ASV Gaisa karaspēku stratēģiskais bezpilota lidaparāts RQ-4 Global Hawk

ASV bezpilota lidaparāts pārlidoja pāri Latvijai un veica izlūkošanu pie KF robežām

61
(atjaunots 12:25 11.03.2019)
Bezpilota lidaparāts apmēram piecas ar pusi stundas lidoja debesīs virs Lietuvas – gar Kaļiņingradas apgabala robežām, un pēc tam pārlidoja pāri Latvijai Igaunijas gaisa telpā un četrarpus stundas veica izlūkošanu pie Pleskavas un Ļeņingradas apgabala rietumu robežām.

RĪGA, 11. marts – Sputnik. ASV Gaisa karaspēku stratēģiskais bezpilota lidaparāts RQ-4B veica izlūkošanu pie Krievijas rietumu robežām, vēsta portāls PlaneRadar.

Saskaņā ar portāla informāciju, svētdienas rītā amerikāņu bezpilota lidaparāts (BPLA) ar borta numuru 10-2043 izlidoja no Itālijas aviācijas bāzes Sigonella, pēc kā apmēram piecas ar pusi stundas riņķoja debesīs virs Lietuvas – gar Kaļiņingrada apgabala robežām.

​Pēc tam BPLA pārlidoja pāri Latvijai Igaunijas gaisa telpā un četrarpus stundas veica izlūkošanu pie Pleskavas un Ļeņingrada apgabala rietumu robežām.

​Atpakaļceļā RQ-4B veica pārlidojumu sēriju apkārt Kaļiņingradas apgabala robežām ne mazāk kā stundas laikā un plkst. 21:30 atgriezās bāzēšanās lidlaukā.

​Pēdējā laikā ārzemju izlūkošanas lidmašīnu un bezpilota lidaparātu aktivitāte Krievijas robežu tuvumā ievērojami palielinājusies. Ārzemju lidaparāti regulāri tiek manīti Krimas un Krasnodaras novada rajonā, kā arī virs Baltijas jūras. Pēdējā gada laikā Krievijas Gaisa kosmosa spēku radiotehnisko karaspēku vienības atklāja un apsekoja vairāk nekā 980 tūkstošus lidaparātu. Apmēram trīs tūkstoši no tiem ir ārzemju kaujas lidmašīnas, no kurām vairāk nekā tūkstotis ir izlūkošanas lidmašīnas. Dežurējošie spēki tika pacelti pirmās nozīmes gatavībai vairāk nekā četrus tūkstošus reižu.

61
Pēc temata
Kāpēc Zviedrijas gaisa spēkiem nepieciešama izlūkošana Kaļiņingradas apkaimē
Kā līguma INF laušana ietekmēs Baltijas valstis
Lietuvas policisti CSN noformēšanā izmantos bezpilota lidaparātus
Krievijas karavīri: bruņutransportieri un kājnieki iemācijušies iznīcināt BPLA
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

13
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

13
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē
Dienvidosetija, foto no arhīva

Krievijas politiķis pamatoja Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanas motīvus

10
(atjaunots 18:59 08.08.2020)
2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Maskava atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, jo nevarēja pieļaut, ka Aizkaukāzs pārvērstos par pulvera mucu, konstatēja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, kurš 2008. gadā bija Krievijas prezidents, vēsta RIA Novosti.

"Šodien aprit 12 gadi kopš brīža, kad mūsu valsts atbildēja uz Gruzijas toreizējā prezidenta noziedzīgo rīcību. (..) Tieši tāpēc es toreiz pieņēmu grūtu, tomēr vienīgo pareizo lēmumu – aizsargāt Abhāziju un Dienvidosetiju, vispirms pasargājot tās no agresijas, pēc tam, saskaņā ar pilsoņu lūgumu, atzīstot to pilnīgu neatkarību. Pretējā gadījumā Aizkaukāzs būtu pārvērties par pulvera mucu, un tas Krievijai, kas vienmēr atbalstījusi stabilu mieru kaimiņvalstīs, bija absolūti nepieņemami," viņš pastāstīja savā lapā sociālajā tīklā VKontakte.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija vienmēr ir atbalstījusi stabilitāti kaimiņvalstīs un pie tam nekad nepieļaus uzbrukumu saviem pilsoņiem.

"Mūsu atbilde vienmēr būs absolūti adekvāta situācijai ar mērķi uzturēt stabilitāti un drošību gan mūsu valstī, gan visā pasaulē," atgādināja Medvedevs.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu. Krievija, aizsargājot Dienvidosetijas iedzīvotājus, kuru vidū daudzi pieņēma Krievijas pilsonību, ieveda karaspēkus un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas kareivjus no reģiona.

2008. gada 26. augustā Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas suverenitāti. Krievijas valdība norādīja, ka šis lēmums atbilst pašreizējai realitātei un nav pārskatām. Tomēr Tbilisi atsakās atzīt republiku neatkarību.

 

10
Tagi:
Dienvidosetija, Abhāzija