģijas ĀM paskaidroja, kādēļ ES nevar atrisināt robežu atvēršanas jautājumu
Atpūta bez sankcijām: kādos gadījumos Latvijas iedzīvotājiem neliks ievērot pašizolāciju
Ziemeļu straume 2

"Fortnuna" nomnieks atteicās piedalīties "Ziemeļu straumes 2" izbūves pabeigšanā

14
(atjaunots 17:27 05.08.2020)
Enkura baržu "Fortuna" minēja vienā no iespējamajiem gāzesvada izbūves projekta pabeigšanas variantiem.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Krievijas kompānija "Mežregiontruboprovodostroj" negrasās sniegt baržu "Fortuna" gāzesvada "Ziemeļu straume 2" izbūves pabeigšanai Baltijas jūrā, kurš kļuvis par Amerikas sankciju mērķi, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz RBC.

"Fortuna" nomnieka "Mežregiontruboprovodostroj" (MRTS) pārstāvis atzīmēja, ka kompānija "nepiedalās un negrasās piedalīties gāzesvada Nord Stream 2 izbūves darbu izpildē Baltijas jūrā ar cauruļvadu izbūves baržu "Fortuna" vai citos veidos".

Taču MRTS atzīmēja, ka organizācijai nepieder barža, tā tikai īrē kuģi pēc bezapkalpes kuģa fraktēšanas (bareboat charter) līguma izmantošanai citos projektos.

Par iespējamo "Ziemeļu straumes 2" izbūves pabeigšanas variantu uzskata enkura cauruļvada izbūves kuģa izmantošanu cita kuģa pavadījumā – ar dinamiskās pozicionēšanas sistēmu, kura spēj noturēt kuģi nepieciešamajā punktā bez enkuriem un pietauvošanās. Viens no kuģiem, kurš var pabeigt gāzesvada "Ziemeļu straume 2" izbūvi, ir kompānijas MRTS enkura barža "Fortuna". Otrais kandidāts ir cauruļvadu izbūves kuģis "Akademik Cherskiy" ar dinamiskās pozicionēšanas sistēmu.

"Ziemeļu straume 2"

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz gāzesvada izbūvi ar jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā. Gāzesvads tiek izvilkts no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai. Projektu īsteno "Nord Stream 2 AG" ar vienu vienīgu akcionāru – "Gazprom". Partneri Eiropā – Royal Dutch Shell, OMV, Engie, Uniper un Wintershall – finansē projektu par 50% - par summu līdz 950 miljoniem eiro katrs.

Vašingtona uzstājas pret projekta īstenošanu, jo cenšas uzspiest Eiropai savas sašķidrinātās dabasgāzes piegādes. Decembrī ASV pieņēma aizsardzības budžetu, kurš paredz sankciju ieviešanu attiecībā pret kompānijām, kuras piedalās gāzesvada izbūvē, kā rezultātā no darbu veikšanas atteicās Šveices uzņēmums Allseas.

Tikmēr 23. jūlija ASV Senāts atbalstīja aizsardzības budžetu nākamajam gadam. Tajā ir paredzēta jaunu sankciju ieviešana pret "Ziemeļu straumi 2". Spēkā esošie ierobežojumi tiek piemēroti pret organizācijām, kuras nodarbojas ar cauruļu likšanu, kā arī ar to saistītām apdrošināšanas kompānijām

14
Tagi:
Ziemeļu straume 2
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Miljards dolāru apmaiņā pret "Ziemeļu straumes 2" apturēšanu: ASV spēlē uz visu banku
Baltijas jūrā ienācis kuģis, kurš spēj pabeigt "Ziemeļu straumes 2" būvniecību
Nord Stream 2 AG nolēmusi, ar kādiem kuģiem pabeigs "Ziemeļu straumes 2" izbūvi
Eksperts: divu kuģu ekspluatācija paātrinās "Ziemeļu straumes 2" būvdarbus