Starptautiskās militārās mācības Saber Strike Latvijā

Business Insider nosaucis "spēcīgākos" NATO ieročus karam ar Krieviju

153
(atjaunots 10:00 01.04.2019)
Publicētajā bruņojuma sarakstā iekļauti dažādi iznīcinātāji, bumbvedēji, fregates, tanki un cita militārā tehnika, kas iekļauta Ziemeļatlantijas alianses bruņojumā.

RĪGA, 1. aprīlis – Sputnik. ASV portāls Business Insider sastādījis NATO "spēcīgākā" bruņojuma reitingu, ko alianse varētu pielietot konfliktā ar Krieviju, vēsta Sputnik Lietuva.

Raksta autors iekļāvis sarakstā ASV 5. paaudzes stealth iznīcinātāju F-35 Lightning II. Viņš uzsvēra, ka dažas alianses valstis uzskatot lidmašīnu par "izrāvienu drošības jomā", turklāt konkurējošās lielvalstis neesot varējušas izstrādāt analogu lidaparātu, kas varētu sacensties ar "zibeni" neredzamībā un iekārtu funkciju ziņā.

Nākamajā vietā izdevums ierindoja iznīcinātāju Eurofighter Typhoon, kas izstrādāts vairāku NATO valstu sadarbības rezultātā. Speciālisti apgalvo, ka lidmašīnu iespējams salīdzināt ar pēdējām Su-35 modifikācijām, tāpēc Eurofighter Typhoon var stāties pretī "nāvējošajam iznīcinātājam no Krievijas", raksta autors.

Starp alianses "spēcīgākajiem" ieročiem iekļuvuši arī ASV stratēģiskie bumbvedēji B-52, B-2 Spirit un B-1B Lancer – rakstā atzīmēts, ka tie palīdz savaldīt pretinieku Eiropā.

Sarakstā iekļuvusi arī ASV pretzemūdeņu lidmašīna P-8A Poseidon. Autors to dēvē par labāko zemūdeņu "mednieku", neskatoties uz izstrādātajiem analogiem.

Par efektīvu līdzekli cīņā pret zemūdenēm Business Insider uzskata arī fregates, kas iekļautas Itālijas, Francijas, Spānijas, Norvēģijas un Dānijas bruņotajos spēkos.

ASV armijas helikopters AH-64 Apache spēj uzņem līdz 16 "gaiss-virsma" klases raķetes Hellfire un nodarīt lielu kaitējumu bruņutehnikas kolonnai, vēsta autors.

Tāpat Business Insider pievērsis uzmanību vācu tankam Leopard 2, kas jau ieguvis "neiznīcināmas" tehnikas reputāciju. Autors uzskata, ka vācu tanki vēl joprojām ir vieni no labākajiem aliansē līdztekus ar amerikāņu M1 Abrams un britu Challenger 2.

Sarakstā pieminēti arī ASV ražotie Nimitz klases aviācijas bāzes kuģi, zenītraķešu sistēmas Patriot un Virginia klases zemūdenes.

Krievija jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka neplāno uzbrukumus nevienai NATO valstij. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pauda viedokli, ka alianse izmanto Rietumu histēriju, lai paplašinātu savu kontingentu un militārās tehnikas skaitu pie Krievijas robežām.

Arī Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu pievērsa uzmanību alianses spēku skaitliskajam pieaugumam – Baltijas valstīs un Polijā NATO kontingents pieaudzis vairākkārt.

153
Pēc temata
Politologs: NATO "spēles" pie Krievijas robežas nebeigsies labi
Ģeopolitikas eksperts: Latvijai piešķirta provokatora loma starp NATO un Krieviju
NATO Baltijā laužas pa logiem un durvīm. Kāda būs Krievijas atbilde?
ASV uzlielījušas Baltiju un atvērušas Krievijai acis uz NATO
Deniels Kreigs superagenta 007 Džeimsa Bonda lomā, foto no arhīva

Polijas arhīvos atrasti pierādījumi, ka Džeimss Bonds bija reāls cilvēks

3
(atjaunots 11:31 28.09.2020)
Džeimss Alberts Bonds ieradās Polijā 1964. gada 18. februārī sekretāra-arhīva darbinieka amatam pie Lielbritānijas vēstniecības militārā atašeja.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Polija Nacionālās atmiņas institūts publicēja Facebook  arhīva dokumentus, saskaņā ar kuriem cilvēks vārdā Džeimss Bonds strādāja Lielbritānijas vēstniecībā valstī 1964.-1965. gadā, vēsta RIA Novosti.

Džeimss Alberts Bonds ieradās Polijā 1964. gada 18. februārī, lai strādātu par sekretāru-arhīva darbinieku pie Lielbritānijas vēstniecības militārā atašeja. Diplomāts nonāca Polijas pretizlūkošanas dienesta redzeslokā, kura sāka sekot līdzi visām viņa darbībām valstī.

Saskaņā ar publicētajiem dokumentiem, Polijas specdienesti noskaidroja, ka Bonds nebija vienkāršs diplomāts: oktobrī un novembrī viņš centās iekļūt militārajos objektos Bjalistokas un Olštinas provincēs. Tāpat tiek atzīmēts, ka brits atšķīrās ar savu komunikabilitāti, lai gan bija ārkārtīgi piesardzīgs. Turklāt Bonds "interesējās par sievietēm", līdzīgi slavenajam izdomātajam superaģentam.

Brits pameta Poliju 1965. gada 21. janvārī.

Turklāt citā savā paziņojumā Nacionālās atmiņas institūts norāda, ka "bondiāna" bijusi slavena visā pasaulē jau kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem un, iespējams, aģenta 007 vārdabrāļa ierašanās bijusi speciāli izplānota, lai "paņirgātos" par Polijas specdienestiem.

3
Tagi:
Lielbritānija, spiegs, Polija
Pēc temata
Japānā pamodies vulkāns no filmas par Džeimsu Bondu
Kontrabandisti uz Latvijas un Krievijas robežas izmanto Bonda filmu cienīgus trikus
Francijas prezidents Emanuels Nakrons, foto no arhīva

Lukašenko atbildēja Makronam par situāciju Baltkrievijā

28
(atjaunots 10:44 28.09.2020)
Pašam Makronam bija jāatkāpjas no amata jau pirms diviem gadiem – kad sākās "dzelteno vestu" protesti, pārliecināts Baltkrievijas līderis.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko atbildēja uz sava Francijas kolēģa Emanuela Makrona paziņojumiem attiecībā uz situāciju republikā, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Iepriekš Makrons intervijā Francijas izdevumam Le Journal du Dimanche paziņoja, ka Baltkrievijas varasiestādes nav spējīgas uztvert "demokrātijas loģiku". Francijas līderis pauda viedokli, ka Lukašenko ir jāatkāpjas no amata.

"Pirmais. Kā valsts prezidents, vadoties pēc paša Makrona kunga principiem (kas ir iekļauti viņa paziņojumā-aicinājumā atkāpties no amata), vēlos pateikt, ka pašam Francijas prezidentam, sekojot viņa paša loģikai, bija jāatkāpjas no amata jau pirms diviem gadiem – kad Parīzes ielās tikai sāka iziet "dzeltenās vestes"," citē BelTA Lukašenko vārdus, kurš uzsvēra, ka Makrons neatstāja savu amatu, savukārt protesti Francijā jau ir kļuvuši par ierastu parādību.

Baltkrievijas līderis atgādināja, ka Francija periodiski saskaras ar citām protestu parādībām, tādām kā musulmaņu akcijas vai BLM kustība.

Lukašenko uzsvēra, ka Minska ir gatava piedāvāt sevi kā jau efektivitāti pierādījušu pārrunu platformu mierīgai varas nodošanai jebkuras no minēto kustību protestētājiem. Viņš ieteica Makronam mazāk skatīties pa malām un ķerties klāt Francijas iekšlietām.

"Un visbeidzot, kā cilvēks vēlos atzīmēt, kā mums šeit, Baltkrievijā, šķiet, ka Emanuels Makrons pārāk daudz uzmanības velta vienam no bijušajiem Baltkrievijas prezidenta kandidātiem. Ņemot vērā, ka šis bijušais kandidāts ir dāma, Francijas līderis riskē pie savām iekšējām problēmām Francijā saņemt arī personīgas – mājās," paziņoja Baltkrievijas līderis.

Masveida protesta akcijas Baltkrievijā sākās 9. augustā pēc prezidenta vēlēšanām, kurās uzvarēja Aleksandrs Lukašenko. Saskaņā ar CVK datiem, viņš ieguva 80,1% balsu. Pirmajās dienās kārtības sargi apspieda protestus. Saskaņā ar oficiālajiem datiem, tajās dienās tika aizturēts vairāk nekā 6,7 tūkstoši cilvēku. Kā toreiz vēstīja republikas IeM, nekārtību laikā cieta simtiem cilvēku, to vidū vairāk nekā 130 tiesībsargājošo iestāžu darbinieku. Varasiestādes oficiāli apstiprināja trīs protestētāju bojāeju.

28
Tagi:
Makrons, Aleksandrs Lukašenko
Pēc temata
Minska atbildēja uz Rietumu atteikšanos atzīt Lukašenko par leģitīmo prezidentu
Kas būs, kad padzīs Lukašenko? Jurkāns kritizē Latvijas viedokli par stāvokli Baltkrievijā
Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju
Ko zaudē Baltija pēc strīda ar Lukašenko