Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs

Prostitūcija, korupcija vai kļūda: Ušakovs izvērtēja kolēģu četrinieka uzvedību

38
(atjaunots 14:26 21.06.2019)
Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs pastāstīja par situāciju Rīgas domē pēc Daiņa Turlā atstādināšanas un paskaidroja, kāpēc pirmstermiņa vēlēšanas nav labākais variants esošajā situācijā.

RĪGA, 21. jūnijs – Sputnik. Nils Ušakovs apsūdzēja bijušos partijas biedrus, kuru dēļ "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" koalīcija zaudēja Rīgas domē balsu vairākumu, mēģinājumā iztirgot amatus jaunās koalīcijas pārrunu gaitā, vēsta LNT.

Bijušais Rīgas mērs apstiprināja, ka partijas jau cenšas vienoties par jaunu sadarbības formātu Rīgas domē, un šis amats notiek līdztekus amatu tirgošanai, kurš ir vairāk saistīts ar deputātu četrinieku, kuri izveidoja "Neatkarīgo deputātu frakciju", – Valēriju Petrovu, Alekseju Rosļikovu, Vitāliju Dubovu un Vadimu Baraņņiku.

"Laiks rādīs, vai kolēģu rīcība bija prostitūcija, korupcija vai kļūda," pateica bijušais mērs.

Uz jautājumu, vai "Saskaņa" redz iespējas sadarboties ar opozīciju, Ušakovs nesniedza konkrētu atbildi, aicinot visus domniekus "atvilkt elpu" un atcerēties, ka pašvaldībai ir pienākumi.

Ušakovs iedrošināja, sakot, ka "Saskaņa" būs gatava pirmstermiņa vēlēšanām nepieciešamības gadījumā, turklāt partija vienīgā, kas patiešām nebaidās no šāda iespējas – citi zināmā mērā tikai koķetē šajā sakarā, bet patiesībā "raustās un tā īsti nevēlas" pirmstermiņa vēlēšanas.

Dainis Turlais
© Sputnik / Sergey Melkonov

Tai pašā laikā Ušakovs uzskata, ka ārkārtas vēlēšanas nozīmēs "ārkārtēju bardaku", jo tām uzreiz sekos vēl vienas vēlēšanas 2021. gadā. "Tāpēc no rīdzinieku viedokļa ārkārtas vēlēšanas nav labākais variants," pateica Ušakovs.

Sputnik Latvija ziņoja, ka 20. jūnijā Rīgas domes ārkārtas sēdē, kuru sasauca opozīcija, notika balsojums sakarā ar mēra Daiņa Turlā atstādināšanas jautājumu, kuru ievēlēja vien pirms trīs nedēļām. Ar 31 balsi pret 29 partijas "Gods kalpot Rīgai" pārstāvis tika nocelts no amata. Par Turlā atstādināšanu nobalsoja visi opozīcijas frakciju deputāti, neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš un četri no "Saskaņas" izslēgties un savu frakciju izveidojušie deputāti.

Tagad, ja divu mēnešu laikā netiks ievēlēts jauns mērs, Saeima būs tiesīga iniciēt visas Rīgas domes atlaišanu, kas nozīmēs pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu.

38
Pēc temata
Burovs: Ušakovam līdzīga līdera pagaidām nav, toties arī caru pielūgt nevajag
Rīgas domes "četrinieks" atstādināja mēru un dibina jaunu partiju
Dainis Turlais nav vienojies ar opozīciju Rīgas domē
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

4
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

4
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Zakerbergs

Nosaukti pasaules bagātāko cilvēku ienākumi Covid-19 pandēmijas laikā

9
(atjaunots 16:57 24.05.2020)
Summārā divdesmit piecu visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus ASV dolāru.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Žurnāls Forbes aprēķināja, kā izmainījies 25 pasaules bagātāko cilvēku materiālais stāvoklis koronavīrusa pandēmijas laikā, vēsta RIA Novosti.

Saskaņā ar izdevuma vērtējumu, no 23. marta līdz 22. maijam viņi ir nopelnījuši 255 miljardus dolāru.

Visvairāk Covid-19 pandēmijas laikā nopelnījis Facebook dibinātājs Marks Zakerbergs. Viņa ienākumi palielinājušies par 31,4 miljardiem dolāru, līdz 86,5 miljardiem. Tiek atzīmēts, ka kompānijas akciju cenas ir palielinājušās par aptuveni 60%.

Pasaules bagātākais cilvēks – tirdzniecības platformas Amazon dibinātājs Džefs Bezoss palielinājis savu kapitālu līdz 146,9 miljardiem dolāru, nopelnot norādītajā laika periodā 29,9 miljardus.

Summārā 25 visturīgāko pasaules biznesmeņu bagātība sasniegusi 1,5 triljonus dolāru. Žurnālisti atzīmē, ka tie ir 16% no vidu Forbes miljardieru saraksta bagātības.

9
Tagi:
nauda, Forbes
Pēc temata
Forbes: pasaules bagātāko cilvēku saraksta līderpozīciju ieņēmis jauns cilvēks
Vispasaules panika. Kas un kāpēc to radījis? Kas tagad notiks?
Bills Geitss izstājas no "Microsoft" direktoru padomes