2018. gada 8. marts Rīgā

Floristi pastāstījuši, kādus ziedus labāk dāvināt 8. martā

106
(atjaunots 11:20 07.03.2019)
Klāt ir jaukie pavasara svētki – Starptautiskā sieviešu diena, kad teju vai visi īsti vīrieši kļūst mazliet romantiski un bieži apstājas pie ziedu veikalu skatlogiem. Kādus ziedus labāk izvēlēties?

RĪGA, 7. marts – Sputnik. Floristi iesaka 8. martā izvēlēties maigus ziedus meitenēm, piesātinātu toņu buķetes – dāmām, kolēģēm – klasiskus ziedus, bet radoši noskaņotām draudzenēm – eksotiku. Pie tam, viņi uzsvēra, ka ikvienai daiļā dzimuma pārstāvei labākie šķiet viņas iemīļotie ziedi, aģentūrai RIA Novosti pastāstīja ziedu piegādes dienests "Florist.ru".

Uzņēmuma pārstāvji pastāstīja, ka 8. martā populāras ir kompozīcijas, kurās izmantots viens liels zieds, piemēram, proteja, sukulents vai hortenzija līdz ar mazākiem ziediem un sausziežiem. Modē joprojām ir tulpes, arī neparastās – papagaiļa, pildītās, daudzkrāsu un brūnās tulpes. Ziedu piegādes dienests pastāstīja, ka joprojām modē ir arī mimoza.

"Ja nezināt, kādiem ziediem priekšroku dod saņēmēja, var izmantot vispārpieņemtos noteikumus: jaunai meitenei – maigas krāsas un pusizplaukuši ziedi, krūmu ziedi, pieaugušai dāmai – piesātinātas krāsas, lieli ziedi, izteiktas formas. Kolēģei vai biznesa partnerei – klasiskas stingrās formas un ziedi, bet radošai sievietei – eksotiskie augi un negaidītas kombinācijas," – pastāstīja floristi.

Tomēr viņi uzsvēra: ikvienai daiļā dzimuma pārstāvei labākie šķiet viņas iemīļotie ziedi. "Pat ja esat pazīstami ar noteikumiem, kuri pauž: meitenei nedrīkst dāvināt tumšsarkanas orhidejas, aizmirstiet to, ja meitene dievina tieši tādus ziedus," – atzīmēja uzņēmumā.

Floristi pastāstīja arī, ko darīt, lai grieztie ziedi ilgāk saglabātos svaigi.

"Pasekojiet, lai trauks, kurā atradīsies augi, būtu ideāli tīrs, jo dažādas baktērijas novedīs pie zieda bojāejas. Noteikti jānogriež apakšējās lapas, jo tās ūdenī sāks pūt un provocēs dažādu baktēriju vairošanos," – atzīmēja uzņēmuma pārstāvji un piebilda: ziedus nav ieteicams novietot līdzās apkures iekārtām vai caurvējā, turklāt ik dienas jānomaina ūdens.

"Sīpolpuķēm patīk auksts ūdens, grieztos ziedus var ielikt karstā ūdenī, bet pašu trauku – aukstā. Tā karstā ūdens molekulas ātrāk nonāks pie stiebra, bet aukstais gaiss palīdzēs saglabāt mitrumu, - zieda dzīve būs ilgāka," – paskaidroja floristi. Tāpat viņu pieredze liecina, ka ziedus nav ieteicams novietot līdzās augļiem – tie izdala etilēna gāzi, kas provocē ziedlapu izkrišanu.

106
Pēc temata
Svētki, taču ne brīvdiena: kur pasaulē svin 8. martu
Ukrainā piedāvā atteikties no 8. marta svinēšanas Krievijas dēļ
"Latvijas sievietes nav pelnījušas to pazemojumu": atkal iesaka atteikties no 8. marta
Nav brīvdiena, taču svētki ir: 8. martu Latvijā svin divas trešdaļas iedzīvotāju
 Aleksandrs Tihanskis

"ASV atraisa rokas": eksperts par situāciju ar "atvērtajām debesīm"

34
(atjaunots 16:34 22.01.2021)
ASV mēģinājums piespiest sabiedrotos NATO piešķirt visu informāciju par novērošanas lidojumiem jau pēc izstāšanās no Atvērto debesu līguma liecina, ka tās plāno sagraut visu starptautiskas drošības sistēmu, uzskata militārais eksperts.

RĪGA, 22. janvāris – Sputnik. Baltkrievija analizēs situāciju Atvērto debesu līguma jautājumā, paziņoja valsts ārlietu ministrs Anatolijs Glazs. Iepriekš Krievija paziņoja, ka uzsāktas valsts iekšējās procedūras ar mērķi izstāties no ADL. Minska ar satraukumu vēro bruņojuma neizplatīšanas, atbruņošanās un kontroles starptautisko līgumu sistēmas tālāko eroziju, ieskaitot Atvērto debesu līgumu, paziņoja ĀM.

Par to, cik senas ir ADL dalībvalstu savstarpējās pretenzijas un kāpēc Krievijas darbībās nav nekā negaidīta, komentārā radio Sputnik Baltkrievija pastāstīja militārais eksperts Aleksandrs Tihanskis.

"Kad ASV tikai sāka ADL izstāšanās procedūru, tur bija tāda maza "skabarga": ja Krievija paliks, Eiropas valstis, NATO dalībnieki apņemas nenodot informāciju ASV kā valsij, kas no līguma izstājusies. Protams, toreiz par to pasmējās, un pareizi darīja. Tāpēc, ka burtiski pirms 2 nedēļām noskaidrojās, ka ASV ultimatīvā formā pieprasījuši no NATO sabiedrotajiem sniegt informāciju pēc novērošanas lidojumiem," pastāstīja Tihanskis.

Atvērto debesu līgums tika parakstīts 1992. gadā – tas bija viens no pasākumiem uzticības stiprināšanai Eiropā pēc aukstā kara. Tas darbojas no 2002. gada un ļauj dalībvalstīm atklāti savākt informāciju viena par otras bruņotajiem spēkiem un pasākumiem. Līgumā līdz pēdējam laikam piedalījās 34 valstis.

2020. gada maija beigās ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Savienotās Valstis izstājas no līguma. 21. novembra naktī ASV noslēdza ADL laušanas procedūru.

34
Pēc temata
Krievijas ārlietu ministrs pastāstīja par Atvērto debesu līguma tālāko likteni
"Ignorēja likumu". Kam vajadzīgi ASV izlūkošanas lidojumi Krievijas gaisa telpā
Lavrovs apsolījis stingrus pasākumus, ja ADL dalībnieki nolems iztapt ASV
Kamala Harisa

Pirmā viceprezidente ASV: ģenerālprokurore, kam patīk kedas un kulinārija

27
(atjaunots 12:06 22.01.2021)
Vismaz vienu faktu par Kamalu Harisu zina visi, kas kaut mazliet sekoja priekšvēlēšanu kampaņai Amerikā: pirmo reizi viceprezidentes posteni ieņems sieviete. Kas vēl par viņu zināms?

RĪGA, 22. janvāris – Sputnik. Džo Baidena un Kamalas Harises sejas šogad nokļuvušas uz žurnāla Time apvāka. Redakcija piešķīra prezidentam un viceprezidentam "gada cilvēka" titulu, stāsta Sputnik Baltkrievija.

Daži interesanti fakti no Baidena dzīves sniegti mūsu fotolentē. Tomēr viceprezidentes personība arī ir ļoti interesanta. Kas īsti zināms par sievieti, kas tagad ieņēmusi ASV viceprezidenta posteni?

Uz otru krastu, uz "Melno Hārvardu"

Kamala dzimusi Kalifornijā. Viņas māte ir indiete, tēvs – jamaikietis. Abi viņi bija  emigranti, stāsta ВВС.

Kamala Harisa par savu identitāti runā vienkārši un sevi dēvē par amerikānieti.

Harisa studēja Hovarda universitātē – tā ir viena no interesantākajām augstskolām valstī no vēsturiskā viedokļa. To uzskata par "Melno Hārvardu". Kamala mācījās skolā, kur lielākā daļa bērnu bija baltie – tobrīd sākās skolu desegregācijas programma, tāpēc viņai bija ļoti svarīgi iegūt augstāko izglītību no rasu viedokļa atšķirīgā vietā.

Lai arī viņas tēvs lasīja lekcijas Stenfordā, Kamala devās studēt uz otru krastu.

Prokurore, kam patīk gatavot

1990. gadā Kamala sāka strādāt par prokurora palīgu Alamidas apgabalā savā dzimtajā Oklendā. Viņas specializācija bija noziegumi pret dzimumu neaizskaramību.

2003. gadā viņu ievēlēja par apgabala prokuroru Sanfrancisko. Pazīstama viņa kļuva, kad atteicās pieprasīt nāvessodu par policista slepkavību apsūdzētajam Deividam Hillam. Divi senatori, kā arī toreizējais Kalifornijas štata ģenerālprokurors nosodīja viņas lēmumu. Oklendas mērs pat iniciēja izmeklēšanu – Kamalu turēja aizdomas par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, tomēr nekādus pārkāpumus atrast neizdevās.

Jau 2010. gadā viņa balotējās Kalifornijas ģenerālprokurora postenim. Toreiz viņa apsolīja izmantot augstāko soda mēru un atbalstīt to apelācijas instancē.

Kamala Harisa tika ievēlēta par Kalifornijas ģenerālprokuroru. Viņa bija pirmā sieviete vēsturē, kā arī pirmais afroamerikāņu un vienlaikus dienvidaziātu kopienu pārstāvis, kam izdevies ieņemt šo posteni. Pēc tam Harisu ievēlēja otru reizi.

Tiesa, viņas karjera nav bijusi caurcaurēm saulaina. Ne vienu reizi vien Harisa figurējusi skandālos.

Kopš 2011. gadā viņa ieņēma Kalifornijas ģenerālprokurora posteni, Harisa gandrīz ne reizi nav iejaukusies lietās, kas saistītas ar policijas izdarītām slepkavībām, rakstīja New York Times.

Protestu dalībnieki Oklendā izplatija skrejlapas "Pasakiet Kalifornijas ģenerālprokurorei Kamalai Harisai, lai viņa sauc pie atbildības policistus-slepkavas! Tas ir viņas darbs!"

Tomēr viņas pieeja mainījās. Inaugurācijas runā, stājoties ģenerālprokurora postenī otru reizi, Harisa paziņoja, ka valsts policija saskarusies ar "uzticības krīzi". Līdz savu pilnvaru beigām 2016. gadā viņa ieteica mazliet paplašināt sava ofisa pilnvaras policijas prettiesisko darbību izmeklēšanai.

"Esmu pirmā, taču ne pēdējā"

Vēl Kamalai patīk gatavot ēdienu un dažkārt viņa atsakās no klasiskā politiķa tēla – augstpapēžu kurpes nomaina pret kedām vai krosenēm.

Kamala ne tikai ir pirmā sieviete viceprezidenta postenī – tikai trīs sievietes šim postenim ir balotējušās šim postenim. Starp citu, Kamala tēmēja augstāk – viņa gribēja pārstāvēt demokrātus prezidenta kampaņā, tomēr viņu apsteidza Džo Baidens.

Kamalas Harisas vārdiem vajadzētu iedvesmot daudzas sievietes: "Lai arī es būšu pirmā sieviete šajā ofisā, es nebūšu pēdējā."

27
Tagi:
Džo Baidens, ASV
Pēc temata
"Mani sauc Džo. Džo Baidens": ASV jaunā prezidenta dzīves lappuses
Nelielas cerības: kā mainīsies ASV un Krievijas attiecības
Impīčments Trampam un Baidena inaugurācija: kas notiek Vašingtonā

Snoubordists ASV "pavizinājās" uz lavīnas un izdzīvoja

0
(atjaunots 23:53 23.01.2021)
Jaunietis vizinājās ar sniega dēli Lavlendas kalnu pārejā Kolorādo štatā. Viņš sadomāja pabraukties pa neskartu nogāzi, taču pēkšņi sākās lavīna.

Snoubordists palika dzīvs, pateicoties drošības spilvenam – speciālais aprīkojums neļāva sniegam viņu aprakt.
Braucienu uz lavīnas snoubordists nofilmēja video – tā kadros redzams, no kādām nāves briesmām viņam izdevies izvairīties.

0
Tagi:
ASV
Pēc temata
Nakts huligāni: Vecrīgā sodīti "snovbordisti" no Vācijas un Spānijas