Ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē

Pēc ugunsgrēka Parīzes Dievmātes katedrālē konstatēts svina piesārņojums augsnē

50
(atjaunots 19:26 10.05.2019)
Oficiāli apstiprinājies, ka pie Parīzes Dievmātes katedrāles ņemtie augsnes paraugi rāda ievērojamu svina putekļu piesārņojumu.

RĪGA, 10. maijs — Sputnik. Parīzes centrā – rajonā, kur šī gada 15. aprīlī izcēlās ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē, konstatēts piesārņojums – augsnē ievērojami pārsniegta svina norma, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Mediji uzsvēra, ka augsnes piesārņojuma līmenis pieaug, tuvojoties ugunsgrēka vietai.

Parīzes policijas prefektūra laida klajā īpašu paziņojumu, kurā apliecināja, ka pēc ugunsgrēka tiek veikta gaisa kvalitātes analīze katedrāles apkaimē, un apdraudējums nav konstatēts.

"Pēc ugunsgrēka ņemot paraugu analīze liecina, ka, ieelpojot gaisu, riska uzņemt svinu nav," teikts prefektūras paziņojumā. 

Pie tam oficiāli apstiprināts, ka pie Parīzes Dievmātes katedrāles, kur patlaban apmeklējumi ir liegti, ņemtie augsnes paraugi rāda ievērojamu svina putekļu piesārņojumu – svina saturs sasniedz 10-20 gramus uz kilogramu augsnes (norma – 0,3 grami uz kilogramu).

Varasiestādes ieteica Parīzes Dievmātes katedrāles apkaimē dzīvojošajiem biežāk dzīvokļa uzkopšanai izmantot mitrās tīrīšanas metodi, nevis putekļusūcēju, regulāri mazgāt rokas un sadzīves priekšmetus.

Liela mēroga ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē, vienā no Francijas galvaspilsētas simboliem, sākās 15. aprīļa vakarā. Negadījuma rezultātā izdega katedrāles iekštelpas, jumts, pulkstenis, nobruka katedrāles smaile un ievērojama daļa jumta seguma.

Svins ir relatīvi viegli kūstošs smagais metāls. Tas ir toksisks cilvēka organismam.

Ugunsdzēsēji ziņoja, ka katedrāles sienas un torņi, kā arī tajā glabātās kristīgās relikvijas ir izglābtas. Izmeklēšana apliecināja, ka ugunsgrēka iemesls, iespējams, saistīts ar restaurācijas darbiem.

Pēc ugunsgrēka likvidācijas katedrālē turpinās vēsturiskās ēkas stabilizācijas darbi. Eksperti secināja, ka ēkas struktūra ir saglabājusies, taču uzmanību nepieciešams veltīt vairākām vietām velvēs.

Francijas prezidents Emanuels Makrons jau ugunsgrēka naktī paziņoja, ka katedrāle tiks atjaunota. Taču, saskaņā ar speciālistu vērtējumu, pilna vēsturiskās ēkas atjaunošana var prasīt desmitiem gadu. Francijas valdība, valsts katoļu baznīca, sabiedriskās organizācijas un bagātie francūži jau sākuši ziedojumu vākšanu. Savu ieguldījumu solīja izdarīt UNESCO un ANO.


50
Pēc temata
Parīzes Dievmātes katedrāle liesmās: sirdi plosošas ainas Parīzes centrā
Francijas sirds ir salauzta: ārvalstu mediji par ugunsgrēku Parīzes Dievmātes katedrālē
Ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē: prokuratūra nosaukusi traģēdijas cēloni
Darbs pie datora. Foto no arhīva

Nosauktas profesijas ar gaidāmu algu pieaugumu pēc pandēmijas

13
(atjaunots 14:58 30.05.2020)
Biznesam krīzes periodā ir jāattīsta serviss un jāpalielina klientu skaits, tādēļ ar algas palielinājumu var rēķināties PR (SA) un SMM speciālisti, producenti un satura menedžeri.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Progresīvās izglītības institūta speciālisti nosauca profesijas, kuras var kļūt atalgotākas pēc koronavīrusa pandēmijas, vēsta RT.

Pēc ekspertu domām, algas var paaugstināt PR (SA) un SMM speciālistiem, producentiem un satura menedžeriem, jo biznesam krīzes periodā ir jāattīsta serviss un jāpalielina klientu skaits.

Šo pašu iemeslu dēļ ar algas pielikumu var rēķināties IT speciālisti, lielu datu analītiķi un tiešsaistes tirgzinis.

Sarežģīti darba apstākļi var veicināt algu kāpumu krīzes novēršanas menedžeriem, finanšu un laika menedžmenta konsultantiem un vadītājiem loģistikas nozarē, pieredzējušiem tiešsaistes pasniedzējiem un virtuālajiem gidiem.

Visticamāk, algas palielināsies mediķiem un dabas zinātņu cikla speciālistiem, psihologiem un psihoterapeitiem, kā arī agrārā sektora darbiniekiem (agronomiem, zootehniķiem, veterināriem, automatizētās piena slaukšanas operatoriem).

13
Tagi:
koronavīruss, alga, profesija, pandēmija
Pēc temata
Eksperti: atsevišķas profesijas pēc Covid-19 epidēmijas var kļūt nepieprasītas
Pieprasīti visā pasaulē: kādu profesiju apgūt, lai noderētu dzīvē
Saņem mazāk nekā "minimālo": kādas profesijas Latvijā nav godā
Ko meklē Latvijas darba devēji: pieprasītākās profesijas
Larnakas lidosta Kiprā, foto no arhīva

Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu

9
(atjaunots 14:19 30.05.2020)
Valsts atver robežas ārzemju ceļotājiem 9. jūnijā. Atsevišķiem ieceļotājiem veiks Covid-19 analīzes.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Mirror.

Valsts atver robežas ārzemju ceļotājiem 9. jūnijā. Atsevišķiem ieceļotājiem veiks Covid-19 analīzes.

Grieķija
© Sputnik / Алексей Даничев

Viesus, kuriem būs pozitīvs rezultāts, ārstēs par brīvu. Viņi kopā ar saviem atlidojušajiem ģimenes locekļiem tiks ievietoti speciālās karantīnas viesnīcās. Maksāt par dzīvošanu, zālēm un ēdienu tur nenāksies. Tūristiem būs jāapmaksā tikai transfēra cena no lidostas un repatriācijas reiss.

Atpūtnieku ārstēšanai uz salas ir atvēlēta speciāla slimnīca ar 100 gultasvietām, 112 intensīvās terapijas palātas un divi simti mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas.

Varasiestādes cer, ka šādas garantijas piesaistīs tūristus uz salu, kur, saskaņā ar Džona Hopkinsa universitātes datiem, saslima mazāk, nekā 1000 cilvēku. Izglābt nav izdevies vien 17 no tiem. Viesmīlības industrijas ienākumi sasniedz 15% no valsts IKP.

9
Tagi:
Kipra, tūristi, tūrisms, koronavīruss
Pēc temata
Tūrisma glābšanai Latvijā ir nepieciešamas oriģinālas idejas
Eksperts pastāstīja, kādas valstis pirmās atvērs robežas tūristiem
Tūristi pastāstīja, kādas negaidītas lietas nopirkuši atrodoties pašizolācijā
Eiropas Savienība var atjaunot tūrismu tikai daļēji
PVO galvenā mītne Ženēvā, foto no arhīva

Krievijā sniegts vērtējums ASV lēmumam izbeigt sadarbību ar PVO

0
(atjaunots 12:53 31.05.2020)
ASV attiecību izbeigšana ar Pasaules Veselības organizāciju ir neveikls Trampa solis vēlētāju acu novēršanai, uzskata KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Piektdien, 29. maijā, ASV prezidents Donalds Tramps informēja pasauli, ka Amerika izbeidz sadarbību ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO), savukārt līdzekļi, kuri iepriekš tika piešķirti PVO darbam, tiks novirzīti citiem "lieliem darbiem", jeb, precīzāk sakot, "steidzamām veselības aprūpes vajadzībām visai pasaulei".

Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis nosauca šo Trampa gājienu par "neveiklu soli", kurš tika sperts, lai iepatiktos vēlētājiem priekšvēlēšanu cīņas ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Tāpat Sluckis atzīmēja, ka Amerikas administrācijas problēmas, kura nespēja veiksmīgi tikt galā ar Covid-19, Trampam nākas tagad novelt uz Pasaules Veselības organizācijas pleciem, lai vēlētāji neskrien prom pie citiem kandidātiem.

Tostarp KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas vadītājs uzskata, ka PVO, paliekot bez ASV atbalsta, neizbeigs savu pastāvēšanu. Pēc Slucka domām, veidu, kā atbalstīt organizāciju atradīs citi tās dalībnieki.

Iepriekš ASV prezidents paziņoja par PVO finansēšanas izbeigšanu, jo organizācija it kā neesot savlaicīgi sniegusi Amerikai informāciju par koronavīrusu, kā arī nepaziņoja patiesību par vīrusu pasaules sabiedrībai. Tāpat viņš apsūdzēja organizāciju par to, ka tā neizmeklēja ticamību raisošas ziņas no Uhaņas, kuras bija pretrunā ar Ķīnas varasiestāžu oficiālo informāciju.

PVO uz to atbildēja, ka neko neslēpa no ASV vai citām valstīm. Savukārt ASV Slimību profilakses un kontroles centru (CDC) speciālisti strādāja ar PVO kopš pirmās pandēmijas dienas.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot situāciju, atzīmēja, ka, laužot attiecības ar PVO, ASV iedragā mijiedarbības starptautiski tiesiskos pamatus veselības aprūpes jomā. Un tas tiek darīts visnepiemērotākajā laikā, kad visai pasaulei, tieši pretēji, ir jāapvienojas efektīvai cīņai ar Covid-19 izplatību.

0
Tagi:
ASV, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO: mēs neko neesam slēpuši no ASV
Ārsts: dīvaini pieprasīt no PVO ārstēšanas recepti pandēmijas karstumā
Donalds Tramps izvirzījis ultimātu PVO
PVO izsludinājusi jaunā koronavīrusa pandēmiju