Piektdien, 19. aprīlī, Kijevā, stadionā Oļimpijskij debašu laikā saķērās Ukrainas prezidenta vēlēšanu cīņas līderi

Un pēc tam viņi nostājās ceļos: Zeļenskis tautas priekšā, Porošenko karoga priekšā

82
(atjaunots 17:17 20.04.2019)
Kijevas stadionā "Oļimpijskij" notika Ukrainas prezidenta kandidātu – Vladimira Zeļenska un Petro Porošenko – debates.

RĪGA, 20. aprīlis – Sputnik. Piektdien, 19. aprīlī, Kijevā, stadionā "Oļimpijskij" debašu laikā saķērās Ukrainas prezidenta vēlēšanu cīņas līderi – esošais prezidents Petro Porošenko un aktieris Vladimirs Zeļenskis, vēsta RIA Novosti.

Ukrainas prezidenta amata kandidāti uz skaļu daudzu tūkstošu atnākušo kliedzienu fona apmainījās ar apsūdzībām vienam pret otru. Katrs no viņiem sāka uzstāšanos ar piecu minūšu runu. Izlozes kārtā Zeļenskim tika dots vārds pirmajam. Viņš pastāstīja, ka pastāv divi Porošenko.

"Pirmais Petro saka, ka atver skola, savukārt otrais tikmēr atver veikalus Roshen. Pirmais Petro saka: es nododu veikalus aklajam trastam, bet otrais Petro gada laikā kļūst 82 reizes bagātāks," paskaidroja savu teoriju Zeļenskis, beidzot runu ar vārdiem "Es esmu jūsu kļūdu rezultāts."

Savukārt Porošenko, paziņoja par Zeļenska vainu to, ka viņš izvairījās no iesaukšanas armijā un stāstīja par gatavību nostāties uz ceļiem Krievijas prezidenta Vladimira Putina priekšā.

Ar muguru pret tautu

"Es teicu, esmu gatavs nostāties uz ceļiem, taču nenostādiniet ceļos Ukrainu," paskaidroja Zeļenskis un paziņoja, ka ir gatavs nostāties uz ceļiem Ukrainas tautas priekšā, apstiprinot savus vārdus ar darbiem tieši uz stadiona skatuves.

Petro Porošenko
Пресс-служба президента Украины

Zeļenskis nolaidās uz ceļiem ar seju pret vēlētājiem. Porošenko arī neapjuka, taču nostājās uz ceļiem nevis tautas priekšā, bet Ukrainas karoga priekšā. Taču vēlētājiem viņš bija uzgriezis muguru.

Ceļoties augša, Zeļenskis pateica Porošenko: "Tagad jūs redzat, Petro Oleksijovič, nav nemaz tik grūti būt cilvēkam."

Komentējot Zeļenska un Porošenko debates, Krievijas senators Aleksejs Puškovs savā Twitter visu stadionā "Oļimpijskij" notiekošo nosauca par "demagoģiju un atklātu farsu", atzīmējot, ka priekšvēlēšanu kampaņas gaitu tas nekādā veidā neietekmēs.

Taču Puškovs uzskata, ka Porošenko bija mazāk pārliecinošs sevis sacītajā.

"Iespaids par debatēm Kijevas stadionā: starp totālu demagoģiju un atklātu farsu. Nedomāju, ka debates izmainīs priekšvēlēšanu kampaņas gaitu. Porošenko bija lielāks spiediens, taču viņš nebija pārliecinošs. Izskatās pēc viņa gulbja dziesmas – tik pat melīga, kā visa viņa prezidentūra," uzrakstīja senators.

Prezidenta vēlēšanas Ukrainā notika 31. martā. Neviens no kandidātiem pirmajā kārtā neieguva uzvarai nepieciešamo balsu skaitu.

Poroženko un Zeļenskis iekļuva otrajā kārtā. Turklāt, Zeļenskis izgāja ar ievērojamu izrāvienu attiecībā pret esošo Ukrainas līderi. Otrās kārtas balsojums notiks svētdien, 21. aprīlī.

Saskaņā ar socioloģiskās grupas "Rejting" pirms Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas rīkotās socioloģiskās aptaujas datiem, Zeļenskim ir 61% balsu, savukārt Porošenko reitings sastāda 24%. Nedēļu pēc pirmās vēlēšanu kārtas publicētā Kijevas Starptautiskā socioloģijas institūta aptauja rāda, ka Zeļenski ir gatavi atbalstīt apmēram 72,2% Ukrainas iedzīvotāju, kuri ir izlēmuši par ko balsos, Porošenko – ap 25%.

82
Pēc temata
Kijevas iedzīvotāji izvērtēja Porošenko priekšvēlēšanu plakātus ar Putinu
Bijušais Ukrainas ministrs paziņoja, ka Porošenko gatavojas bēgt no valsts
Doņeckā izgatavots divas tonnas smags "Jūdas ordenis" Petro Porošenko
Nacionālās enerģētiskās drošības fonda vadošais analītiķis Igors Juškovs, foto no arhīva

Eksperts: divu kuģu ekspluatācija paātrinās "Ziemeļu straumes 2" būvdarbus

6
(atjaunots 10:49 07.07.2020)
Dānijas lēmums liecina, ka līdztekus "Akademik Chersky" būs iespējams izmantot cauruļu izbūves baržas, uzskata eksperts Igors Juškovs.

RĪGA, 7. jūlijs – Sputnik. Dānijas enerģētikas aģentūra (DEA) atļāvusi operatoram "Nord Stream 2 AG" pabeigt "Ziemeļu straumi 2" savos ūdeņos ar cauruļvadu izbūves kuģiem ar enkura pozicionēšanu.

Atzīmēts, ka "Ziemeļu straumes 2" neuzbūvētā daļa atrodas ārpus zonas, kurā nav ieteicams izmantot kuģus ar enkuru pozicionēšanu, ņemot vērā risku, kas saistīts ar tajā iepriekš nogremdētajiem ķīmiskajiem ieročiem.

Nacionālās enerģētiskās drošības fonda vadošais analītiķis Igors Juškovs intervijā radio Sputnik atzīmēja, ka līdztekus "Akademik Chersky" būs iespējams izmantot cauruļu izbūves baržu "Fortuna".

"Tā jau atrodas Mukranas ostā Vācijā, "Ziemeļu straumes 2" apgādes bāzē. Turpat stāv arī "Akademik Chersky". Patiesībā tagad iespējams izmantot abus kuģus, un darbam vajadzētu ritēt ātrāk. Abi šie kuģi ir lēnāki nekā Šveices kompānijas Allseas kuģi, kas līdz šim būvēja Dānijas iecirkni. Tur patiesībā šveiciešiem bija ātrākais cauruļvadu izbūves kuģis pasaulē. (..) "Akademik Chersky" var izbūvēt divus kilometrus diennaktī, ne vairāk, bet barža "Fortuna" vēl mazāk. Tomēr patiesībā abu iecirkņu kopējais garums tur nepārsniedz simt kilometrus. Protams, divu kuģu ekspluatācija būtiski paātrinās būvdarbu procesu. Jautājums ir tikai par to, kad sāksies "Ziemeļu straumes 2" pabeigšanas darbi," viņš teica.

Juškovs piezīmēja, ka Dānijas atbilde ir tikai viens no elementiem lēmumā par gāzesvada būvdarbu atsākšanu. Otrs – sagādes kuģu ierašanās.

"Vācijas ostā būs iespējams iekraut caurules, un tālāk viņi visi var iet uz noteikto vietu un pabeigt "Ziemeļu straumi 2". Pilnīgi iespējams, ka rudenī viņi būvdarbus pabeigs. Pagaidām pat nav nekādu papildu sankciju," piebilda analītiķis Igors Juškovs.

6
Tagi:
Dānija, Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Dānija atļāvusi pabeigt "Ziemeļu straumi 2" ar diviem kuģiem
Pasaule apgriezusies kājām gaisā: Vācija gatavo sankcijas pret ASV
Caurules gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbiem, foto no arhīva

Dānija atļāvusi pabeigt "Ziemeļu straumi 2" ar diviem kuģiem

21
(atjaunots 23:07 06.07.2020)
Projekts tiks īstenots atbilstoši būvdarbu atļaujai un apkārtējās vides ietekmes vērtējumam, informēja gāzesvada operators "Nord Stream 2 AG".

RĪGA, 7. jūnijs – Sputnik. Dānijas enerģētikas aģentūra (DEA) atļāvusi operatoram "Nord Stream 2 AG" pabeigt "Ziemeļu straumi 2" savos ūdeņos ar cauruļvadu izbūves kuģiem ar enkura pozicionēšanu, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz RIA Novosti.

"Atbildot uz Nord Stream 2 AG pieprasījumu, DEA nolēmusi veikt grozījumus noteikumos par cauruļvadu būves kuģu ar dinamisko pozicionēšanu ekspluatāciju "Ziemeļu straumes 2" būvdarbu atļaujā, ko aģentūra izsniedza kompānijai 2019. gada 30. oktobrī. Izmaiņas nozīmē, ka kompānija var izmantot cauruļvadu būves kuģu ar enkuru pozicionēšanu gan atsevišķi, gan kopā ar kuģiem, kas aprīkoti ar dinamiskās pozicionēšanas sistēmu," informēja regulators.

Atzīmēts, ka "Ziemeļu straumes 2" neuzbūvētā daļa atrodas ārpus zonas, kurā nav ieteicams izmantot kuģus ar enkuru pozicionēšanu, ņemot vērā risku, kas saistīts ar tajā iepriekš nogremdētajiem ķīmiskajiem ieročiem.

"Kā jau gaidījām, DEA izpildīja mūsu pieprasījumu... Projekts tiks īstenots saskaņā ar būvdarbu atļauju un apkārtējās vides ietekmes vērtējumu. Mēs joprojām izskatām dažādus variantus tā noslēgšanai un atbilstošajā laikā ziņosim par saviem plāniem," Nord Stream AG komentēja Dānijas lēmumu.

Pēc Otrā pasaules kara beigām 1945. gadā Baltijas jūrā tika nogremdēti aptuveni 50 tūkstoši tonnu ķīmiskās munīcijas. Lielākais arsenāls nogremdēts Gotlandes un Bornholmas salu apkaimē, kuru tuvumā izvilkts "Ziemeļu straumes 2" maršruts. Ņemot vērā risku, ko rada saskaršanās ar lādiņiem, Dānija aizliedz izmantot kuģus ar enkuru pozicionēšanu.

Pie tam iespējamais "Ziemeļu straumes 2" pabeigšanas variants ir darbs ar tieši šādu cauruļvadu izbūves kuģi, ko pavadītu cits kuģis – ar dinamiskās pozicionēšanas sistēmu, kas var noturēt kuģi vajadzīgajā punktā bez enkuriem un pietauvošanas. Viens no kuģiem, kas varētu pabeigt gāzes vada "Ziemeļu straume 2" būvdarbus, ir enkuru barža "Fortuna" ar 12 punktu pozicionēšanas sistēmu. Otrs kandidāts – cauruļvadu izbūves kuģis "Akademik Chersky" ar dinamiskās pozicionēšanas sistēmu. Patlaban abi kuģi atrodas Mukranas ostā - "Ziemeļu straumes 2" loģistikas bāzē.

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz divu cauruļvadu izbūvi ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru gāzes gadā. Jaunais cauruļvads tiks izbūvēts līdzās esošajam - "Ziemeļu straume". Tas vedīs pa Baltijas jūras dzīlēm un šķērsos Krievijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas un Vācijas teritoriālos ūdeņus vai ekskluzīvās ekonomiskās zonas.

21. decembrī ASV prezidents Donalds Tramps parakstīja likumu par militāro budžetu, kurā bija iekļauta prasība ieviest sankcijas pret "Ziemeļu straumes 2" un "Turcijas straumes" būvdarbu apakšuzņēmējiem. Pēc tam Šveices kompānija, kas izvilka caurules Baltijas jūrā, paziņoja, ka aptur būvdarbus Dānijas

21
Tagi:
Ziemeļu straume 2, Dānija
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Eksperts par "Ziemeļu straumi 2": ASV vēl nav sapratuši Vācijas smalkos mājienus
Analītiķis paskaidroja, kad Merkelei nāksies sastrīdēties ar ASV par "Ziemeļu straumi 2"
Nord Stream 2 AG nolēmusi, ar kādiem kuģiem pabeigs "Ziemeļu straumes 2" izbūvi
Krievija pabeigs "Ziemeļu straumi 2", paziņoja eksperts – pastāv iespēja apiet sankcijas
Straujš pagrieziens: Vācija draud ASV ar sankcijām par mēģinājumu apturēt Ziemeļu straumi 2

Straujš pagrieziens: Vācija draud ASV ar sankcijām par mēģinājumu apturēt "Nord Stream 2"

0
(atjaunots 11:55 07.07.2020)
Vācijas kanclere Angela Merkele paziņoja, ka ASV sankcijas pret "Ziemeļu straumi 2" neatbilst Berlīnes juridiskajiem uzskatiem.

VFR valdības vadītāja tāpat apsolījusi panākt pilnu projekta īstenošanu. Vācijā uzskata, ka Amerikas sankcijas pret gāzesvadu apdraud Eiropas investīcijas 12 miljardu eiro apmērā, kā arī Eiropas infrastruktūru un enerģētisko drošību. Turklāt tās var atņemt patērētājiem iespēju ietaupīt līdz pat 4 miljardiem eiro gadā. Bundestāgā paziņoja, ka Vašingtonas mēģinājums piespiest Vāciju un tās partnerus atteikties no projekta ir valsts suverenitātes pārkāpums, un solīja izskatīt bargu atbildes sankciju ieviešanu pret ASV, gadījumā ja spiediens uz "Ziemeļu straumi 2" turpināsies.

0
Tagi:
sankcijas, ASV, Vācija, Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Pasaule apgriezusies kājām gaisā: Vācija gatavo sankcijas pret ASV
Eksperts par "Ziemeļu straumi 2": ASV vēl nav sapratuši Vācijas smalkos mājienus