Valdis Dombrovskis

Eiropai Valdis vajadzīgs: Junkers nopriecājās par Dombrovska atgriešanos

51
(atjaunots 18:38 21.06.2019)
Valda Dombrovska vietu Eiropas Parlamentā ieņems Inese Vaidere.

RĪGA, 21. jūnijs – Sputnik. Valdis Dombrovskis ("Jaunā Vienotība") nolēma nolikt eirodeputāta mandātu, lai arī pārejas periodā turpinātu darbu Eiropas Komisijā, raksta Press.lv.

Šobrīd Dombrovskis Eiropas Komisijā ieņem viceprezidenta amatu eiro un sociālā dialoga jautājumos. Valdošā koalīcija vienojās izvirzīt viņu eirokomisāra amatam arī nākamajā Eiropas Komisijas sasaukumā, kurš uzsāks darbu šī gada rudenī. Līdz šim Dombrovskis, kurš tika ievēlēts Eiropas Parlamentā, varēja vai nu saglabāt eirodeputāta mandātu, vai arī atteikties no tā.

"Esmu izlēmis neizmantot savu mandātu Eiropas Parlamentā un turpināt strādāt Junkera komisijā. Tas nodrošinās vietas nepārtrauktību Latvijai Eiropas Komisijā, kā arī ļaus man turpināt darbu pie ekonomikas un finanšu dokumentiem," uzrakstīja Dombrovskis savā Twitter.

Viņa vietu Eiropas Parlamentā ieņems nākamais kandidāts sarakstā – iepriekšējā sasaukuma eirodeputāte Inese Vaidere. Viņa savā sociālo tīklu lapā novēlēja kolēģim veiksmi.

"Ir svarīgi, lai Eiropas Komisijā iekļūst stiprs un pieredzējis politiķis. Dombrovskis ir labākais Latvijas eirokomisāra kandidāts. Veiksmi Valdim, kurš turpinās darbu ES. Līdz ar to mans darbs Eiropas Parlamentā netiek pārtraukts un turpinās," uzrakstīja Vaidere Twitter vietnē.

"Esmu šonedēļ pārrunājis ar Ministru prezidentu darba turpināšanu EK. Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvijai ir būtiski saglabāt esošo ietekmi EK, īpaši ņemot vērā darbu pie nākamā Eiropas Savienības daudzgadu budžeta," paskaidroja savu lēmumu Dombrovskis aģentūrai LETA.

Jaunajā Eiropas Komisijā Dombrovskis vēlētos turpināt darbu ekonomikas un finanšu jomā, lai "stiprinātu Eiropas un Latvijas ekonomiku".

"Tās ir lieliskas ziņas, ka viceprezidents Dombrovskis turpinās darbu manas Komisijas sastāvā. Eiropai Valdis vajadzīgs," uzrakstīja Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers savā Twitter lapā.

Viņš norādīja, ka pateicoties Dombrovska nopietnajai attieksmei pret daudzām svarīgām problēmām, kas saistītas ar ekonomikas un finanšu tirgu vadību, viņu ir grūti aizstāt.

"Esmu ļoti priecīgs arī tāpēc, ka Latvijas valdība nolēma izvirzīt Dombrovski kā kandidātu nākamajā Eiropas Komisijā. Esmu pārliecināts, ka topošais Komisijas prezidents pēc nopelniem novērtēs tāda savas komandas stipra locekļa priekšrocības, kā Valdis," pateica Junkers.

Kas kļūs par nākamo Eiropas Komisijas prezidentu, pagaidām nav skaidrs. Šo jautājumu ES valstu vadītāji apspriež Eiropas Padomes samitā Briselē, taču ir gaidāms, ka galīgo lēmumu viņi pagaidām nespēšot pieņemt pretrunu starp valstīm un politiskajām grupām dēļ.

51
Pēc temata
Vēlēšanu rezultāti: Dombrovskis līdera vietā "plusu", Šadurskis – "mīnusu" ziņā
Kas ir visi šie cilvēki: neērti jautājumi par Eiropas Parlamenta vēlēšanām
Vēl padomāšot: koalīcija nesteidz apstiprināt Dombrovski eirokomisāra amatā
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

6
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

6
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Zakerbergs

Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā

10
(atjaunots 16:57 24.05.2020)
Summārā divdesmit piecu visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus ASV dolāru.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes aprēķināja, kā izmainījies 25 pasaules bagātāko cilvēku materiālais stāvoklis koronavīrusa pandēmijas laikā, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar izdevuma vērtējumu, no 23. marta līdz 22. maijam viņi ir nopelnījuši 255 miljardus dolāru.

Visvairāk Covid-19 pandēmijas laikā nopelnījis Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs. Viņa ienākumi palielinājušies par 31,4 miljardiem dolāru, līdz 86,5 miljardiem. Tiek atzīmēts, ka kompānijas akciju cenas ir palielinājušās par aptuveni 60%.

Pasaules bagātākais cilvēks – tirdzniecības platformas Amazon dibinātājs Džefs Bezoss palielinājis savu kapitālu līdz 146,9 miljardiem dolāru, nopelnot norādītajā laika periodā 29,9 miljardus.

Summārā 25 visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus dolāru. Žurnālisti atzīmē, ka tie ir 16% no vidu Forbes miljardieru saraksta bagātības.

10
Tagi:
nauda, Forbes
Pēc temata
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Vispasaules panika. Kas un kāpēc to radījis? Kas tagad notiks?
Bills Geitss izstājas no "Microsoft" direktoru padomes