RĪGA, 18. maijs — Sputnik. Pašreizējo krīzi Eiropas Padomē iespējams atrisināt, ja būs nodrošināta visu Padomes valstu līdztiesīga dalība EPMK un EPPA, paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, uzstājoties Eiropas Padomes Ministru komitejas 129.sesijā Helsinkos.
17.maijā EPMK publicēja paziņojumu, kurā teikts: visām EP valstīm jābūt tiesībām un līdztiesīgu darbu Eiropas Padomes Ministru komitejā un Parlamentārajā asamblejā.
"Atbalstām visus, kuri atbalsta bezjēdzīgas konfrontācijas pārtraukšanu, Eiropas Padomes viengabalainību. Šim nolūkam nepieciešams atgriezties pie organizācijas sākotnējiem principiem, kuru starpā galvenais ir visu valstu līdztiesība," teica Lavrovs.
Par aktuālāko viņš uzskata konsensa kultūras atgriešanos Eiropas Padomē.
"Nožēlojam, ka vairāku delegāciju nekonstruktīvā viedokļa dēļ nav izdevies pacelt tagadējās sesijas galvenos dokumentus konsensa atbalsta līmenī. Taču acīmredzams, ka lēmums par tiesībām un saistībām, pret ko iebilda tikai dažas dalībvalstis paver ceļu tagadējās krīzes atrisināšanai. (..) Tagad – vārds EPPA," teica Krievijas ārlietu ministrs.
Viņš atzīmēja, ka Eiropas vienotība ir svarīga gan jauno izaicinājumu – narkotiku bizness, migrācija, mūsdienu verdzība, - gan arī veco problēmu priekšā.
"Septiņus gadu desmitus pēc Lielās Uzvaras Eiropā vēl arvien paceļ galvu spēki, kuri tiecas glorificēt nacismu un tā līdzskrējējus. Latvijā godā Waffen SS veterānus. Ukrainā pēc valsts apvērsuma zem nacistu līdzskrējēju karogiem triumfē nacionālradikāļi, kam tiek piedoti asiņaini noziegumi. (..) Daudzās valstīs turpinās uzbrukumi mediju brīvībām, mazākumtautību tiesībām uz valodu, izglītību, reliģiju. Kijevā aizejošā vara drudžaini paraksta likumus, kas paredz citu valodu, izņemot ukraiņu, aizliegumu visās dzīves sfērās. Saglabājas kaunpilnais nepilsonības fenomens. Biežākas kļuvušas antisemītisma izpausmes. Laiks paskatīties acīs arī globālajai kristiešu vajāšanas problēmai (kāpēc mēs no tā kaunamies?), islāmofobijas apkarošanas uzdevumam," konstatēja Lavrovs.
Viņš norādīja, ka visas šīs problēmas prasa Eiropas tiesībsargājošo struktūru iejaukšanos.
Lavrovs uzsvēra, ka Krievija ir ieinteresēta turpināt darbu Eiropas Padomē, taču ar visu dalībvalstu līdztiesības principiem.
"Esam pārliecināti, ka Eiropai ir jāsaprot – bez Krievijas diezin vai ir iespējams nodrošināt patiesu Eiropas drošību katrā tās dimensijā. Ceru, ka eiropieši tomēr atradīs sevī spēkus demonstrēt patstāvību kontinenta nākotnei svarīgos jautājumos," apliecināja Lavrovs.
RĪGA, 9. marts — Sputnik. Itālijā populārās televīzijas raidījuma valsts telekanāla Rai 3 ēterā valsts veselības ministrs Roberto Speranca izteicās par Krievijas vakcīnu pret Covid-19 "Sputnik V", vēsta RIA Novosti.
Speranca paziņoja, ka Itālija ir gatava uzsākt ar Krieviju diskusiju par vakcīnas piegādi pēc tam, kad tā tiks apstiprināta Eiropas Zāļu aģentūrā (EZA). Atgādinām, ka tās reģistrācija jau notiek. Turklāt ES jau paskaidroja, ka Eiropas Savienība neliedz saviem dalībvalstīm iepirkt Covid-19 vakcīnas, kuras nav reģistrētas Eiropas Zāļu aģentūrā.
Ministrs paudis cerību, ka EZA apstiprinās vakcīnu tuvākajā laikā.
Pēc Sperancas vārdiem, viņu personiski neinteresē, kurā valstī tiek ražota Covid-19 vakcīna, ja preparātu atbalsta EZA un Itālijas zāļu aģentūrā (Aifa).
"Esmu pilnīgi atklāts attiecībā uz Krievijas vakcīnu, tāpat kā citām vakcīnām, kuras var parādīties pasaulē, lai tik pārbaudes un kontroles, kas jāveic attiecīgajām aģentūrām, paradītu labu rezultātu," uzsvēra ministrs, norādot, ka nacionālajām barjerām vairs nav jēgas.
Tikmēr Krievijas vakcīna "Sputnik V" ir apstiprināta 46 pasaules valstīs un kļuvusi otrā pēc popularitātes pasaulē, apdzenot vakcīnas Pfizer un Moderna, kas ierindojās trešajā un ceturtajā vietā attiecīgi. Pirmo vietu ieņem AstraZeneca vakcīna.
Pašlaik preparāts "Sputnik V" ir reģistrēts Krievijā, Baltkrievijā, Argentīnā, Bolīvijā, Serbijā, Alžīrijā, Palestīnā, Venecuēlā, Paragvajā, Turkmēnijā, Ungārijā, OAE, Irānā, Gvinejā, Tunisijā, Armēnijā, Meksikā, Nikaragvā, Serbu Republikā (valstisks veidojums Bosnijas un Hercegovinas teritorijā), Libānā, Mjanmā, Pakistānā, Mongolijā, Bahreinā, Melnkalnē, Sentvinsentā un Grenadīnās, Kazahstānā, Uzbekistānā, Gabonā, Sanmarīno, Ganā, Sīrijā, Kirgīzijā, Gajānā, Ēģiptē, Hondurasā, Gvatemalā, Moldovā, Slovākijā, Angolā, Džibuti, Kongo Republikā, Šrilankā, Laosā un Irākā.
Slovākijas premjerministrs Igors Matovičs pat sastrīdējās ar valdību Krievijas vakcīnas dēļ. Slovākija tāpat, kā Ungārija reģistrējusi Krievijas vakcīnu "Sputnik V", negaidot Eiropas regulatora apstiprinājumu. Pirmā vakcīnas partija jau tika nogādāta Slovākijā no Maskavas.
Lēmums par Krievijas vakcīnas iegādi izraisīja debates slovāku politiķu vidū, kuri acīmredzot nobijušies, ka Eiropas Savienībai nepatikšot viņu "patvaļība".
Toties valsts premjers ne no kā nenobijās un uzlika sev mērķi aizsargāt cilvēku veselību un dzīvību. Viņš teica, ka viņš "nav slepkava" un tāpēc ne par ko neatteiksies no Krievijas vakcīnas.
RĪGA, 8. marts — Sputnik. Pēc Krievijas tiešo investīciju fonda (KTIF) informācijas, valstu sarakstam, kuras reģistrējušas Krievijā ražoto vakcīnu pret Covid-19 "Sputnik V", pievienojās vēl viena valsts - Ziemeļmaķedonija, vēsta RIA Novosti.
Ziemeļmaķedonijas Republikā tika veikta paātrināta vakcīnas reģistrācija (emergency use authorization, EUA), izskaidroja KTIF.
Tagad vakcīna "Sputnik V" ir apstiprināta 46 pasaules valstīs.
KTIF vadītājs Kirils Dmitrijevs pastāstīja, ka pieprasījums pēc Krievijas vakcīnas pret Covid-19 pieaug gan Eiropā, gan visā pasaulē. Lai laikus atbildētu uz pieprasījumiem, KTIF tika izveidots plašs starptautisko partnerību tīkls.
Pašlaik preparāts "Sputnik V" ir reģistrēts Krievijā, Baltkrievijā, Argentīnā, Bolīvijā, Serbijā, Alžīrijā, Palestīnā, Venecuēlā, Paragvajā, Turkmēnijā, Ungārijā, OAE, Irānā, Gvinejā, Tunisijā, Armēnijā, Meksikā, Nikaragvā, Serbu Republikā (valstisks veidojums Bosnijas un Hercegovinas teritorijā), Libānā, Mjanmā, Pakistānā, Mongolijā, Bahreinā, Melnkalnē, Sentvinsentā un Grenadīnās, Kazahstānā, Uzbekistānā, Gabonā, Sanmarīno, Ganā, Sīrijā, Kirgīzijā, Gajānā, Ēģiptē, Hondurasā, Gvatemalā, Moldovā, Slovākijā, Angolā, Džibuti, Kongo Republikā, Šrilankā, Laosā un Irākā.
Atgādinām, ka sestdien, 6. martā, KTIF informēja, ka Krievijas vakcīna "Sputnik V" kļuvusi otrā pēc popularitātes pasaulē, apdzenot vakcīnas Pfizer un Moderna, kas ierindojās trešajā un ceturtajā vietā attiecīgi. Pirmo vietu ieņem AstraZeneca vakcīna.
Eiropas Savienībā preparātu jau izmanto Ungārija un Slovākija, pārrunas par piegādēm sākusi Austrija.
Turklāt ES jau paskaidroja, ka Eiropas Savienība neliedz savām dalībvalstīm iepirkt Covid-19 vakcīnas, kuras nav reģistrētas Eiropas Zāļu aģentūrā.
Latvijas veselības ministrs Daniels Pavļuts paziņoja, ka pēc tam, kad Krievijas "Sputnik V" reģistrēs ES, Latvija būs gatava izmantot šo vakcīnu.
Pavļuta komentārs ir visai neviennozīmīgs. No vienas puses, viņš teica, ka Latvija izmantos jebkuru drošu un zinātniski pamatotu iespēju aizsargāt cilvēku veselību un dzīvību. Bet no otras puses ministrs norādīja, ka valsts izskatīs iespēju iepirkt un pielietot "Sputnik V" tikai pēc tam, kad Eiropas Zāļu aģentūra reģistrēs preparātu Eiropas Savienības līmenī.
Turklāt Pavļuts uzsvēra, ka, kad Latvijā tiks vērtēta "Sputnik V" iegādes un lietošanas iespējamība, valdība vispirms ņems vērā vakcīnas pieejamību konkrētajā laikā.
Šajā fotolentē mēs sakopojām sieviešu attēlus, kuras XX un XXI gadsimtā tika uzskatītas par atdarināšanas piemēru citām daiļa dzimuma pārstāvēm.
Sieviešu skaistuma ideāls, ko radīja amerikāņu ilustrators Čārlzs Dana Gibsons.
Amerikāņu mēmā kino aktrise Alise Džoisa
1930. gadu amerikāņu aktrise Džīna Hārlova
Leģendārā Ketrina Hepberna
Slavēnākā amerikāņu aktrise, modele un dziedātāja Merilina Monro
Stila ikona - britu aktrise, modele, dejotāja un humanitārā darbiniece Odrija Hepberna
Amerikāņu aktrise Fēra Foseta
Austrāliešu supermodele Ella Makfersone
Britu supermodele Keita Mosa
Dziedātāja Kristīne Agilera
Amerikāņu realitātes šova zvaigzne Kima Kardašjana