Tūristi fotografējas ar Maija grāfa festivāla dalībniekiem Rīgā

Brīvdienās uz Latviju: tūristi no Krievijas iecienījuši valsti īsiem braucieniem

86
Krievijas tūristiem patīk viesoties Latvijā, taču viņi pavada valstī vidēji ne vairāk kā piecas dienas.

RĪGA, 3. jūnijs – Sputnik. Ceļojumu tiešsaistes serviss OneTwoTrip konstatējis, cik ilgu laiku Krievijas tūristi vidēji atpūšas ārzemēs, vēsta RIA Novosti.

Aprēķinos izmantoti dati par vidējo ārzemju braucienu ilgumu no 1. janvāra līdz 30. maijam 2018. un 2019. gadā.

Saskaņā ar OneTwoTrip statistiku, Krievijas tūristu vidējais ārzemju braucienu ilgums pēdējā gada laikā samazinājies no 9,3 līdz 8,7 dienām. Turklāt nereti atpūtnieki ceļojumā pavada mazāk nekā nedēļu.

Visilgāk tūristi no Krievijas viesojas valstīs, līdz kurām nav viegli nokļūt lielā attāluma dēļ, un kur nevar aizlidot uz brīvdienām. Piemēram, Kanādā tūristi atpūšas vairāk nekā mēnesi, apmēram trīs nedēļas uzturas Argentīnā, Austrālijā, Jaunzēlandē un ASV.

Toties gandrīz uz nedēļu krievi paliek Latvijā, kā arī Zviedrijā, Somijā un Mongolijā. Šajās valstīs tūristi no Krievijas pavada 4-5 dienas.

Taču visīsākos braucienus KF pilsoņi veic uz Baltkrieviju. Tur krievi uzturas lielākoties divas dienas.

Ērts formāts

OneTwoTrip servisa mārketinga direktors Aleksejs Teplovs paskaidroja, ka tūristi biežāk izvēlas īsus ceļojumus, jo tas ir ērts atpūtas formāts, kurš ļauj ātri un attiecīgi lēti atjaunot spēkus un gūt jaunus iespaidus.

Turklāt, aizbraukt uz citu valsti uz pāris dienām var arī svētku dienās. Un, pēc viņa sacītā, ja pareizi saplāno laiku, tad gada laikā var organizēt līdz pat sešiem nelieliem braucieniem, pievienojot dažas atvaļinājuma dienas klāt oficiālajām brīvdienām.

2018.gadā OneTwoTrip sastādīja Krievijas tūristiem pieejamāko valstu reitingu, kur pavadīt Jaungada brīvdienas. Latvija šajā sarakstā ieņēma otro vietu pēc Bulgārijas.

Jaungada sagaidīšana Latvijā 2018. gadā izmaksāja diviem Krievijas tūristiem 48 690 rubļu (aptuveni 640 eiro).

Turklāt, saskaņā ar aģentūras "TurStat" informāciju, 2017. gadā Latvija ieņēma 25. vietu Krievijas ārzemju tūristu braucienu ziņā, piekāpjoties gan Igaunijai, gan Lietuvai.

86
Pēc temata
Paskatieties, kā dzīvo laukos: Latvija un Lietuva aicina uz atvērto durvju dienām
Londonas vietā par 80 eiro brauks pie mums: Pleskava pacīnīsies par Latvijas tūristiem
"Nav aizliegts": Rīgas policija par sauļošanos topless galvaspilsētas parkos
Федор Войтоловский,  директор ИМЭМО им. Е. М. Примакова РАН

Eksperts: Krievijai un ASV ir jāsadarbojas cīņā ar koronavīrusu

2
(atjaunots 09:01 07.08.2020)
Zinātnieki ASV saņemas un sadarbojas ar kolēģiem Krievijā, neskatoties uz negatīvo fonu valstu attiecībās, norādīja eksperts. Par to liecina protokols, ko puses parakstījušas par sadarbību koronavīrusa apkarošanā.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. "Šī vienošanās ir ārkārtīgi svarīga, tā turpina divu akadēmiju – ASV Nacionālās zinātņu akadēmijas un Krievijas zinātņu akadēmijas – ilggadējo sadarbību. Šai sadarbībai ir bagāta vēsture – vairāk nekā 50 gadi. (..) Protokols par sadarbību koronavīrusa infekcijas apkarošanas jomā, zinātnieku sadarbību koronavīrusa infekcijas izpētes un tās seku apkarošanas jautājumos, turklāt ne tikai ar medicīniskajām sekām, ne tikai ar sekām, kas saistītas ar klīniskajiem aspektiem un problēmām, bet arī sociālajām, ekonomiskajām, psiholoģiskajām sekām. Tas ir svarīgs jauns sadarbības virziens," teica KZA Primakova Nacionālā pasaules ekonomikas un starptautisko attiecību pētnieciskā institūta direktors Fjodors Voitolovskis.

Viņš atzīmēja, ka tas nav vienīgais Krievijas un ASV zinātnieku dialoga virziens. Piemēram, patlaban abas akadēmijas turpina dialogu jautājumā par bruņojuma kontroli un stratēģisko sadarbību.

"Mūsu amerikāņu kolēģi, ņemot vērā politisko atmosfēru, kas izveidojusies ASV jautājumā par dialogu ar Maskavu, sadarbību ar Krieviju, ņemot vērā to absolūti saindēto atmosfēru, demonstrē lielu drosmi, jo uzņemas atbildību un kontaktējas ar kolēģiem Krievijā, turpina dialogu un pat nāk klajā ar jaunām iniciaktīvām," teica Voitolovskis.

Войтоловский: Россия и США не могут не взаимодействовать в борьбе с коронавирусом
2
Tagi:
zinātnieki, koronavīruss, Krievija, ASV
Pēc temata
Rietumi apsūdz Krieviju dezinformācijā un manipulācijā ar statistikas datiem
Propaganda pret ziņām: kāpēc Rietumu mediji zaudē savas pozīcijas
Krievija ir atmaskota: kāds ir koronavīrusa elitārās vakcīnas noslēpums
Vīrietis ar viedtālruni, foto no arhīva

ASV ierobežos Ķīnas sakaru kompāniju un lietojumprogrammu darbību

4
(atjaunots 07:46 07.08.2020)
ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo uzskata, ka nepieciešams ierobežot Ķīnas telekomunikāciju kompāniju darbību, kas sniedz sakaru pakalpojumus starp ASV un citām valstīm.

RĪGA, 7. augusts - Sputnik. ASV plāno īstenot stingrāku politiku pret Ķīnas telekomunikāciju kompānijām un lietojumprogrammām, brīfingā informēja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo.

"Mēs strādājam pie tā, lai Ķīnas telekomunikaciju kompānijas, kas nav izpelnījušās uzticību, nesniegtu telekomunikāciju pakalpojumus starp ASV un citām valstīm," Pompeo teikto citēja RIA Novosti.

Politiķis atklāja, ka aicinājis Sakaru federālo komisiju anulēt atļaujas China Telecom un trim citām kompānijām tamlīdzīgu sakaru sniegšanai.

"Tāpat mēs vēlamies, lai neuzticamas Ķīnas lietotnes tiktu izdzēstas no amerikāņu lietotņu veikaliem," teica Pompeo un piezīmēja, ka TikTok, WeChat un citas lietotnes rada "būtisku apdraudējumu" pilsoņu privātajai dzīvei.

Tāpat politiķis norādīja, ka ASV centīsies panākt, lai Ķīnas kompānijas nevarētu izvilkt zemūdens sakaru kabeļus uz ASV.

Maiks Pompeo apliecināja, ka tiks veikts darbs, lai ierobežoju Ķīnas "mākoņu" servisu iespējas apkopot, glabāt un apstrādāt datus, piemēram, slepenu un konfidenciālu informāciju ASV.

4
Tagi:
Ķīna, ASV
Pēc temata
Ķīnas un ASV tirdzniecības karš var atsākties
Maiks Pompeo apsūdz Ķīnu par "impēriskām" ambīcijām
Kāpēc ASV pūlas atdzīvināt komunisma draudu spoku?