Armens Gasparjans

Gasparjans: pateicoties kļūdai Izraēlā, ES parādījusies jauna valsts - LGBTuva

83
(atjaunots 01:30 06.08.2019)
Medijos parādījusies informācija par to, ka Telavivā LGBT karogu vietā izkārti Baltijas republikas nacionālie simboli.

RĪGA, 9. jūnijs – Sputnik. Kļūda, kas Izraēlā pieļauta ar Lietuvas un LGBT karogiem, iekļaujas kontekstā ar Baltijas valsts apgalvojumiem par to, ka tās galvaspilsēta Viļņa ir Eiropas "G" punkts, uzskata politologs un vēsturnieks Armens Gasparjans, vēsta Sputnik Lietuva.

"Manuprāt, tas ir absolūti acīmredzams. Ja esat paši sevi nosaukuši par Eiropas "G" punktu, lūdzu, saņemiet visu slavu. Te jums būs karogi," Gasparjans noteica intervijā portālam.

Lietuvas karodziņi. Foto no arhīva
© Sputnik / Сергей Мелконов

Šonedēļ Teralvivā geju praida priekšvakarā kļūdas rezultātā LGBT karogu vietā pie stabiem tika piekārti Lietuvas karogi. Pārpratumam uzmanību pievērsa pilsētas iedzīvotāji, kuri to pastāstīja sociālajos tīklos. No rīta karogi bija nomainīti.,

Politologs atzīmēja, ka tas nav vienīgais gadījums, kad tiek sajaukti divu valstu karogi, taču situācija ar Lietuvu ir unikāla.

"Trāpījies pareizu uzskatu cilvēks. Viņam lika piekārt karogu, viņš parakņājās, kaut ko sameklēja. Kāpēc tad "apsaukāja"? Apsaukā aiz muguras, bet te atklāti visi parādīja, kas jūs tādi esat Eiropas kartē. Tai tagad jābūt nevis Lietuvai, bet gan kaut kādai LGBTuvai," teica Gasparjans.

Šonedēļ Viļņā notiek Baltic pride – lielākais ikgadējais LGBT kopienas festivāls.

Gasparjans uzsvēra, ka tagad Lietuva var sevi pozicionēt kā "stabils zīmols". Pēc viņa domām, ja Krievija iecerēs geju parādi, to vislabāk būtu organizēt Lietuvas vēstniecībā.

"Lūdzu, Lietuvas vēstniecības Maskavā teritorijā staigājiet. Patentēta valsts. Karogs ir oficiāli atzīts. Izraēlā neviens nekad nekļūdās," teica politologs.

83
Temats:
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (54)
Pēc temata
Gasparjans: pasaulē aktuālākie jautājumi – LGBT un Baltijas valstu okupācijas fobija
Lietuvā atļāva atzīt ārvalstīs reģistrētas viendzimuma laulības
LGBT Lāčplēsis: bērni pie Saeimas prasīja atļaut viendzimuma laulības
Lietuvā notiks akcija tradicionālo ģimeņu atbalstam protestā pret LGBT gājienu
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

12
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

12
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē
Dienvidosetija, foto no arhīva

Krievijas politiķis pamatoja Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanas motīvus

10
(atjaunots 18:59 08.08.2020)
2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Maskava atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, jo nevarēja pieļaut, ka Aizkaukāzs pārvērstos par pulvera mucu, konstatēja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, kurš 2008. gadā bija Krievijas prezidents, vēsta RIA Novosti.

"Šodien aprit 12 gadi kopš brīža, kad mūsu valsts atbildēja uz Gruzijas toreizējā prezidenta noziedzīgo rīcību. (..) Tieši tāpēc es toreiz pieņēmu grūtu, tomēr vienīgo pareizo lēmumu – aizsargāt Abhāziju un Dienvidosetiju, vispirms pasargājot tās no agresijas, pēc tam, saskaņā ar pilsoņu lūgumu, atzīstot to pilnīgu neatkarību. Pretējā gadījumā Aizkaukāzs būtu pārvērties par pulvera mucu, un tas Krievijai, kas vienmēr atbalstījusi stabilu mieru kaimiņvalstīs, bija absolūti nepieņemami," viņš pastāstīja savā lapā sociālajā tīklā VKontakte.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija vienmēr ir atbalstījusi stabilitāti kaimiņvalstīs un pie tam nekad nepieļaus uzbrukumu saviem pilsoņiem.

"Mūsu atbilde vienmēr būs absolūti adekvāta situācijai ar mērķi uzturēt stabilitāti un drošību gan mūsu valstī, gan visā pasaulē," atgādināja Medvedevs.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu. Krievija, aizsargājot Dienvidosetijas iedzīvotājus, kuru vidū daudzi pieņēma Krievijas pilsonību, ieveda karaspēkus un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas kareivjus no reģiona.

2008. gada 26. augustā Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas suverenitāti. Krievijas valdība norādīja, ka šis lēmums atbilst pašreizējai realitātei un nav pārskatām. Tomēr Tbilisi atsakās atzīt republiku neatkarību.

 

10
Tagi:
Dienvidosetija, Abhāzija