Amerikāņu karavīri

ASV armija var iekļūt teroristisko organizāciju sarakstā

142
(atjaunots 13:10 07.04.2019)
Irānas valdība informēja par gatavību spert atbildes soļus attiecībās ar ASV un pielīdzināt šīs valsts bruņotos spēkus teroristiskajai organizācijai ISIS ("Islāma valsts")*.

RĪGA, 7. aprīlis — Sputnik. Irāna neklusēs un veiks simetriskus pasākumus pret Vašingtonu, atbildot uz tās lēmumu iekļaut teroristisku organizāciju sarakstā Irānas Islāma revolūcijas sargu korpusu (IRSK), paziņoja parlamenta Nacionālās drošības un ārpolitikas komitejas priekšsēdētājs Hišmatolla Falahatpiše, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Viņš norādija, ka Teherāna iekļaus ASV bruņotos spēkus savā "melnajā sarakstā", kur jau ierakstīta teroristiskā organizācija ISIS*.

"Ja IRSK tiks iekļauts ASV teroristisko grupu sarakstā, mēs iekļausim šis valsts bruņotos spēkus teroristiskajā melnajā sarakstā līdz ar Islāma valsti*," uzsvēra Falahatpiše.

Iepriekš avīze Wall Street Journal, atsaucoties uz Savienoto Valstu ierēdņiem, ziņoja, ka ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija plāno 8. aprīlī iekļaut IRSK teroristisko organizāciju sarakstā.

Kopš 2017. gada oktobra Irānas IRSK iekļauts amerikāņu "melnajos sarakstos" kā organizācija, kas, pēc ASV domām, atbalsta terorismu.

Pērnā gada novembri Brauna universitātes zinātnieki aprēķināja, kādas summas ASV iztērējušas karam citu valstu teritorijās un kādus upurus aiznesusi viņu karadarbība.

Pētījuma rezultāti liecina, ka nepilnu divu gadu desmitu laikā Vašingtona iztērējusi aptuveni 6 triljonus dolāru. Karos, ko sākušas vai kuros piedalījušās Savienotās Valstis dažādās pasaules malās, bojā gājuši 480 tūkstoši cilvēku, kuru vidū bija 244 tūkstoši civiliedzīvotāju. Turklāt amerikāņu karavīru darbību rezultātā Afganistānā, Irākā, Sīrijā un citās valstīs bēgļu gaitās devušies desmit miljoni cilvēku.

Pētījuma vadītāja profesore Neta Krouforde uzskata: ja ASV turpinās tēriņus tādos apjomos un visi kari tiks beigti līdz 2033. gadam, kopējie izdevumi sasniedz 6,7 triljonus dolāru. Šī summa neiekļauj ASV parādu procentus.

* Krievijā un vairākās citās pasaules valstīs aizliegta teroristiska organizācija.

142
Pēc temata
CounterPunch: milzīgi militārie izdevumi novedīs ASV līdz bankrotam
ASV karavīri pārliecināti – drīz sāksies karš ar Krieviju un Ķīnu
Vašingtona atsvaidzina "ierobežota kodolkonflikta" ideju
Kurš kuru: ASV raksta NATO un Krievijas kara scenāriju Baltijas teritorijā
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

10
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

10
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

10
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

10
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma