ES un Lielbritānijas karogs, parlamenta ēkas fonā Londonā

Lielbritānijā sākta pasu izsniegšana bez uzraksta "Eiropas Savienība"

55
(atjaunots 22:12 07.04.2019)
Valsts Iekšlietu ministrija paskaidroja, ka jaunie dokumenti nonākuši apgrozībā no 30. marta – varasiestādes rēķinājās ar to, ka dienu iepriekš Lielbritānija pametīs ES.

RĪGA, 8. aprīlis – Sputnik. Varasiestādes Lielbritānijā sākušas izsniegt pases bez uzraksta "Eiropas Savienība", lai arī Brexit datums ir atlikts, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz izdevumu Independent.

Izdevums atzīmēja, ka jaunie dokumenti laisti apgrozījumā 30. martā, jo varasiestādes rēķinājās ar to, ka dienu iepriekš Lielbritānija pametīs ES.

Valsts Iekšlietu ministrija paskaidroja, ka valsts pilsoņi saņems pases gan ar uzrakstu "Eiropas Savienība", gan arī jaunā parauga dokumentus. Taču viņi nevarēs izvēlēties dokumentu. Pie tam nav paredzēta nekāda atšķirība starp abām pasēm – tās ir piemērotas arī ceļojumiem.

"Lai izmantotu atlikušās rezerves un nodrošinātu maksimālu labumu nodokļu maksātājiem, pases ar uzrakstu "Eiropas Savienība" tiks laistas klajā īsu laiku pēc šī datuma," – teica IeM pārstāvis.

Briti, saņēmuši jaunos dokumentus, bija pārsteigti par vāciņa jauno "dizainu". Piemēram, Lielbritānijas pilsone Sūzana Sindla Bērone publicēja dokumenta attēlu savā lapā Twitter un atzīmēja, ka bijusi ļoti pārsteigta. "Neeiropeiskās" pases īpašniece atgādināja, ka Lielbritānija vēl joprojām ir ES locekle.

Lielbritānijas varasiestādes šī gada nogalē plāno laist klajā nacionālās pases ar zilu vāciņu.

Bija plānots, ka Lielbritānija pametīs Eiropas Savienību šī gada 29. martā, taču premjerministre Terēza Meja lūdza atlikt Brexit datumu līdz 2019. gada 30. jūnijam, jo valsts parlaments atteicies apstiprināt valdības ierosinājumus jautājumā par vienošanos ar ES.

Ārkārtas samits, kurā tiks apspriesta situācija, notiks 10. aprīlī. Tagad Lielbritānijai nāksies piedāvāt alternatīvu darbības variantu vai pamest Eiropas Savienību 12. aprīlī.

55
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
Šķiršanās tiek atlikta: ES līderi atlikuši Brexit uz dažām nedēļām
Francijas ES lietu ministre: nosaucu savu kaķi par Brexit
Petīcija ar prasību atcelt Brexit saņēmusi gandrīz 4 miljonus parakstu
Brexit būs "ciets": Brisele atteikusies palīdzēt Mejai
Kims Čenuns

Pēc trīs nedēļas ilgas prombūtnes Kims Čenuns no jauna parādījies publikā

7
(atjaunots 08:37 25.05.2020)
Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. KTDR līderis Kims Čenuns aizvadījis paplašinātu Korejas Darba partijas Centrālās militārās komitejas sēdi, vēsta Sputnik Baltkrievija ar atsauci uz Korejas Centrālā telegrāfa aģentūru.

Informācija par sēdi tika publicēta svētdien, taču tās norises datums netiek precizēts. Bet ir zināms, ka rīkojumi, kas tika parakstīti šīs sēdes rezultātā, tika publicēti 23. maijā.

Šopavasar Kims Čenuns jau otro reizi uz ilgu laiku pazūd no publikas redzesloka: arī aprīlī viņu publikā neredzēja aptuveni trīs nedēļas, pa šo laiku paspēja parādīties baumas, ka KTDR līderis ir smagi slims un pat miris. Pēc tam 1. maijā Kims Čenuns piedalījās minerālmēslojumu rūpnīcas atklāšanas ceremonijā, pēc kuras atkal uz laiku pazuda.

7
Tagi:
Kims Čenuns
Pēc temata
Kims Čenuns izmēģinājis "jaunu ieroci"
Kims Čenuns ir dzīvs: Ziemeļkorejas valsts radio pastāstīja, kas noticis
Kims Čenuns pirmo reizi 20 dienu laikā parādījies publikas priekšā
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

37
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

37
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību
Meitene uz gājēju pārejas

Neregulējamās gājēju pārejas modernizēs: Rīgas dome uzsākusi darbus

0
(atjaunots 10:54 25.05.2020)
Gājēju un velosipēdistu drošībai neregulējamās gājēju pārejas aprīkos ar norobežojošajiem elementiem; kur jau ir uzsākti labiekārtošanas darbi.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Ceļu satiksmes un gājēju un velosipēdistu drošības uzlabošanai Rīgas domes Satiksmes departaments izstrādājis plānu, kā padarīt drošākas neregulējamās gājēju pārejas, raksta jauns.lv.

Drīzumā gājēju pārejas aprīkos ar norobežojošajiem elementiem, savukārt braucamās daļas atsevišķās vietās tika sašaurinātas, lai maksimāli samazinātu bīstamību gājējiem.

Labiekārtošanas darbi jau ir uzsākti Mārupes, Kalnciema, Dzelzavas, Braslas, Bāriņu un Bebru ielā, kā arī Kurzemes prospektā.

Lai gājējiem un velosipēdistiem būtu vieglāk nokļūt no Vanšu tilta centrā, uzsākta neregulējamās gājēju pārejas izveidošana Citadeles ielā pie Krišjāņa Valdemāra ielas.

Neskaitot to, turpinās apmaļu nolīdzināšanas darbi, lai padarītu ērtāku pārvietošanos cilvēkiem ar kustību traucējumiem, mātēm ar bērnu ratiem un velosipēdistiem.

0
Tagi:
Latvija
Pēc temata
Videonovērošana Bolderājā jau ir devusi rezultātus
Totāla kontrole: varasiestādes vēlas uzstādīt videonovērošanas sistēmas ielās