Robeža. Foto no arhīva

Ukrainai draud apturēt bezvīzu režīmu ar ES un SVF finanšu atbalsta sniegšanu

88
(atjaunots 15:54 03.03.2019)
Februāra beigās Ukrainas Konstitucionālā tiesa atcēla Kriminālkodeksa pantu par nelikumīgu ierēdņu turīgumu, kurš it kā "neatbilst likuma augstākās varas normām".

RĪGA, 3. marts – Sputnik. Kijeva var palikt bez bezvīzu režīma ar Eiropas Savienību un sadarbības ar Starptautisko valūtas fondu (SVF), ja neatjaunos likumu par ierēdņu kriminālo atbildību par nelikumīgu turīguma pavairošanu, kurš tika atcelts ar Konstitucionālās tiesas (KT) lēmumu, vēsta RIA Novosti.

Par to teikts Starptautiskās korupcijas apkarošanas organizācijas Transparency International preses dienesta paziņojumā.

Kā uzsver organizācijā, Ukrainas ierēdņi, kuri tiek apsūdzēti korupcijā, jāsauc pie atbildības. Ja likuma augstākā vara netiks atjaunota, Transparency International draud iesaldēt Ukrainas bezvīzu režīmu ar ES un finanšu sadarbību ar SVF. Tas "ierobežos valsts ekonomisko attīstību", atzīmēja Transparency International.

Februāra beigās Ukrainas Konstitucionālā tiesa paziņoja spriedumu, ka Kriminālkodeksa panta par nelikumīgu ierēdņu turīguma pieaugumu saturs it kā "neatbilst likuma augstākās varas normām". Tagad prokuratūra ir spiesta slēgt Ukrainas amatpersonu krimināllietas, kuri tiek turēti aizdomās kukuļņemšanā.

Kā apgalvo KT, šāda norma "pārkāpj nevainīguma prezumpciju" dēļ tā, ka liek aizdomās turamajam sākumā pierādīt sava turīguma pieauguma likumību.

Šāds Konstitucionālās tiesas rīkojums izraisīja asu kritiku gan Ukrainā, gan ārpus tās robežām. Kā uzskata daudzu sabiedrisko organizāciju pārstāvji, šāds lēmums būtībā nozīmē, ka Kijeva atsakās īstenot pretkorupcijas reformu, kuru no tās pieprasa SVF. Arī Briselē apšaubīja Ukrainas KT argumentu pamatotību šādas normas atcelšanai.

88
Pēc temata
No 1. maija Latvijas pilsoņi varēs apmeklēt Ķīnas Hainaņas provinci bez vīzām
Kijeva grasās atgriezt Krievijā dzīvojošos ukraiņus
Ukrainas ārlietu ministrs pastāstījis par katastrofālo migrāciju no valsts
Aleksejs Puškovs

Krievijas politiķis atbildējis uz aicinājumu noteikt sankcijas KF par Baltkrieviju

1
(atjaunots 10:31 14.08.2020)
Krievijas Senāta loceklis Aleksejs Puškovs atzīmēja, ka tādu Krievijas nīdēju kā Jaceks Sariušs-Voļskis Polijā ir papilnam, un pauda nožēlu par to, ka viņus uzklausa dažās ES valstīs.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Krievijas Senāta loceklis Aleksejs Puškovs savā lapā Twitter komentēja Eiropas Parlamenta deputāta no Polijas Jaceka Sariuša-Voļska ieteikumu ieviest sankcijas pret Krieviju sakarā ar protestiem Baltkrievijā, vēsta RIA Novosti.

"No Polijas ar naidu. Šis aicinājums ir absurds, tomēr norāda, ka Krievijai naidīgi noskaņotā Eiropas elite refleksu līmenī apsūdz Krieviju it visā ar jebkādu ieganstu vai vispār bez iegansta," uzskata Puškovs.

Politiķis atzīmēja, ka tādu Krievijas nīdēju kā Jaceks Sariušs-Voļskis Polijā ir papilnam, un pauda nožēlu par to, ka viņus uzklausa dažās ES valstīs.

"Pagaidām tas ir tukšs šāviens. Taču tas apzīmē kārtējā uzbrukumu Krievijai virzienu," secināja Puškovs.

Protesti Baltkrievijā

Pēc 9. augustā aizritējušajām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā sākās plašas protesta akcijas. Centrālā vēlēšanu komisija pavēstīja, ka vēlēšanās uzvaru izcīnījis Aleksandrs Lukašenko ar 80,08% balsu. Viņa galvenā konkurente Svetlana Tihanovska saņēmusi 10,09% balsu.

Pilsoņi paziņoja, ka nepiekrīt balsošanas organizācijai un rezultātiem. Likumsargi stingri ierobežo nesankcionētās akcijas. Kārtības sargi izmanto asaru gāzi, ūdensmetējus, gaismas un trokšņa granātas un gumijas lodes. Saskaņā ar Baltkrievijas IeM datiem, divi cilvēki ir gājuši bojā.

1
Tagi:
Aleksejs Puškovs, sankcijas, Krievija, Polija, Baltkrievija
Pēc temata
Protesti Baltkrievijā: karsta nakts pēc vēlēšanām
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa
Rinkēvičs: Latvija atbalstīs sankcijas pret Baltkrievijas varasiestādēm
Eirodeputāts piedāvā ieviest sankcijas pret KF par notikumiem Baltkrievijā
Marija Zaharova

Zaharova: domātās "Krievijas pēdas" nekārtībās Baltkrievijā ved pavisam citā virzienā

6
(atjaunots 09:26 14.08.2020)
Krievija ir ieinteresēta, lai situācija Baltkrievijā būtu stabila, un centieni sameklēt tā saucamās Krievijas pēdas nekārtību organizācijā ir nepamatoti – šīs pēdas ved pavisam citā virzienā, norādīja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

RĪGA, 14. augusts – Sputnik. Maskava vērīgi seko situācijai Baltkrievijā pēc prezidenta vēlēšanām valstī un cer, ka stāvoklis normalizēsies pēc iespējas drīzāk, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Mums sagādā raizes ienākošā informācija par kārtības traucējumiem vairāku Baltkrievijas pilsētu ielās, - teica Zaharova. – No savas puses aicinām visas puses izturēties savaldīgāk un demonstrēt veselo saprātu. Apstiprinām, ka esam ieinteresēti, lai iekšpolitiskā situācija Baltkrievijā būtu stabila."

Diplomāte piebilda, ka Maskava atzīmē bezprecedenta spiedienu pret varasiestādēm Minskā no ārvalstīm. "Vērojami nepārprotami ārējas iejaukšanās mēģinājumi suverēnas valsts lietās ar mērķi sašķelt sabiedrību un destabilizēt situāciju," uzsvēra Zaharova.

Savā brīfingā ĀM oficiālā pārstāve skāra arī Krievijas un Baltkrievijas sadarbības jautājumus protesta akciju laikā aizturēto žurnālistu atbrīvošanas kontekstā. Viņa pauda cerību, ka izmeklēšanas un tiesību aizsardzības iestāžu sadarbība ļaus izprast arī situāciju ar 33 Krievijas pilsoņu aizturēšanu Baltkrievijā.

"Svarīgi atzīmēt, ka centieni sameklēt tā saucamās krievu pēdas nekārtību organizācijā valstī ir nepamatoti," teica Zaharova.

Diplomāte uzsvēra, ka Krievija ir bijusi un joprojām ir uzticams Baltkrievijas sabiedrotais un draugs. "Esam pārliecināti, ka mēģinājumi izraisīt nesaskaņas mūsu starpā ir lemti neveiksmei," viņa piezīmēja noslēgumā.

Захарова: рассчитываем, что обстановка в Беларуси скоро стабилизируется
6
Tagi:
Ārlietu ministrija, Krievija, protesti, Baltkrievija
Pēc temata
Latvija otrā pēc Krievijas: ar ko un par ko veic pārrunas Baltkrievijas ĀM
Latvijas ĀM "izvēlējās" jauno Baltkrievijas prezidentu?
Politologs: krīzi Baltkrievija silda Varšava un Viļņa