Marina Lepēna

Bīstama pašbilde: Marina Lepēna Igaunijā nokļuvusi neveiklā situācijā

111
(atjaunots 17:12 16.05.2019)
Francijas partijas "Nacionālā apvienība" līdere Marina Lepēna pieprasījusi nodzēst kopīgo pašbildi ar igauņu konservatīvo politiķi Rūbenu Kālepu – politiķe uzzināja žesta nozīmi, ko Kāleps palūdzis demonstrēt fotogrāfijā.

RĪGA, 16. maijs — Sputnik. Francijas partijas "Nacionālā apvienība" līdere Marina Lepēna otrdien, uzturoties vizītē Igaunijas galvaspilsētā, nokļuvusi nepatīkamā situācijā sakarā ar žestu, ko viņa demonstrējusi fotogrāfijā pēc Igaunijas Konservatīvās tautas partijas (EKRE) locekļa Rūbena Kālepa lūguma, vēsta Sputnik Igaunija.

Kāleps viņu palūdzis kopīgi nofotografēties, un attēlā abi politiķi demonstrē žestu, kurā īkšķis un rādītājpirksts saskaras aplī, bet pārējie pirksti pavērsti uz augšu. Žests simbolizē, ka viss ir "okay", taču to izmanto arī ekstrēmisti, lai apzīmētu baltās rases pārākumu, stāsta BFM TV.

Pati Lepēna intervijā aģentūrai AFP pastāstīja, ka neko nav zinājusi par šī žesta otro, ekstrēmistisko nozīmi. "Pēc viņa (Kālepa – red.) lūguma nofotografējos ar viņu kopā ar šo žestu, kurš, cik man zināms, nozīmē "okay". Man pastāstīja, ka žestam ir arī cita nozīme," apliecināja politiķe.

Tiklīdz Lepēnai kļuva zināma žesta otrā nozīme, viņa pieprasīja nekavējoties nodzēst uzņēmumu no Kālepa lapas Facebook. lūgums tika izpildīts, taču sociālajos tīklos saglabājušās skandalozās fotogrāfijas kopijas.

​Iepriekš Kāleps izmantoja pretrunīgo žestu deputāta zvēresta ceremonijā Rīgikogu šī gada aprīlī. Kad mediji pievērsa tam uzmanību, Kāleps noliedza pārmetumus par to, ka viņš žestu izmantojis ekstrēmistiskā nozīmē.

​Kāleps kļuva par Igaunijas parlamenta deputātu ar 566 balsīm. Iepriekš viņš vadīja EKRE jauniešu nodaļu "Zilā atmoda" un organizēja lāpu gājienus. Marta sākumā mediji pastāstīja, ka politiķim aizliegts apmeklēt kādu bāru Tartu par nacistiskās Vācijas slavināšanu.

Francijas prezidenta posteņa kandidāte no Nacionālās frontes partijas Marina Lepēna
© Sputnik / Кристина Афанасьева

Francijas partijas "Nacionālā apvienība" līdere Marina Lepēna apmeklēja Tallinu 13.maijā pēc EKRE ielūguma. 14.maijā viņa piedalījās Igaunijas, Somijas, Francijas un Dānijas labējo un nacionālistisko spēku pasākumā. Viņas vizīti pavadīja vietējo iedzīvotāju protesti.

Marina Lepēna ir pazīstama ar saviem paziņojumiem par Eiropas Savienības iziršanas nepieciešamību. Viņasprāt, ES tuvina Eiropas kontinenta bojāeju. Tāpat politiķe uzskata, ka Eiropai kaitē pret Krieviju vērsto sankciju politika. Pēc tikšanās Tallinā organizētajā preses konferencē lielākā daļa žurnālistu jautājumu franču politiķei bija veltīti Krievijai.

111
Medicīnas darbinieces, foto no arhīva

Ārsts parādīja, ko Covid-19 pacienti redz pēdējos brīžos pirms nāves

9
(atjaunots 18:21 29.11.2020)
"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," pastāstīja Vašingtonas universitātes mediķis.

RĪGA, 28. novembris - Sputnik. Vašingtonas universitātes Medicīnas centra intensīvās terapijas nodaļas ārsts Kens Remī publicēja savā lapā Facebook video ierakstu, kurā ļoti daiļrunīgi parādīja, ko savas dzīves pēdējos mirkļos redz Covid-19 slimnieki, vēsta RIA Novosti.

Viņš atzīmēja, ka ieceri veidot tamlīdzīgu video ierakstu pamudinājusi kāda pacienta nāve – mediķis bija spiests personīgi informēt aizgājēja tuviniekus par slimnieka nāvi.

Video ieraksta sākumā Remī vairākas reizes pietuvināja un attālināja kameru no savas sejas. Viņš paskaidroja, ka tā apkārtējo redz cilvēks akūta skābekļa bada apstākļos, būdams par matu no nāves.

"To jūs ieraudzīsiet, kad jūsu elpošana paātrināsies līdz 40 ieelpām minūtē, bet skābekļa līmenis kritīsies līdz 80," precizēja Vašingtonas universitātes mediķis.

Pēc tam viņš parādīja elpošanas caurulīti un laringoskopu – tā mediķis imitēja pacienta intubāciju.

Ārsts aicināja: lai "neizbaudītu" līdzīgas izjūtas, visiem ir jāizmanto individuālās aizsardzības līdzekļi un jāievēro sociālā distance.

9
Tagi:
ārsts, koronavīruss
Pēc temata
Ļaužu pūļi TC un ballītes Rīgas centrā? Latvijā mazinājies jaunu Covid-19 gadījumu skaits
Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei
Ārsts no Daugavpils: kad Rīgu noslīcinās Covid-19 vilnis, mēs būsim nākamie
Covid-19 sekas salīdzina ar izkaisīto sklerozi, AIDS un insultu
Aploksnes, foto no arhīva

No vēža mirstoša sieviete publicējusi atklātu vēstuli ar aizkustinošiem padomiem

19
(atjaunots 15:12 29.11.2020)
"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Austrāliete Ruta Hanta pēc četrus gadus ilgas nesekmīgas cīņas ar krūts vēzi atrodas uz nāves sliekšņa. Viņa publicējusi emocionālu vēstuli sev pašai jaunībā, lai atgādinātu visiem, kas dzīvē patiešām ir svarīgs, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu 7NEWS.

Sievietei diagnosticēts vēzis 34 gadu vecumā. Pēc vairākām operācijām un divpadsmit mēnešiem ķīmijterapijas sākusies remisija, tomēr drīz vien audzējs atgriezies. Tā nu austrāliete nolēma publicēt vēstuli cerībā, ka viņas domas palīdzēs citiem.

"Vēzis tev iemācīs, ka tu vēl joprojām var nodarboties ar sportu, pastaigāties, dejot, dziedāt, gatavot ēdienus, mīlēt, strādāt, būt māsa, meitene un draugs," sieviete raksta pati sev.

Hanta pieminēja galvenās mācības, ko viņai sniegusi slimība.

Mammorgāfijas iekārta. Foto no arhīva
© Sputnik / Игорь Онучин

- Lūdz palīdzību – tas ievērojami vienkāršos dzīvi.

- Vēzis tev iemācīs, ka ģimene ir pati galvenā.

- Mazāk stresa.

"Neuztraucies, ja mazliet nokavēsi – neviens to pat neatcerēsies," raksta Hanta.

- Suņi ir burvīgi; dažkārt vienkarši apskaut savu mīluli – tas ir viens no lielākajiem priekiem dzīvē.

- Ir jāprot teikt "nē" – tā nav tava problēma, ja tas kādam nepatīk.

- Ceļo pēc iespējas vairāk un tālāk.

"Augstu vērtējiet savu ģimeni un pavadiet kopā pēc iespējas vairāk laika," rakstīja austrāliete.

Vēstules noslēgumā sieviete piezīmēja: būtu bijis labāk, ja viņa būtu zinājusi šīs mācības pirms slimības.

19
Tagi:
vēzis
Pēc temata
Eurostat: mirstība no prostatas vēža Latvijā ir visaugstākā ES
Zinātnieki noskaidrojuši, kā vecums ierobežo vēža attīstību
Vēzis Latvijā ir bizness: bez naudas onkoloģijas slimnieki klusām nomirst
Vadošais vācu onkologs prognozējis vēža slimību skaitu pieaugumu pasaulē
Saldumi, kas var izraisīt vēzi

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

0
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

0
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija