Brexit

Sabotēsim: Lielbritānija gatavojas Eiropas Parlamenta vēlēšanām

63
(atjaunots 13:03 06.04.2019)
Lielbritānija varētu būt spiesta organizēt Eiropas Parlamenta vēlešanas, lai pagarinātu darījumu par Brexit, taču daudzi tādam notikumu pavērsienam nepiekrīt.

RĪGA, 6. aprīlis — Sputnik. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja lūgusi Eiropas Savienību atlikt Brexit datumu līdz 2019. gada 30. jūnijam, jo parlaments atteicies atbalstīt valdības ierosināto vienošanos ar ES, vēsta The Guardian.

Iepriekšējā vienošanās paredz, ka Lielbritānijai līdz 12. aprīlim jāapstiprina vienošanās par izstāšanos no ES. Ja tas notiks, izstāšanās tiks pārcelta līdz 22. maijam, ja parlaments neapstiprinās nevienu variantu, 12. aprīlī Lielbritānijai nāksies izstāties no ES bez vienošanās.

Parlaments nemainīgi noraidījis visus Mejas piedāvātos vienošanās variantus. Piektdien Meja nosūtīja vēstuli Eiropas Padomes vadītājam Donaldam Tuskam, kurā lūdza atlikt Brexit līdz 30. jūnijam.

"Informēju Eiropas Savienību par to, ka Lielbritānija pieprasa vēlreiz atlikt Brexit datumu. Lielbritānija iesaka noslēgt (izstāšanās no ES – red.) procesu 2019. gada 30. jūnijā... Lielbritānija ir stingri apņēmusies noslēgt izstāšanos no ES," teikts Mejas vēstulē.

Pie tam datums - 22. maijs – nav izraudzīts nejauši – 23. maijā Lielbritānijā būtu jānotiek Eiropas Parlamenta vēlēšanām, tātad Meja ir apstiprinajusi – ja ES piekritīs atlikt Brexit, valsts ir gatava organizēt EP deputātu vēlēšanas. Citiem vārdiem sakot, partijām būs jāiesniedz priekšvēlēšanu saraksti, valstij – jāpiešķir līdzekļi, tomēr, kā pati Meja uzsvēra, vēlēšanas tiks atceltas, ja līgumu par Brexit izdosies noslēgt līdz 23. maijam.

Konservatīvās partijas loceklis, Brexit atbalstītājs Džeikobs Rīzs-Mogs sašutis apgalvoja: ja Lielbritāniju piespiedīs piedalīties EP vēlēšanās, tā sabotēs EP darbu.

"Ja ilgstoša pagarināšana atstās mūs ES, mums jākļūst tik sarežģītiem, cik vien iespējams. Mēs varam noteikt veto jebkurai budžeta palielināšanai, kaitēt Eiropas armijas radīšanas plāniem un bloķēt Makrona kunga eirointegrācijas plānus," viņš uzrakstīja savā Twitter.

​Viņa vārdi radīja kritikas vētru gan Lielbritānijā, gan aiz tās robežām.

"Dīvaini gan – vai tik ne šis cilvēks teica, ka Lielbritānija nevar darīt Eiropas Savienībā neko no minētā, tāpēc mums ir jāizstājas no ES," vaicāja Skotijas pirmā ministre Nikola Stērdžena.

​"Vācija jau kavē visas šīs trīs lietas, taču pateicos par palīdzību," piezīmēja Ekonomisko reformu centra galvenais ekonomists Kristiāns Odenhāls.

​"Tiem, kuri domā par Brexit sāgas turpinājumu, varu teikt tikai vienu – esiet piesardzīgi ar savām vēlmēm," savā lapā Twitter ieteica EP frakcijas "Liberāļu un demokrātu alianse par Eiropu" vadītājs Gijs Verhofstads, kurš iebilst pret pārrunu pagarināšanu Brexit jautājumā.

63
Pēc temata
Francijas ES lietu ministre: nosaucu savu kaķi par Brexit
Šķiršanās tiek atlikta: ES līderi atlikuši Brexit uz dažām nedēļām
Petīcija ar prasību atcelt Brexit saņēmusi gandrīz 4 miljonus parakstu
Sunday Times: britu ministri plāno atstādināt Terēzu Meju no premjera posteņa
Malta, foto no arhīva

EK uzsākusi Kipras un Maltas Uzturēšanās atļauju programmu likumīguma pārbaudi

6
(atjaunots 12:29 21.10.2020)
Eiropas Savienībā raizējas, ka "zelta pasu" programmas līdzi nes līdzekļu atmazgāšanas, izvairīšanās no nodokļu samaksas un korupcijas riskus.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Eiropas Komisija pārbaudīs, cik lielā mērā programmas, kuras ļauj saņemt Kipras un Maltas pilsonību, atbilst Eiropas tiesībām, teikts EK paziņojumā.

ES uzmanību piesaistījušas Kipras un Maltas pilsonības piešķiršanas programmas apmaiņā pret investīcijām, kuras tiek dēvētas par "zelta pasēm".

Maltas un Kipras valdībām tiek atvēlēti divi mēneši, kuru laikā tām būs jāatbild uz apsūdzībām. Ja EK nesaņems apmierinošu atbildi, tad pret šīm valstīm var tikt ieviestas sankcijas.

Dokumentā teikts, ka pilsonības piešķiršana, apmaiņā pret investīcijām personām, kurām nav reālu sakaru ar Eiropas valstī, ir pretrunā ar "Eiropas pilsonības būtību". Eiropas Savienībā uztraucas, ka "zelta pasu" programmas līdzi nes līdzekļu atmazgāšanas, izvairīšanās no nodokļu samaksas un korupcijas riskus.

Atzīmēsim, ka Kipras ministru padome 13. oktobra ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atcelt Kipras Investīciju programmu, kuras ietvaros ārzemnieki varēja saņemt Kipras pilsonību apmaiņā pret investīcijām. Tas notika nākamajā dienā pēc Kataras telekanāla Al Jazeera izmeklēšanas filmas iznākšanas ēterā par oficiālo personu, tai skaitā politiķu, iespējamo saikni ar noziegumiem pilsonības piešķiršanā.

Turklāt Kipras Iekšlietu ministrija paziņoja, ka izskatīs gandrīz 600 jau iesniegto pieteikumu Kipras pilsonības saņemšanai apmaiņā pret investīcijām, kā arī tos iesniegumus, kurus paspēs iesniegt līdz Kipras Investīciju programmas pārtraukšanai.

Viens no "zelta pasu" programmas pionieriem ES bija Latvija. No 2010. līdz 2017. gadam valsts izsniedza vairāk nekā 17 tūkstošus Termiņuzturēšanās atļauju (TUA) apmaiņā pret ieguldījumiem gandrīz 1,5 miljarda eiro apmērā. Vairāk nekā 90% TUA pieteikumu tika saņemts no bijušās PSRS valstu iedzīvotājiem, pārsvarā no Krievijas pilsoņiem.

Taču Latvijas varasiestādes konsekventi padarīja bargākus TUA piešķiršanas nosacījumus no 2014. gada, kad minimālais investīciju apmērs tika palielināts no 150 līdz 250 tūkstošiem eiro. Par fināla akordu kļuva 2017. gada novembra beigās pieņemtie Imigrācijas likuma grozījumi, ar kuriem tika ieviests obligāts maksājums 5000 eiro apmērā reizi piecos gados par TUA pagarināšanu visiem topošajiem investoriem, ieskaitot tos, kas ieguldīja līdzekļus nekustamajā īpašumā, uzņēmumā vai banku saistībās.

6
Tagi:
Eiropas Komisija, termiņuzturēšanās atļauja, Malta, Kipra
Pēc temata
Vjetnamiešiem iepatīkas Latvijas "zelta vīzas"
Transparency International: Latvija slikti pārbauda "zelta vīzu" pieteikumus
Latvija "laicīgi" izrēķinājusies ar uzturēšanās atļaujām
Eirodeputāte ieteica Latvijai bagātnieku vietā pieņemt migrantus
KF vēstniecība Vašingtonā, foto no arhīva

Krievijas vēstniecība komentēja apsūdzības pret sešiem KF pilsoņiem ASV

14
(atjaunots 20:17 20.10.2020)
Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai.

RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Krievijas vēstniecība Vašingtonā noraida ASV apsūdzības Krievijas pilsoņiem par destabilizējošu un hakeru darbību visā pasaulē, sarunā ar RIA Novosti paziņoja diplomātiskās misijas pārstāvis.

Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai. Cita starpā viņi apsūdzēti par vīrusa NotPetya izplatību 2017. gadā. Apgalvots, ka šīs personas esot Galvenās izlūkošanas pārvaldes darbinieki, kuri cita starpā esot organizējuši kiberuzbrukumus Olimpiādei Dienvidkorejā. Gandrīz vienlaikus Lielbritānijā izskanēja apgalvojumi, ka Krievijas izlūkdienesti esot plānojuši arī kiberuzbrukumu Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā pirms tās tika atliktas.

"Absolūti skaidrs, ka šādām ziņām nav nekā kopēja ar realitāti, to mērķis ir vienkārši saasināt rusofobo noskaņojumu amerikāņu sabiedrībā, "raganu medību" izvēršanos un spiegu māniju. Tāda jau vairākus gadus ir Vašingtonas politiskās dzīves īpatnība. ASV vadība konsekventi grauj agrāk pragmatiskās Krievijas un ASV attiecības un mākslīgi uzspiež iedzīvotājiem toksisku iespaidu par Krieviju un visu, kas ar to saistīts," komentēja vēstniecības pārstāvis. 

Aģentūras sarunbiedrs uzsvēra, ka Krievijai nav un nav arī bijuši nodomi nodarboties ar "destabilizējošām operācijām" visā pasaulē.

"Tas neatbilst mūsu ārpolitikai, nacionālajām interesēm, kā arī mūsu izpratnei par, to, kā veidojas valstu attiecības. Krievija ciena citu valstu suverenitāti un neiejaucas to darīšanās," viņš piezīmēja.

Informācijas avots Ārlietu ministrijā informēja, ka ASV un Lielbritānijas apsūdzības par Krievijas hakeru saiknēm ar dažādiem uzbrukumiem, arī Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā, ir nepamatotas un vērstas pret iekšējo auditoriju.

14
Tagi:
Krievijas vēstniecība, kiberuzbrukums, ASV

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes