Ievēlētais Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis

Kijevā Zeļenski aicina "publiski dot zvērestu" nacionālistiem

63
(atjaunots 17:05 13.05.2019)
Ukrainas nacionālisti ir gatavi pakļaut Zeļenski smagai kritikai, ja viņš kaut ko pasāks pret ukraiņu valodas likumu.

RĪGA, 13. maijs – Sputnik. Ukrainas Nacionālās atmiņas institūta direktors Vladimirs Vjatrovičs paziņoja, ka ievēlētais prezidents Vladimirs Zeļenskis sāks strauji zaudēt ukraiņu atbalstu pēc iestāšanās amatā, vēsta RIA Novosti. Par to viņš pastāstīja "5. kanāla" ēterā.

Vjatrovičs uzskata, ka Zeļenskis uzvarējis prezidenta vēlēšanās pateicoties "klusēšanai", izvairoties no konkrētuma atbildot uz dažiem svarīgiem jautājumiem priekšvēlēšanu cīņas laikā.

"Zeļenska panākumu noslēpums ir klusēšanā. "Klusēšana ir zelta vērta" – tas ir tieši par viņu sacīts. Taču šī brīnišķīgā stratēģija nostrādāja vēlēšanās, bet tā nestrādās, kad viņš ieņems amatu. Jo viņš būs spiests spert kaut kādus konkrētus soļus," pateica viņš.

Vjatrovičs piebilda, ka par Zeļenski balsoja absolūti dažādi cilvēki – tie, kas bija pret Porošenko nacionālistu vidū, un tie, kas vēlējās satuvināties ar Krieviju. Un tagad jebkurš viņa lēmums sašķels daļu viņa elektorāta, un viņš zaudēs tautas atbalstu.

Turklāt, Vjatrovičs paziņoja, ka Ukrainas nacionālisti ir gatavi pakļaut Zeļenski smagai kritikai, ja viņš kaut ko pasāks pret ukraiņu valodas likumu, ko nesen pieņēma parlaments. Tāpēc Nacionālās atmiņas institūta direktors aicināja prezidentu "publiski dot uzticības zvērestu nacionālistiem".

Tāpat viņš piebilda, ka Zeļenska "klusēšanas" stratēģija nepalīdzēs viņam Augstākās Radas vēlēšanās, jo līdz tam brīdim viņam jau būs jāveic virkne pasākumu prezidenta amatā. Līdz ar to, viņš pazaudēs lielu daļu savu vēlētāju, un tādējādi viņa partija "Tautas kalps" var saskarties ar problēmām vēlēšanās 2019. gada rudenī.

Ukrainas CVK 30. aprīlī oficiāli atzina Zeļenski par prezidenta vēlēšanu uzvarētāju. Otrajā kārtā viņu atbalstīja 73,22% vēlētāju; viņa oponentu, esošo prezidentu Petro Porošenko, – 24,45%.

Saskaņā ar likumdošanu jaunievēlētā prezidenta inaugurācijai jānotiek 30 dienu laikā kopš brīža, kad Centrālā vēlēšanu komisija oficiāli apkopos prezidenta vēlēšanu rezultātus un publicēs šos datus avīzē "Ukrainas Balss", proti ne vēlāk kā 3. jūnijā.

63
Pēc temata
Kijeva jūk pa šuvēm: kas gaida Ukrainu bez draudzības ar Krieviju
Ukrainā aizliegts bez maksas runāt krieviski
Krievijas Federācijas padome novēlēja Zeļenskim kļūt par suverēnās Ukrainas prezidentu
Ukrainā pastāstīja kā "iznīcināt" Krieviju
Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks. Foto no arhīva

Igaunijas Aizsardzības ministrijas vadītājs uzsvēra Atvērto debesu līguma nozīmi

21
(atjaunots 13:14 25.05.2020)
ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un būs ārpus vienošanās, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības".

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Atvērto debesu līgums ir svarīgs Igaunijai un citām nelielām valstīm, kurām, atšķirībā no ASV, nav citu līdzekļu citu valstu militāro objektu kontrolei, uzskata Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks, vēsta RIA Novosti.

ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un būs ārpus vienošanās, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības". Taču viņš neizslēdz iespēju, ka tiks izstrādātas jaunas vienošanās. Krievija vairākkārt noraidījusi ASV apsūdzības saistībā ar Līguma pārkāpumiem. Krievijas ĀM paziņoja, ka Maskava vienosies ar ASV, tai skaitā par Līgumu, tikai uz savstarpēja pamata, savukārt jebkāda veida ultimāti no Vašingtonas puses ir nepieņemami.

"Amerikāņiem ir arī citi informācijas vākšanas līdzekļi, pirmām kārtām satelīti. Taču nelielām valstīm, tai skaitā Igaunijai, šim līgumam ir ļoti liela vērtība," pateica pirmdien Igaunijas televīzijai Luiks, paužot cerību, ka vienošanos tomēr izdosies saglabāt. "Es uzskatu, ka šobrīd ļoti lielu lomu spēlē diplomāti, lai pacenstos izglābt šo līgumu. Ja ASV tomēr izstāsies, tad mums visiem nāksies lemt, ko darīt tālāk," atzīmēja ministrs.

Atvērto debesu līgums tika parakstīts 1992. gadā un kļuva par vienu no pasākumiem uzticības stiprināšanai Eiropā pēc aukstā kara beigām. Tas ir spēkā kopš 2002. gada un ļauj dalībvalstīm atvērti ievākt informāciju par līguma pušu bruņotajiem spēkiem un pasākumiem. Līgumu parakstījušas 34 valstis.

21
Tagi:
Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Trampa padomdevējs nosauca Kaļiņingradu par "dunci Eiropas sirdī".
NATO valstis aicina ASV neizstāties no Atvērto debesu līguma
Krievijā komentējuši izstāšanos no Atvērto debesu līguma
Lavrovs pastāstīja par KF atbildi uz ASV iespējamo izstāšanos no Atvērto debesu līguma
Kims Čenuns

Pēc trīs nedēļas ilgas prombūtnes Kims Čenuns no jauna parādījies publikā

13
(atjaunots 08:37 25.05.2020)
Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. KTDR līderis Kims Čenuns aizvadījis paplašinātu Korejas Darba partijas Centrālās militārās komitejas sēdi, vēsta Sputnik Baltkrievija ar atsauci uz Korejas Centrālā telegrāfa aģentūru.

Informācija par sēdi tika publicēta svētdien, taču tās norises datums netiek precizēts. Bet ir zināms, ka rīkojumi, kas tika parakstīti šīs sēdes rezultātā, tika publicēti 23. maijā.

Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris. Pēc tam 1. maijā Kims Čenuns piedalījās minerālmēslojumu rūpnīcas atklāšanas ceremonijā, pēc kuras atkal uz laiku pazuda.

13
Tagi:
Kims Čenuns
Pēc temata
Kims Čenuns izmēģinājis "jaunu ieroci"
Kims Čenuns ir dzīvs: Ziemeļkorejas valsts radio pastāstīja, kas noticis
Kims Čenuns pirmo reizi 20 dienu laikā parādījies publikas priekšā
Rīga

Eksperts: lietuvieši un igauņi nesteidz braukt uz Latviju

0
(atjaunots 08:24 26.05.2020)
Rīgas Tūrisma attīstības biroja vadītājs Jānis Jenzis cer, ka Latvija šovasar tomēr nepaliks bez tūristiem.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) vadītājs Jānis Jenzis uzskata, ka pagaidām Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji nesteidz braukt uz Latviju, raksta Mixnews.lv.

Pēc viņa sacītā, Igaunijas iedzīvotāji joprojām atceļ vasaras ceļojumus un nesteidz pamest valsts robežas.

Bulgārijas karogs, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Visticamāk, ka izmaiņas ieradumos ceļot un pavadīt atvaļinājumus ārzemēs vēl kādu laiku cilvēkiem liks atturēties, pat tad, kad robežas tiks atvērtas, paliks zināms cilvēkus skaits, kuri baidīsies kaut kur lidot.

Biroja vadītājs tomēr paudis cerību, ka 2020. gada vasara Latvijai nepaies pavisam bez ārzemju viesiem.

Jenzis atzīmēja, ka Latvijā, salīdzinot ar Lietuvu un Igauniju, joprojām ir spēkā liels skaits ierobežojumu.

"Tūrisms saistās ar piedzīvojumu, ar daudziem jaukiem pārdzīvojumiem, tomēr šie ierobežojumi paredz diezgan nopietnu distancēšanos," sacīja Jenzis.

Biroja vadītājs uzsvēra, ka tas, vai Latvja tiks izvēlēta kā brauciena galamērķis šovasar, būs atkarīgs no tā, cik ātri valstī atcels ierobežojumus.

Pēc Jenža sacītā, birojs grasās uzsākt kampaņu Lietuvā un Igaunijā, aicinot kaimiņus braukt uz Rīgu, kolīdz tiks atcelts ārkārtējās situācijas režīms.

0
Tagi:
tūristi, tūrisms
Pēc temata
Eksperts pastāstīja, kādas valstis pirmās atvērs robežas tūristiem
Eiropas Savienība var atjaunot tūrismu tikai daļēji
Par pirmajiem tūristiem Viļņas centrā kļuva Latvijas pilsoņi