Iznīcinātājs  F-35

Turcijas piloti ASV atstādināti no mācību lidojumiem ar F-35

49
(atjaunots 15:35 11.06.2019)
Pentagona vadītājs Patriks Šanahans informējis Turcijas aizsardzības ministru Hulusi Akaru, ka turku pilotiem, kuri ASV apguva darbu ar iznīcinātājiem F-35, līdz 31. jūlijam jāpamet valsts.

RĪGA, 11. jūnijs - Sputnik. Turcijas piloti, kuri ASV Gaisa spēku bāzē Luke Arizonas štatā apguva lidojumus ar iznīcinātājiem-bumbvedējiem F-35, ir atstādināti no lidojumiem, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz aģentūru Reuters.

Iepriekš žurnāls Foreign Policy pavēstīja: Pentagona vadītājs Patriks Šanahans informējis Turcijas aizsardzības ministru Hulusi Akaru par nepieciešamību turku pilotiem pamest valsti līdz 31.jūlijam.

Šis lēmums pieņemts ASV un Turcijas pārrunu fonā, kuru gaitā Vašingtona pūlas pierunāt Ankaru atteikties no Krievijas zenītraķešu kompleksa S-400 iegādes.

Lockheed Martin F-35 Lightning II iznīcinātājs. Foto no arhīva.
© Sputnik / Сергей Мамонтов

"Ministrijai ir zināms, ka turku lidotāji (..) neveic lidojumus," aģentūra citēja Pentagona oficiālā pārstāvja Maika Endrjūsa teikto.

"Ja Turcija nemainīs savu politiku, mēs turpināsim ciešu sadarbību ar savu sabiedroto, lai noslēgtu viņu dalību F-35 programmā," piebilda Endrjūss.

Iepriekš Turcijas prezidents Tajips Erdogans kārtējo reizi piedāvāja ASV prezidentam Donaldam Trampam izveidot kopīgu darba grupu S-400 jautājumā. Turcija paziņoja, ka neatteiksies no ieceres iegādāties S-400, un PGA sistēmu pirmā partija tiks piegādāta jūlijā.

ASV uzskata, ka sistēmas S-400 nav savietojamas ar NATO standartiem. Tās draud ar sankcijām par ZRK iegādi un apgalvo, ka var aizturēt vai atcelt jauno lidmašīnu F-35 pārdošanu. Turcija ir viens no ASV starptautiskās F-35 izstrādes programmas dalībniekiem, un vairākkārt apliecināja, ka S-400 neapdraud amerikāņu F-35.

49
Pēc temata
Krievijas senators: amerikāņu ierastā šantāža Turciju neietekmē
Mediji atgādināja par ASV iznīcinātāja F-35 izcelšanos Padomju Savienībā
"Notriektie" lidotāji. ASV liegs turku pilotiem treniņus ar F-35
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

10
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

10
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

10
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

10
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma