Jurijs Vekļenko

"Eirovīzijas 2019" organizatori atteicās pārskatīt Lietuvas rezultātus

35
(atjaunots 09:16 31.05.2019)
Eiropas raidsabiedrībā paziņoja, ka balsis, kuras tika saņemtas pēc balsojuma beigām, netiek ņemtas vērā, tādēļ konkursa rezultāti ir aprēķināti pareizi.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Konkursa "Eirovīzija 2019" organizatori atteicās pārskatīt Lietuvas rezultātus, paziņojot, ka aprēķinos kļūdu nav, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz LRT.

Lietuvas nacionālā raidsabiedrība LRT iepriekš vērsās Eiropas raidsabiedrībā (EBU) pēc paskaidrojumiem saistībā ar Itālijas balsu aprēķinu. Par atbildi kļuva konkursa "Eirovīzija 2019" izpildvadītāja vēstule.

Dunkans Lourenss
© Sputnik / Владимир Астапкович

Tajā viņš apgalvo, ka punkti ir aprēķināti pareizi un ka dati, kurus sniedza Itālijas nacionālā raidsabiedrība RAI, ir netieši un tiks izlaboti.

Vēstulē tiek uzsvērts, ka rezultātus, kuri tika publicēti uzreiz pēc fināla, saņēma un apstiprināja oficiālais tendera partneris – kompānija Digame.

Vēstulē norādīts, ka vērā tiek ņemtas tikai tās balsis, kuras tika saņemtas līdz balsojuma beigām. Tādējādi tiek izskaidrota starpība starp Eirovīzijas oficiālajiem un Itālijas nacionālās raidsabiedrības kompānijas rezultātiem.

"Eirovīzijas 2019" izpildvadītāja vēstule beidzas ar pārliecību, ka konkursa otrā pusfināla rezultāti ir spēkā esoši un pareizi.

LRT vērsās Eiropas raidsabiedrībā pēc Itālijas nacionālās raidsabiedrības RAI publicētajiem skatītāju balsojuma rezultātiem valstī. Izrādījās, ka Itālijas teleskatītāji atdeva Lietuvas pārstāvim Jurijam Vekļenko par vienu punktu vairāk – kā reiz tā arī pietrūka iekļūšanai finālā.

LRT ģenerālais producents Audris Giržads uzsvēra, ka Lietuvas dziedātājs ir tiesīgs pieprasīt finanšu kompensāciju no EBU par šādu kļūdu. Pats izpildītājs pret notiekošo attiecās vienaldzīgi.

Konkursā "Eirovīzija 2019" uzvarēja Dunkans Lourens ar dziesmu Arcade, kurš pārstāvēja Nīderlandi.

Otro vietu konkursā ieguva dziedātājs no Itālijas Mahmood ar dziesmu Soldi, trešo vietu ieguva Krievijas dziedātājs Sergejs Lazarevs ar dziesmu Scream, savukārt ceturto – dziedātājs Luka Henni no Šveices ar dziesmu She Got Me.

35
Pēc temata
"Eirovīzijā 2019" uzvarējis holandietis Dunkans Lourenss
Dunkana Lourensa triumfālais priekšnesums "Eirovīzijā"
Medicīnas darbinieces, foto no arhīva

Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves

14
(atjaunots 18:21 29.11.2020)
"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," pastāstīja Vašingtonas universitātes mediķis.

RĪGA, 28. novembris - Sputnik. Vašingtonas universitātes Medicīnas centra intensīvās terapijas nodaļas ārsts Kens Remī publicēja savā lapā Facebook video ierakstu, kurā ļoti daiļrunīgi parādīja, ko savas dzīves pēdējos mirkļos redz Covid-19 slimnieki, vēsta RIA Novosti.

Viņš atzīmēja, ka ieceri veidot tamlīdzīgu video ierakstu pamudinājusi kāda pacienta nāve – mediķis bija spiests personīgi informēt aizgājēja tuviniekus par slimnieka nāvi.

Video ieraksta sākumā Remī vairākas reizes pietuvināja un attālināja kameru no savas sejas. Viņš paskaidroja, ka tā apkārtējo redz cilvēks akūta skābekļa bada apstākļos, būdams par matu no nāves.

"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," precizēja Vašingtonas universitātes mediķis.

Pēc tam viņš parādīja elpošanas caurulīti un laringoskopu – tā mediķis imitēja pacienta intubāciju.

Ārsts aicināja: lai "neizbaudītu" līdzīgas izjūtas, visiem ir jāizmanto individuālās aizsardzības līdzekļi un jāievēro sociālā distance.

14
Tagi:
ārsts, koronavīruss
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei
Ārsts no Daugavpils: kad Rīgu noslīcinās Covid-19 vilnis, mēs būsim nākamie
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Aploksnes, foto no arhīva

No vēža mirstoša sieviete publicējusi atklātu vēstuli ar aizkustinošiem padomiem

23
(atjaunots 15:12 29.11.2020)
"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Austrāliete Ruta Hanta pēc četrus gadus ilgas nesekmīgas cīņas ar krūts vēzi atrodas uz nāves sliekšņa. Viņa publicējusi emocionālu vēstuli sev pašai jaunībā, lai atgādinātu visiem, kas dzīvē patiešām ir svarīgs, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu 7NEWS.

Sievietei diagnosticēts vēzis 34 gadu vecumā. Pēc vairākām operācijām un divpadsmit mēnešiem ķīmijterapijas sākusies remisija, tomēr drīz vien audzējs atgriezies. Tā nu austrāliete nolēma publicēt vēstuli cerībā, ka viņas domas palīdzēs citiem.

"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

Hanta pieminēja galvenās mācības, ko viņai sniegusi slimība.

Mammorgāfijas iekārta. Foto no arhīva
© Sputnik / Игорь Онучин

- Lūdz palīdzību – tas ievērojami vienkāršos dzīvi.

- Vēzis tev iemācīs, ka ģimene ir pati galvenā.

- Mazāk stresa.

"Neuztraucies, ja mazliet nokavēsi – neviens to pat neatcerēsies," raksta Hanta.

- Suņi ir burvīgi; dažkārt vienkarši apskaut savu mīluli – tas ir viens no lielākajiem priekiem dzīvē.

- Ir jāprot teikt "nē" – tā nav tava problēma, ja tas kādam nepatīk.

- Ceļo pēc iespējas vairāk un tālāk.

"Augstu vērtējiet savu ģimeni un pavadiet kopā pēc iespējas vairāk laika," rakstīja austrāliete.

Vēstules noslēgumā sieviete piezīmēja: būtu bijis labāk, ja viņa būtu zinājusi šīs mācības pirms slimības.

23
Tagi:
vēzis
Pēc temata
Eurostat: mirstība no prostatas vēža Latvijā ir visaugstākā ES
Zinātnieki noskaidrojuši, kā vecums ierobežo vēža attīstību
Vēzis Latvijā ir bizness: bez naudas onkoloģijas slimnieki klusām nomirst
Vadošais vācu onkologs prognozējis vēža slimību skaitu pieaugumu pasaulē
Saldumi, kas var izraisīt vēzi

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

0
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

0
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija