ES un Ukrainas karogs

ES ieturēti apsveica jauno Ukrainas prezidentu un atgādināja par parādiem

59
(atjaunots 21:25 23.04.2019)
Eiropas līderi nosūtījuši apsveikumus Ukrainas jaunievēlētajam prezidentam Vladimiram Zeļenskim un apsolījuši Kijevai atbalstu, ja tā turpinās reformas un cīņu ar korupciju.

RĪGA, 24. aprīlis — Sputnik. Brisele ieturēti sveica Vladimiru Zeļenski ar uzvaru prezidenta vēlēšanās un Ukrainas tautu ar to, ka tā izturējusi pārbaudījumu par uzticību demokrātijai. Taču ES nekavējoties atgādināja Kijevai par tās finansiālajām un politiskajām problēmām, korupciju un nepieciešamību turpināt reformas, portālā Sputnik Igaunija pastāstīja Aleksejs Toms.

Iepriekš vēstīts, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins atturējies no oficiāla apsveikuma līdz Zeļenska oficiālajai inaugurācijai. Maskava nosodīja arī Kijevas lēmumu liegt iespēju piedalīties vēlēšanās Krievijā dzīvojošajiem Ukrainas pilsoņiem.

Eiropas Komisijas oficiālā apsveikuma vēstule, tās prezidenta Žana Kloda Junkera personīgais vēstījums, kā arī EP priekšsēdētāja Donalda Tuska publikācija Twitter tīklā paredzēti, lai paustu atbalstu Ukrainas tautas izvēlei, kas demonstrējusi "uzticību demokrātijai un likuma virsvadības principam" par spīti sarežģītajiem apstākļiem, un tās jaunajam prezidentam.

Taču Briseles vēstulē jau trešajā rindkopā atzīts, cik liels darba apjoms gaida Vladimiru Zeļenski, lai arī "daudz kas jau ir paveikts", bet nākamajā rindkopa pieminēta korupcija un "reformas enerģētikas sektorā", ar ko, iespējams, domāta, piemēram, tirgus cenu ieviešana dabas gāzei.

Zīlēšana PrivatBank un Kolomoiska "biezumos"

Komentētāji Eiropā atzīmē, ka jaunais Ukrainas līderis teicis daudz mazāk par ukraiņu vēlmi iestāties ES un NATO, lai arī nepārprotami paudis savu prorietumniecisko viedokli un – pats galvenais – gatavību turpināt valsts parādu nomaksu un reformu īstenošanu pēc Eiropas Savienības scenārija.

Donbasā
© Sputnik / Валерий Мельников

Vienlaikus savienības valstīs, ko samulsinājusi jaunā Kijevas līdera aktiera karjera, visi gaida, kā Zeļenskis rīkosies situācijā ar PrivatBank, ko iepriekšējā Kijevas administrācija atņēma Ukrainas oligarham Igoram Kolomoiskim un nacionalizēja 2016. gadā.

Ja viņš atdos banku oligarham, spriež komentētāji, tas nozīmēs, ka biznesmenis viņu tomēr kontrolē, ja neatdos, iespējams, viņš ir vairāk vai mazāk patstāvīgs, un vēlēšanas Ukrainā nekļūs par komēdijas seriāla turpinājumu Kolomoiska telekanālā. Eiropas Savienība ir praktiska un plāno personīgi iepazīties ar Ukrainas jauno prezidentu – viņš saņēmis ielūgumus apmeklēt vairākas Eiropas pilsētas, ieskaitot Briseli un Berlīni.

59
Pēc temata
Ukrainas parlamentā informē par vācu un ukraiņu deputātu konfliktu EPPA Krievijas dēļ
Ukrainas prezidenta kandidāts pārrunājis gāzes tranzītu ar Krievijas premjerministru
Kijeva jūk pa šuvēm: kas gaida Ukrainu bez draudzības ar Krieviju
Krievija uzvarējusi Ukrainu strīdā PTO par kravu tranzītu. Radīts precedents
Krievijas Federācijas padome novēlēja Zeļenskim kļūt par suverēnās Ukrainas prezidentu
MiG-29SMT

Sīrija saņēmusi Krievijas iznīcinātāju MiG-29 otro partiju

7
(atjaunots 17:44 04.06.2020)
MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs, paredzēts darbam pret visu tipu gaisa mērķiem vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. Sīrijas armija saņēmusi no Krievijas pilnveidoto iznīcinātāju MiG-29 otro partiju, vēsta Krievjas vēstniecība Sīrijā savā lapā Twitter.

Lidmašīnas nodotas Sīrijai abu valstu militāri tehniskās sadarbības ietvaros, informēja diplomātiskā misija.

Diplomāti precizeja, ka Tuvo Austrumu valsts piloti jau sākuši lidojumus ar šiem iznīcinatājiem.

Laikā, kad Sīrijā sākās militārais konflikts, valsts Gaisa spēku bruņojumā bija vairāki desmiti MiG-29, to piegādes turpinājās kopš 80. gadu sāuma. Bez tam Krievijas Gaisa Kosmiskie spēki izmantoja vairākus MiG-29SMT operācijā pret teroristiem Arābu republikā.

MiG-29 ir ceturtās paaudzes iznīcinātājs. Tas paredzēts visu tipu gaisa mērķu likvidācijai ar vadāmo raķešu un borta lielgabala palīdzību vienkāršos un sarežģītos laikapstākļos, brīvā telpā un zemes fonā, arī traucējumu apstākļos, kā arī virszemes mērķu likvidācijai ar nevadāmiem lādiņiem vizuālas redzamības apstākļos.

MiG-29 pirmo reizi pacēlās gaisā 1977. gadā. Piecus gadus vēlāk to saņēma Bruņotie spēki, zināmu laiku tas bija Krievijas Gaisa kara spēku galvenais iznīcinātājs. Patlaban lielākā daļa šo lidmašīnu GKS aizvietota pret jaunāka tipa mašīnām.

7
Tagi:
Sīrija, Krievija
Pēc temata
Nevajag kļūt nekaunīgiem: Krievijas Su-35 sastapušas ASV spiegu pēc visiem noteikumiem
Krievijas GKS iznīcinātāji un trieciennieki sacensībās "Aviadarts"
MiG-31 maksimālā ātrumā un augstumā: pārtveršana stratosfērā
Kādiem nolūkiem Krievijai tālā darbības rādiusa raķešu bumbvedēji Tu-22M3
ASV

Polijas izdevums: ASV imidžs grūst acu priekšā

21
(atjaunots 13:49 04.06.2020)
Notikumi ASV liecina, ka valsts nemaz nav tik visspēcīga un nevainojama, kā cenšas parādīt, raksta Polijas izdevums.

RĪGA, 4. jūnijs - Sputnik. ASV imidžs "grūst acu priekšā" valstī notiekošo nekārtību fonā, raksta viens no lielākajiem poļu izdevumiem Rzeczpospolita.

Notikumi ASV liecina, ka valsts nemaz nav tik visspēcīga un nevainojama, kā cenšas parādīt, uzskata materiāla autori. Pie tam vienkāršie iedzīvotāji, tāpat kā varas pārstāvji, patlaban nejūtas drošībā, stāsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu.

ASV pastāv milzīga sociālā nevienlīdzība, un tuvākajā nākotnē tā tikai padziļināsies, konstatēja poļu žurnālisti.

Virkne pilsētu Savienotajās Valstīs saskārās ar protestu un nekārtību vilni pēc afroamerikāņa Džordža Floida nāves no policistu rokām Mineapolē. Internetā parādījies video ieraksts, kurā redzams, kā policisti uzlika Floidam rokudzelžus, nogāza viņu no kājām un trijatā uzgāzās viņam virsū, pie tam viens no viņiem ar ceļgalu saspieda vīrieša kaklu. Ierakstā dzirdams, ka Floids vairākas reizes iesaucās, ka viņam trūkst elpas. Pēc tam viņš apklusa. Vīrietis mira reanimācijā. Pēc nekārtību sākuma četri policisti tika atlaisti no darba, vienam no viņiem izvirzīta apsūdzība slepkavībā.

21
Tagi:
protesti, Polija, ASV
Pēc temata
"Liktenīga kļūda": Zaharova atbildēja uz apsūdzībām KF saistībā ar nekārtībām ASV
Marodieri vai tiesību aizstāvji: latvieši strīdas par nekārtībām Amerikā
Protesti ASV: kā amerikāņi cenšas uzvelt vainu Krievijai
"Domājams, krievi": uzlauzts ASV absolūtais ierocis