Ukrainas prezidents Petro Porošenko

Porošenko paziņoja, ka izveidojis vienu no stiprākajām armijām Eiropā

57
(atjaunots 13:52 12.05.2019)
Ukrainas prezidents norādījis, ka Ukrainas armijā dienē rūdīti, izturīgi, spēcīgi un profesionāli karavīri.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Ukraina ir izveidojusi jaunu armiju, savukārt Ukrainas BS kļuvuši par vieniem no spēcīgākajiem Eiropā, paziņoja valsts prezidents Petro Porošenko Facebook publikācijā.

Pēc Ukrainas līdera sacītā, stājoties prezidenta postenī pirms pieciem gadiem, viņš "pieņēma valsti bez rīcībspējīgas armijas", vēsta RIA Novosti.

Ukrainas karavīri. Foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Pa šiem gadiem mēs esam izveidojuši nevis vienkārši jaunu armiju, mēs esam pārvērtuši Ukrainas BS vienā no spēcīgākajām Eiropas kontinenta armijām. Tagad Ukrainai ir pietiekams militārais potenciāls pārliecinošai aizsardzībai no ienaidnieka," uzrakstīja Porošenko.

Viņš piebilda, ka esošie Ukrainas karavīri ir "bezbailīgi valsts aizstāvji", "rūdīti, izturīgi, spēcīgi un profesionāli".

2014. gada aprīlī Ukrainas valdība sāka militāru operāciju pret pašpasludinātajām Luganskas un Doņeckas Tautas Republikām – tās deklarēja neatkarību pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014. gada februārī. ANO rīcībā esošie dati liecina, ka konfliktā bojā gājuši vairāk nekā 13 tūkstoši cilvēku.

57
Pēc temata
Ukrainas karavīri piekāvuši NATO instruktorus no Lietuvas
Karavīri Ukrainā izdemolējuši pansionātu uz Krimas robežas