Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs

Prostitūcija, korupcija vai kļūda: Ušakovs izvērtēja kolēģu četrinieka uzvedību

40
(atjaunots 14:26 21.06.2019)
Bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs pastāstīja par situāciju Rīgas domē pēc Daiņa Turlā atstādināšanas un paskaidroja, kāpēc pirmstermiņa vēlēšanas nav labākais variants esošajā situācijā.

RĪGA, 21. jūnijs – Sputnik. Nils Ušakovs apsūdzēja bijušos partijas biedrus, kuru dēļ "Saskaņas" un "Gods kalpot Rīgai" koalīcija zaudēja Rīgas domē balsu vairākumu, mēģinājumā iztirgot amatus jaunās koalīcijas pārrunu gaitā, vēsta LNT.

Bijušais Rīgas mērs apstiprināja, ka partijas jau cenšas vienoties par jaunu sadarbības formātu Rīgas domē, un šis amats notiek līdztekus amatu tirgošanai, kurš ir vairāk saistīts ar deputātu četrinieku, kuri izveidoja "Neatkarīgo deputātu frakciju", – Valēriju Petrovu, Alekseju Rosļikovu, Vitāliju Dubovu un Vadimu Baraņņiku.

"Laiks rādīs, vai kolēģu rīcība bija prostitūcija, korupcija vai kļūda," pateica bijušais mērs.

Uz jautājumu, vai "Saskaņa" redz iespējas sadarboties ar opozīciju, Ušakovs nesniedza konkrētu atbildi, aicinot visus domniekus "atvilkt elpu" un atcerēties, ka pašvaldībai ir pienākumi.

Ušakovs iedrošināja, sakot, ka "Saskaņa" būs gatava pirmstermiņa vēlēšanām nepieciešamības gadījumā, turklāt partija vienīgā, kas patiešām nebaidās no šāda iespējas – citi zināmā mērā tikai koķetē šajā sakarā, bet patiesībā "raustās un tā īsti nevēlas" pirmstermiņa vēlēšanas.

Dainis Turlais
© Sputnik / Sergey Melkonov

Tai pašā laikā Ušakovs uzskata, ka ārkārtas vēlēšanas nozīmēs "ārkārtēju bardaku", jo tām uzreiz sekos vēl vienas vēlēšanas 2021. gadā. "Tāpēc no rīdzinieku viedokļa ārkārtas vēlēšanas nav labākais variants," pateica Ušakovs.

Sputnik Latvija ziņoja, ka 20. jūnijā Rīgas domes ārkārtas sēdē, kuru sasauca opozīcija, notika balsojums sakarā ar mēra Daiņa Turlā atstādināšanas jautājumu, kuru ievēlēja vien pirms trīs nedēļām. Ar 31 balsi pret 29 partijas "Gods kalpot Rīgai" pārstāvis tika nocelts no amata. Par Turlā atstādināšanu nobalsoja visi opozīcijas frakciju deputāti, neatkarīgais deputāts Oskars Putniņš un četri no "Saskaņas" izslēgties un savu frakciju izveidojušie deputāti.

Tagad, ja divu mēnešu laikā netiks ievēlēts jauns mērs, Saeima būs tiesīga iniciēt visas Rīgas domes atlaišanu, kas nozīmēs pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu.

40
Pēc temata
Burovs: Ušakovam līdzīga līdera pagaidām nav, toties arī caru pielūgt nevajag
Rīgas domes "četrinieks" atstādināja mēru un dibina jaunu partiju
Dainis Turlais nav vienojies ar opozīciju Rīgas domē
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

6
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

6
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus
Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Iemūžināja savu kaunu. Tūrists atstāja autogrāfu uz Kolizeja sienas

6
(atjaunots 16:09 27.09.2020)
Apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Drošības dienesta darbinieki Itālijā aizturēja tūristu, kurš ieskrāpēja Kolizeja sienās savus iniciāļus, vēsta radio Sputnik ar atsauci uz avīzi Independent.

Tiek atzīmēts, ka apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju. Saskaņā ar medija datiem, lai ieskrāpētu 6 centimetru burtus Kolizeja sienās, tūrists izmantoja uzasinātu akmeni.

Noteikts, ka pārkāpējs ir 32 gadus vecs Īrijas pilsonis. Viņam tika izvirzīta apsūdzība par zaudējuma nodarīšanu vēsturiskās nozīmes ēkai.

Naudas soda apmēru noteiks tiesa. Izdevums atzīmē, ka tas varētu sastādīt 20 tūkstošus eiro. Turklāt šāda rīcība varētu beigties īram ar nosacītu brīvības atņemšanu.

6
Tagi:
vandalisms, Itālija, tūristi
Pēc temata
Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā