RIA Novosti Ukraina vadītājs Kirills Višinskis tiesas zālē Hersonā

Eiropas žurnālisti pieprasa atbrīvot Kirilu Višinski

53
(atjaunots 11:25 13.04.2019)
Eiropas Žurnālistu federācijā nosauca par absurdu cilvēka uzturēšanu aiz restēm, kurš strādā ar vārdiem.

RĪGA, 13. aprīlis – Sputnik. Eiropas Žurnālistu federācija uzstāj uz portāla "RIA Novosti Ukraina" vadītāja Kirila Višinska atbrīvošanas, paziņoja federācijas viceprezidente Nadežda Ažgihina. Krievijas ĀM uzsvēra, ka Kijeva ar savu rīcību demonstrē Višinska lietas absolūto absurdumu.

"Cilvēks, kurš strādā ar vārdiem, kurš atrodas cietumā, – tas ir absurds," paziņoja Ažgihina RIA Novosti.

Valsts sekretārs, Krievijas ārlietu ministra vietnieks Grigorijs Karasins uzsvēra, ka Maskava uzmanīgi seko līdzi Višinska lietas tiesas procesa gaitai.

"Pagaidām nesniegsim nekādus vērtējumus. Uzmanīgi sekojam, kas notiks tālāk. Kas attiecas uz kāda no Krievijā notiesāto ukraiņu apmaiņu, pats Kirils Višinskis tikšanās laikā ar Krievijas Federācijas cilvēktiesību pilnvaroto Tatjanu Moskaļkovu norādīja, ka iestājas pret to, jo uzskata par nepieciešamu cīnīties par taisnīgu tiesas lēmumu," paziņoja Krievijas ĀM vadītāja vietnieks.

Absolūts absurds un varasiestāžu patvaļība

Savukārt Krievijas ĀM Informācijas un preses departamenta direktore Marija Zaharova norādīja, ka ar savu rīcību Kijeva demonstrē absolūtāko Višinska lietas absurdumu. Diplomāte pievērsa uzmanību situācijai ar meklēšanā izsludināto ukraiņu žurnālistu Vladimiru Skačko.

Skačko, kurš ir zināms ar savām opozicionārām publikācijām attiecībā uz esošo ukraiņu varu, paziņoja, ka viņu tur aizdomās par aicinājumiem pārkāpt valsts teritoriālo integritāti un inkriminē viņam rakstus, kurus viņš uzrakstīja priekš RIA Novosti 2014. gadā.

"Tas viss lieku reizi liecina par to, ka nejēdzīgā valsts nodevības noziegumā apsūdzētā Kirila Višinska lieta ir baltiem diegiem šūta, ka oficiālajai Kijevai neatliek citu variantu, kā vien pastāvīgi pagarināt pseidoizmeklēšanu, vajāt ar viņu strādājušos kolēģus un izrādīt tiešu spiedienu uz viņa advokātu," paziņoja Zaharova.

Krievijas ĀM oficiālā pārstāve uzsvēra, ka Ukrainā turpinās varasiestāžu patvaļība saistībā ar Višinska lietu. "Praktiski nešaubos, ka lieta pret Domanski ir saistīta ar viņa profesionālo darbību," norādīja Zaharova.

Ukrainas Ģenerālprokuratūra piešķīrusi aizdomās turamā statusu Višinska advokātam Andrejam Domanskim. Juristu tur aizdomās nelikumīgā neapdzīvotas mājas privatizācijā vēsturiskās arhitektūras rezervāta "Senā Kijeva" teritorijā. Pats advokāts paziņoja, ka saista lietu pret viņu ar mēģinājumiem "izspiest" viņu no rezonansi radošām lietām, tostarp no procesa pret Višinski.

Kirila Kišinska lieta

Kirilu Višinski aizturēja Kijevā pērnā gada maijā, portālā "RIA Novosti Ukraina" redakcijā tika veikta kratīšana. Žurnālistu apsūdzēja pašpasludināto Donbasa republiku atbalstīšanā un valsts nodevībā, viņam draud 15 gadu cietumsods. Višinskis atrodas ieslodzījumā vairāk nekā 10 mēnešus, marta beigās tiesa pagarināja žurnālista arestu līdz 2019. gada 24. maijam.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins nosauca situāciju par bezprecedentu un uzsvēra, ka Višinskis tika arestēts par profesionālo darbību. EDSO pārstāvis mediju brīvības jautājumos Arlems Dezirs pauda nopietnas raizes sakarā ar Kijevas rīcību un aicināja atbrīvot žurnālistu. EDSO ģenerālsekretārs Tomass Gremingers uzsvēra, ka visām organizācijas dalībvalstīm jāievēro starptautiskie standarti un nedrīkst iejaukties mediju darbā. Maskava nosūtīja Kijevai protesta notas ar prasību izbeigt vardarbību pret preses pārstāvjiem.

53
Pēc temata
Putins tic veselā saprāta uzvarai Višinska lietā
Žurnālists Višinskis joprojām ir cietumā: 150 kauna dienas Kijevai
Brīvību Višinskim: solidaritātes akcija Kijevā arestētajam žurnālistam
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

9
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

9
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē
Dienvidosetija, foto no arhīva

Krievijas politiķis pamatoja Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanas motīvus

7
(atjaunots 18:59 08.08.2020)
2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Maskava atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, jo nevarēja pieļaut, ka Aizkaukāzs pārvērstos par pulvera mucu, konstatēja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, kurš 2008. gadā bija Krievijas prezidents, vēsta RIA Novosti.

"Šodien aprit 12 gadi kopš brīža, kad mūsu valsts atbildēja uz Gruzijas toreizējā prezidenta noziedzīgo rīcību. (..) Tieši tāpēc es toreiz pieņēmu grūtu, tomēr vienīgo pareizo lēmumu – aizsargāt Abhāziju un Dienvidosetiju, vispirms pasargājot tās no agresijas, pēc tam, saskaņā ar pilsoņu lūgumu, atzīstot to pilnīgu neatkarību. Pretējā gadījumā Aizkaukāzs būtu pārvērties par pulvera mucu, un tas Krievijai, kas vienmēr atbalstījusi stabilu mieru kaimiņvalstīs, bija absolūti nepieņemami," viņš pastāstīja savā lapā sociālajā tīklā VKontakte.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija vienmēr ir atbalstījusi stabilitāti kaimiņvalstīs un pie tam nekad nepieļaus uzbrukumu saviem pilsoņiem.

"Mūsu atbilde vienmēr būs absolūti adekvāta situācijai ar mērķi uzturēt stabilitāti un drošību gan mūsu valstī, gan visā pasaulē," atgādināja Medvedevs.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu. Krievija, aizsargājot Dienvidosetijas iedzīvotājus, kuru vidū daudzi pieņēma Krievijas pilsonību, ieveda karaspēkus un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas kareivjus no reģiona.

2008. gada 26. augustā Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas suverenitāti. Krievijas valdība norādīja, ka šis lēmums atbilst pašreizējai realitātei un nav pārskatām. Tomēr Tbilisi atsakās atzīt republiku neatkarību.

 

7
Tagi:
Dienvidosetija, Abhāzija