Facebook

Dzīve rit tālāk: Facebook cenzūra kļūs stingrāka pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām

70
(atjaunots 18:15 20.03.2019)
Populārais amerikāņu sociālais tīkls, aizbildinoties ar "cīņu pret nepatiesām ziņām", brīdināja, ka tīkla lietotāju publikāciju noteikumi atkal kļūs stingrāki.

RĪGA, 20. marts – Sputnik. Eiropas Parlamenta vēlēšanu priekšvakarā tiks izveidots jauns liels virtuālais situatīvais centrs sociālā tīkla Facebook lietotāju publikāciju papildu vērtējumam no to "feikisma" viedokļa, vēsta Sputnik Igaunija.

Kompānijas Facebook Inc. vadības ziņojumā, ko publicēja ziņu dienests DW, norādīts, ka Facebook centra darbā tiks iesaistīti IT speciālisti un politiskie eksperti. "Cīņā ar nepatiesajām ziņām" iesaistīto darbinieku skaits pieaugs no 20 tūkst. līdz 30 tūkstošiem. Turklāt Facebook publikāciju ticamības pārbaužu darbā iesaistīs vairāk nekā četrdesmit partneru organizācijas, piemēram, Vācijas Federālo drošības iestādi informācijas tehnoloģiju jomā.

Pats situatīvais centrs darbosies vairākās vietās, ieskaitot Facebook galveno mītni Kalifornijā un galveno ofisu Eiropā, kas atrodas Dublikā. EP vēlēšanu priekšvakarā programmu izstrādātāji, datu apstrādes speciālisti un politiskie eksperti 24 stundas diennaktī kontrolēs un analizēs EP vēlēšanām veltītās publikācijas.

EP vēlēšanas notiks 2019. gada 23.-26. maijā. Facebook Inc. jau informēja, ka jaunais sociālā tīkla cenzūras centrs turpinās darbu arī pēc vēlēšanām.

Par spīti veselajam saprātam

Iepriekš jau vēstīts, ka par "cīņu ar nepatiesajām ziņām" Facebook Inc. vadība parasti dēvē tikai Krievijas valsts mediju ziņu cenzūru – tās sagrauj rietumu mediju radīto ainu. Piemēram, pēdējās "feiku apkarošanas" kampaņas gaitā Facebook nodzēsa aptuveni piecsimt aģentūrai Sputnik piederošus profilus un oficiālās lapas, aizbildinoties, ka tie esot "politiski motivēti".

2018. gada 17. novembrī Facebook kiberdrošības nodaļas vadītājs Nataniels Gleihers ziņoja, ka aģenturas Sputnik konti un lapas dzēsti "sakarā ar dalību koordinētā neuzticamā darbībā Krievijā veidota tīkla ievaros, kas operējis Baltijas, Centrālās Āzijas, Kaukāza, Centrālās un Austrumeiropas valstīs".

"Lēmums viennozīmīgi ir politisks, faktiski – cenzūra. Sputnik redakcijas nodarbojas ar ziņām un strādā labi. Ja bloķēšana ir Facebook vienīgā reakcija uz kvalitatīvu mediju darbu, mums nav nekādu jautājumu – te viss ir acīmredzams. Taču ir cerība, ka veselais saprāts gūs virsroku," – Facebook naidīgās darbības komentēja Sputnik preses dienests.

70
Pēc temata
Simoņana par Latviju: viņus pat iekarot nevajag
"Tā ir cenzūra!": latviešu žurnālisti samulsuši par liegumu lietot Sputnik materiālus
Simoņana: tikai muļķis ticēs Facebook "liberālismam"
Kurējais kung-fu būs stiprāks: kā latviešu cenzūra ar krievu taisnību cīnās
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, foto no arhīva

Amerikāņu analītiķis pastāstīja, Rietumu kolēģus "apspēlējis" Lavrovs

10
(atjaunots 12:45 12.05.2021)
Analītiķis nosaucis vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem".

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Amerikāņu analītiķis Toms Rogans rakstā izdevumam Washington Examiner nosauca vairākus rietumvalstu diplomātus par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova "dumjajiem kolēģiem", vēsta RIA Novosti.

"Viņš (Lavrovs – red.) meistarīgi apspēlē viņus, piemēram, Žozepu Borelu, pārlieku lētticīgo Džonu Keriju vai pārlieku pašpārliecināto Hilariju Klintoni," viņš rakstīja izdevumā.

Žurnālists savā publikācijā uzsvēra, ka Rietumu oponenti cita starpā var ciest sakāvi Krievijas diplomāta konsekvento izteikumu dēļ.

Pie tam Rogans īpaši izcēla Maiku Pompeo, kurš, viņa ieskatā, ir spējīgs pats uz savu spēli.

 

10
Tagi:
Sergejs Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību
Gaisa uzraudzības lidmašīna Tu-214 (Atvērtās debesis)

Militārais eksperts: Krievija kompensēs izlūkošanas iespējas bez ADL

10
(atjaunots 12:41 12.05.2021)
Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma denonsāciju. Militārais eksperts atklāja, kādu iemeslu dēļ Krievijas dalība līgumā kļuvusi bezjēdzīga.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Krievijas prezidents iesniedzis Valsts domē likumprojektu par Atvērto debesu līguma (ADL) denonsāciju. Par to liecina parlamenta apakšpalātas datu bāze.

Aprīlī Krievijas delegācijas vadītājs pārrunās Vīnē militārās drošības un bruņojuma kontroles jautājumos Konstantīns Gavrilovs paziņoja, ka Krievija līdz maija beigām noslēgs visas procedūras, kas paredzētas pirms izstāšanās no ADL.

Žurnāla "Nacionalnaja oborona" galvenais redaktors, militārais eksperts Igors Korotčenko radio Sputnik ēterā uzsvēra, ka pēc ASV lēmuma izstāties no līguma Krievijas tālāka dalība tajā kļuvusi bezjēdzīga.

"Atklāto debesu līgums bija ārkārtīgi svarīgs, tam bija stabilizējoša loma starptautiskajā militāri politiskajā situācijā. Taču diemžēl Vašingtonas politika, kas ņem vērā šauri egoistiskas intereses, novedusi tiktāl, ka šis līgums zaudējis spēku – tas nav dzīvotspējīgs. Un Krievija tikai konstatēja šo situāciju. Pamatojoties uz mūsu valsts interesēm, tālāka dalība šajā līgumā bez ASV ir vienkārši bezjēdzīga.

Mūsu izlūkošanas iespējas tiks kompensētas uz satelītu un radioelektroniskās izlūkošanas līdzekļu rēķina," konstatēja militārais eksperts.

Atvērto debesu līgums bija parakstīts 1992. gadā un stājās spēkā no 2002. gada. Tas bija viens no pasākumiem ar mērķi stiprināt uzticību militārajā jomā pēc aukstā kara beigām. Līguma dalībvalstis saņēma tiesības aplidot viena otras teritoriju, izmantojot noteiktām prasībām atbilstošu aparatūru. Līgumam pievienojās 34 valstis, taču 2020. gada 22. novembrī ASV no tā izstājās. 2021. gada janvāra vidū Krievija informēja, ka iniciēta analoģiska procedūra.

10
Tagi:
Krievija, Atvērto debesu līgums
Pēc temata
Lidojumu vairs nebūs: Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma
Atbilde ASV: politologi komentēja KF izstāšanos no Atvērto debesu līguma
ASV izstājās no Atvērto debesu līguma. Pie kā tas novedīs
Ieroču kontroles sistēma ir apdraudēta: ASV izstājās no Atvērto debesu līguma