Latvijas nepilsoņa pase

Krievijas vēstnieks ieteica Norvēģijai pievērst uzmanību Latvijas nepilsoņiem

84
(atjaunots 13:32 01.03.2019)
Pēc Teimuraza Ramišvili domām, Norvēģija, apsūdzot Krieviju daudzos "grēkos", aizver acis uz acīmredzamām problēmām citās valstīs.

RĪGA, 1. marts – Sputnik. Norvēģijas varasiestādes saskata Krievijā miera satricinātāju, vienlaikus aizverot acis uz demokrātisko normu pārkāpumiem citās valstīs, paziņoja RIA Novosti Krievijas vēstnieks Norvēģijā Teimurazs Ramišvili.

Pēc viņa domām Norvēģija, apsūdzot Krieviju daudzos "grēkos", aizver acis uz acīmredzamām problēmām citās valstīs.

"Norvēģi, kuriem ir aizmiglotas acis, aizstāv citas valstis, piemēram, Baltijas valstis, – vai tad viņi neredz, ka tur 300 tūkstošiem cilvēkiem Latvijā nav pilsonības 25 gadus kopš PSRS sabrukuma? Vai tā ir normāla lietu kārtība Eiropā? Vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku Igaunijā. Viņi nezina, ka Ukrainā ir fašisti – ne divi pat ne simts cilvēki. Par pamatu tiek ņemts politiskais lietderīgums, režīma atbalsts… Norvēģija nevēlas to redzēt. Un citas valstis arī," - uzsvēra Ramišvili.

Kas attiecas uz Krievijas un Norvēģijas attiecībām šodien, tad, pēc diplomāta sacītā, tās raksturojamas ar augstu neuzticības pakāpi. Turklāt, atzīmē vēstnieks, Krievija nepiekrīt Norvēģijas pozīcijai, kura, no vienas puses, savalda Krieviju, no otras – cenšas uzturēt un attīstīt attiecības.

"Norvēģija sev lemj, kāda pozīcijai tai ir tuvāka. Tas turpinās kopš 2014. gada, mēs pie tā esam pieraduši. Pastāv pat sava veida tonalitātes mīkstināšanās Norvēģijā – tas ir arī nogurums no Krievijas apsūdzēšanas visos pasaules grēkos," - atzīmē vēstnieks.

Latvijā un Igaunijā ievērojama daļa iedzīvotāju – bijušie Padomju Savienības pilsoņi, visbiežāk, krievvalodīgie – nesaņēma pilsoņu pases pēc PSRS sabrukuma. Viena no šo valstu nepilsoņa statusa priekšrocībām ir tiesības bezvīzu ieceļošanai gan ES valstīs, gan Krievijā, tāpēc daudzas personas bez pilsonības netiecas mainīt savu statusu. Pilsonības iegūšanai Igaunijas vai Latvijas nepilsoņiem jānokārto valsts valodas zināšanu eksāmens. Turklāt šai iedzīvotāju daļai ir atņemtas vairākas tiesības.

84
Pēc temata
Norvēģu eksperti: nepieciešami fakti, lai apsūdzētu Krieviju kiberuzbrukumos
Document: Norvēģiju apdraud musulmaņu intervence, nevis Krievija
Norvēģija gatavojas karam ar Krieviju: jūras kājnieki mācās cept zivis salā
Galvenais, ka to ņems vērā. Norvēģija apvainojusies, ka Krievija par to neliekas zinis
Krievijas ĀM: Norvēģijas fregate nogrima uz līdzenas vietas, bet valsts runā tikai par KF
Vladimirs Putins

"Kopīga nākotne": Putins ierakstīja uzstāšanās video priekš ANO Ģenerālās Asamblejas

1
(atjaunots 08:50 21.09.2020)
Krievijas līderis Vladimirs Putins ierakstīja videouzrunu priekš ANO Ģenerālās Asamblejas, kuras šogad notiks hibrīdā formātā.

RĪGA, 21. septembris – Sputnik. 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijas augstā līmeņa nedēļa norisināsies no 21. līdz 29. septembrim organizācijas galvenajā birojā, kurš atrodas Ņujorkā.

Šogad Covid-19 pandēmijas dēļ Ģenerālās Asamblejas formāts būs hibrīds. Valstu līderu un ministru uzstāšanās tiks translētas Ģenerālās Asamblejas zālē videoierakstu formātā. Telpās tajā laikā būs vien pa vienam pārstāvim no katras valsts.

Saskaņā ar ANO izsūtīto provizorisko spīkeru sarakstu, Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojuma video sarakstā atrodas septītajā vietā.

Putins jau ir ierakstījis uzstāšanos priekš Ģenerālās Asamblejas, vēsta RIA Novosti. Ir saņemta informācija, ka Krievijas prezidents uzstājas ar reklāmplakātu "Kopīga nākotne kopīgiem spēkiem" fonā.

ANO ģenerālsekretāra oficiālais pārstāvis Stefans Dužariks pastāstīja, ka ANO jau ir saņēmusi 26 uzstāšanās video. Katrai translācijai tiek atvēlētas 15 minūtes.

Kopējo debašu gaitā 75. ANO Ģenerālās Asamblejas sesijā būs jāuzstājas 121 valsts līderiem, 54 valdību vadītājiem, 16 ĀM vadītājiem, vienam premjera vietniekam, diviem pagaidu pilnvarotajiem un vienam viceprezidentam.

Krievijas pastāvīgās pārstāvniecības ANO preses sekretārs Fjodors Stržižovskis ziņoja, ka ANO galvenajā ēkā Ņujorkā atklāta fotoizstāde, kas ir veltīta Krievijas ārstu cīņai ar Covid-19 pandēmiju.

Šī fotoizstāde, kuru organizēja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO sadarbībā ar Starptautisko informācijas aģentūru "Rossija segodņa", tika atklāta 18. septembrī.

Ekspozīcijā ir pārstāvēti Krievijas fotogrāfu labākie darbi, kas tika uzņemti pandēmijas periodā, kā arī foto materiāli un informācija par vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", kuru Krievija pirmā pasaulē izstrādāja, piereģistrēja un nodeva ražošanai.

1
Tagi:
Vladimirs Putins, ANO
Pēc temata
Putins paziņoja Krievijas pozīciju Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu jautājumā
Kļuvis zināms, kā Tramps reaģējis pēc Vladimira Putina garām palaistā tālruņa zvana
Patiesību izkropļot neizdosies: Putins par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanu
Princis un prezidents. Kāpēc ASV neliek mieru Putina un Muhameda attiecības
Cilvēki aizsargmaskās Madridē, foto no arhīva

Eiropa sagaida otro Covid-19 vilni: kādi ierobežojumi jau ir ieviesti

13
(atjaunots 16:01 20.09.2020)
PVO uzskata, ka par Covid-19 gadījumu skaita pieauguma iemeslu Eiropā kļuva drošības pasākumu neievērošana un kontroles trūkums no varasiestāžu puses.

RĪGA, 20. septembris – Sputnik. Pasliktinošās epidemioloģiskās situācijas dēļ Eiropā sāk ieviest jaunus ierobežojošos pasākumus, raksta Gazeta.ru. Vairāk nekā puse ES valstu paziņojušas par inficēto skaita pieaugumu vairāk nekā par 10% pēdējo divu nedēļu laikā, paziņoja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pārstāvis Hanss Klūge.

Pēc Klūges sacītā, iknedēļas saslimšanas gadījumu pieaugums šobrīd ir augstāks, nekā epidēmijas sākumā martā.

"Pagājušajā nedēļā šis rādītājs pārsniedza 300 000 pacientu," paziņoja viņš.

PVO birojā Belgradā nosauca saslimstības jauna uzliesmojuma Eiropā galvenos iemeslus. Saskaņā ar viņu datiem, pirmām kārtām tas ir saistīts ar Covid-19 izplatības novēršanas pasākumu neievērošanu, raksta RIA Novosti. Tāpat, saskaņā ar PVO paziņojumu, ir nepieciešama kontroles pastiprināšana no varasiestāžu puses.

Viena no pirmajām jaunus ierobežojumus ieviesa Lielbritānija, kur no vīrusa jau ir miruši 41 773 cilvēki, kas dotajā brīdī ir augstākais rādītājs Eiropā.

Lielbritānijā aizliedza pulcēties kompānijās virs 6 cilvēkiem, sporta zāles ir slēgtas, universitātes pārgājušas pie tālmācībām. Plānots ieviest sistēmu, saskaņā ar kuru mācību iestādēs cilvēki kustētos pa apli un viņu ceļi nešķērsotos.

Lielbritānijas veselības ministrs Mets Henkoks paziņoja, ka valsts ziemeļaustrumos tiek ieviesti vēl stingrāki pasākumi, kur visi pabi, restorāni un izklaides iestādes strādās tikai līdz plkst. 22:00, savukārt komunikācija ārpus mājsaimniecībām būs aizliegta.

Vācijā Bavārijas kalnu slēpošanas kūrortā arī ieviesti strikti koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi. Covid-19 uzliesmojums tur izcēlies kāda inficētā ASV tūrista dēļ, šobrīd Minhenes prokuratūra uzsākusi pārbaudi attiecībā pret viņu.

Arī Diseldorfā tika pastiprināti drošības pasākumi, varasiestādes stingri uzrauga aizsargmasku režīma ievērošanu. Uz ielas un cilvēku masveida pulcēšanās vietās, tostarp kafejnīcās, obligāti jālieto individuālie aizsarglīdzekļi.

Papildu koronavīrusa izplatības mazināšanas pasākumi tika ieviesti arī Bavārijas Garmišā-Partenkirhenē. Bāri tiek slēgti plkst. 22:00, savukārt cilvēku skaits ballītēs nedrīkst pārsniegt 100 cilvēkus. Apmeklētāju skaits restorānos vienlaikus nedrīkst pārsniegt piecus cilvēkus.

Austrijas kanclers Sebastjans Kurcs uzstāšanās laikā pilsoņu priekša paziņoja, ka ir jāpastiprina pasākumi sakarā ar otrā koronavīrusa viļņa sākšanos. Pēc viņa teiktā, priekšā gaidāmi sarežģīti rudens un ziemas mēneši, Covid-19 gadījumu skaits katru dienu pieaug.

13
Tagi:
Eiropa, koronavīruss
Pēc temata
ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību