Medmāsa. Foto no arhīva

Poļu medmāsas pārvilina no Lielbritānijas uz Vāciju

79
(atjaunots 09:19 02.03.2019)
Vācu slimnīca ar augstām algām, labiem laikapstākļiem un ģeogrāfisko tuvību ar Poliju cenšas piesaistīt poļu medmāsas.

RĪGA, 2. marts – Sputnik. Vācijas slimnīca izvietojusi vairākās poļu kopienas britu avīzēs sludinājumus par medmāsu vakancēm, raksta The Guardian.

"Mums ne tikai alga ir augstāka, labāks grafiks un sociālās garantijas… Mums ir arī labāki laikapstākļi un ēdiens, un mēs esam tuvāki Polijai, kā arī mēs esam ES sastāvā," - teikts sludinājumos, kuri uzrakstīti poļu un vācu valodās.

Sludinājumu izvietojušās Diseldorfas Universitātes slimnīcas pārstāvis doktors Tobiass Pots pastāstīja, ka, pirmkārt, šāds solis ir saistīts ar medmāsu trūkumu Vācijā, taču tāpat viņš uzskata par prātīgu cilvēku kopienas uzrunāšanu, kuri varētu apdomāt aizbraukšanu no Lielbritānijas Brexit dēļ.

"Poļi ļoti raizējas par savu nākotni pēc Brexit. Viņiem rūp pārvietošanās brīvība, viņi nezin, vai varēs palikt un strādāt Lielbritānijā," - pastāstīja viņš.

Slimnīca grasās piedāvāt poļu medmāsām pārcelšanās programmu, kurā ietilpst tikšanās ar viņām Lielbritānijā, palīdzība dzīvesvietas meklēšanā Vācijā un dalība tradicionālajā Reinas karnevālā. Slimnīca jau saņēmusi pirmās atbildes uz saviem sludinājumiem un grasās publicēt tos arī turpmāk.

Arturs Keruzals strādā populārā ikdienas izdevumā poļu valodā Cooltura, kurš tiek izlaists Lielbritānijā kopš 2004. gada 55 tūkstošu eksemplāru tirāžā. Viņš saka, ka saņēmis e-pastā vēstules no poļu diasporas locekļiem.

"Daudzi Lielbritānijā dzīvojošie poļi ieinteresējušies par šo piedāvājumu. Viņi saka, ka pēc Brexit klimats valstī būšot mums nepiemērots, tad kādēļ lai neaizbrauktu no šejienes uz Eiropu?"

Pēc viņa sacītā, radiostacijā PRL 24 ("Londonas poļu radio"), kur viņš vada raidījumu, pastāvīgi tiek apspriesti Brexit nosacījumi. Daudzi radioklausītāji pārdzīvo par nākotni un domā, ka viņiem nāksies aizbraukt no Lielbritānijas.

"Tas būs naža dūriens mūsu kopienas mugurā," - saka viņš.

Britu medmāsu arodbiedrība pastāstīja, ka Anglijā vien pastāv vairāk nekā 41 tūkstotis brīvu medmāsu vakanču, savukārt kopš 2016. gada, kad notika referendums par izstāšanos no ES, pieauga virsstundu darba daudzums. Pa šo laiku valsti pametuši vairāk nekā 10 tūkstoši medmāsu un akušieru no Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm.

79
Temats:
Atvadas angļu stilā (130)
Pēc temata
Latvija samaksās par 20% vairāk ārvalstu pilotiem, zvejniekiem un ārstiem
Latviešu valoda nostāsies ceļā mediķiem-viesstrādniekiem
Igauņu ārstiem liegtas tiesības strādāt Somijā valodas nezināšanas dēļ
"Cīņā par smadzenēm" Ķīna uzvarējusi ASV un to sabiedrotos Krievijā
Latvijā turpina samazināties ārstu un medmāsu skaits
Malta, foto no arhīva

EK uzsākusi Kipras un Maltas Uzturēšanās atļauju programmu likumīguma pārbaudi

0
(atjaunots 12:29 21.10.2020)
Eiropas Savienībā raizējas, ka "zelta pasu" programmas līdzi nes līdzekļu atmazgāšanas, izvairīšanās no nodokļu samaksas un korupcijas riskus.

RĪGA, 21. oktobris – Sputnik. Eiropas Komisija pārbaudīs, cik lielā mērā programmas, kuras ļauj saņemt Kipras un Maltas pilsonību, atbilst Eiropas tiesībām, teikts EK paziņojumā.

ES uzmanību piesaistījušas Kipras un Maltas pilsonības piešķiršanas programmas apmaiņā pret investīcijām, kuras tiek dēvētas par "zelta pasēm".

Maltas un Kipras valdībām tiek atvēlēti divi mēneši, kuru laikā tām būs jāatbild uz apsūdzībām. Ja EK nesaņems apmierinošu atbildi, tad pret šīm valstīm var tikt ieviestas sankcijas.

Dokumentā teikts, ka pilsonības piešķiršana, apmaiņā pret investīcijām personām, kurām nav reālu sakaru ar Eiropas valstī, ir pretrunā ar "Eiropas pilsonības būtību". Eiropas Savienībā uztraucas, ka "zelta pasu" programmas līdzi nes līdzekļu atmazgāšanas, izvairīšanās no nodokļu samaksas un korupcijas riskus.

Atzīmēsim, ka Kipras ministru padome 13. oktobra ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu atcelt Kipras Investīciju programmu, kuras ietvaros ārzemnieki varēja saņemt Kipras pilsonību apmaiņā pret investīcijām. Tas notika nākamajā dienā pēc Kataras telekanāla Al Jazeera izmeklēšanas filmas iznākšanas ēterā par oficiālo personu, tai skaitā politiķu, iespējamo saikni ar noziegumiem pilsonības piešķiršanā.

Turklāt Kipras Iekšlietu ministrija paziņoja, ka izskatīs gandrīz 600 jau iesniegto pieteikumu Kipras pilsonības saņemšanai apmaiņā pret investīcijām, kā arī tos iesniegumus, kurus paspēs iesniegt līdz Kipras Investīciju programmas pārtraukšanai.

Viens no "zelta pasu" programmas pionieriem ES bija Latvija. No 2010. līdz 2017. gadam valsts izsniedza vairāk nekā 17 tūkstošus Termiņuzturēšanās atļauju (TUA) apmaiņā pret ieguldījumiem gandrīz 1,5 miljarda eiro apmērā. Vairāk nekā 90% TUA pieteikumu tika saņemts no bijušās PSRS valstu iedzīvotājiem, pārsvarā no Krievijas pilsoņiem.

Taču Latvijas varasiestādes konsekventi padarīja bargākus TUA piešķiršanas nosacījumus no 2014. gada, kad minimālais investīciju apmērs tika palielināts no 150 līdz 250 tūkstošiem eiro. Par fināla akordu kļuva 2017. gada novembra beigās pieņemtie Imigrācijas likuma grozījumi, ar kuriem tika ieviests obligāts maksājums 5000 eiro apmērā reizi piecos gados par TUA pagarināšanu visiem topošajiem investoriem, ieskaitot tos, kas ieguldīja līdzekļus nekustamajā īpašumā, uzņēmumā vai banku saistībās.

0
Tagi:
Eiropas Komisija, termiņuzturēšanās atļauja, Malta, Kipra
Pēc temata
Vjetnamiešiem iepatīkas Latvijas "zelta vīzas"
Transparency International: Latvija slikti pārbauda "zelta vīzu" pieteikumus
Latvija "laicīgi" izrēķinājusies ar uzturēšanās atļaujām
Eirodeputāte ieteica Latvijai bagātnieku vietā pieņemt migrantus
KF vēstniecība Vašingtonā, foto no arhīva

Krievijas vēstniecība komentēja apsūdzības pret sešiem KF pilsoņiem ASV

10
(atjaunots 20:17 20.10.2020)
Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai.

RĪGA, 20. oktobris — Sputnik. Krievijas vēstniecība Vašingtonā noraida ASV apsūdzības Krievijas pilsoņiem par destabilizējošu un hakeru darbību visā pasaulē, sarunā ar RIA Novosti paziņoja diplomātiskās misijas pārstāvis.

Iepriekš ASV Tieslietu ministrija un FIB izvirzīja apsūdzības sešiem Krievijas pilsoņiem par dalību hakeru uzbrukumu sērijā un kaitīgu programmu izplatīšanā ar mērķi uzbrukt citu valstu infrastruktūrai. Cita starpā viņi apsūdzēti par vīrusa NotPetya izplatību 2017. gadā. Apgalvots, ka šīs personas esot Galvenās izlūkošanas pārvaldes darbinieki, kuri cita starpā esot organizējuši kiberuzbrukumus Olimpiādei Dienvidkorejā. Gandrīz vienlaikus Lielbritānijā izskanēja apgalvojumi, ka Krievijas izlūkdienesti esot plānojuši arī kiberuzbrukumu Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā pirms tās tika atliktas.

"Absolūti skaidrs, ka šādām ziņām nav nekā kopēja ar realitāti, to mērķis ir vienkārši saasināt rusofobo noskaņojumu amerikāņu sabiedrībā, "raganu medību" izvēršanos un spiegu māniju. Tāda jau vairākus gadus ir Vašingtonas politiskās dzīves īpatnība. ASV vadība konsekventi grauj agrāk pragmatiskās Krievijas un ASV attiecības un mākslīgi uzspiež iedzīvotājiem toksisku iespaidu par Krieviju un visu, kas ar to saistīts," komentēja vēstniecības pārstāvis. 

Aģentūras sarunbiedrs uzsvēra, ka Krievijai nav un nav arī bijuši nodomi nodarboties ar "destabilizējošām operācijām" visā pasaulē.

"Tas neatbilst mūsu ārpolitikai, nacionālajām interesēm, kā arī mūsu izpratnei par, to, kā veidojas valstu attiecības. Krievija ciena citu valstu suverenitāti un neiejaucas to darīšanās," viņš piezīmēja.

Informācijas avots Ārlietu ministrijā informēja, ka ASV un Lielbritānijas apsūdzības par Krievijas hakeru saiknēm ar dažādiem uzbrukumiem, arī Olimpisko spēļu organizatoriem Tokijā, ir nepamatotas un vērstas pret iekšējo auditoriju.

10
Tagi:
Krievijas vēstniecība, kiberuzbrukums, ASV