Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova

Zaharova par Minhenes konferenci: proukraiņu ilūzijas jau ir izkliedējušās

98
(atjaunots 13:53 16.02.2019)
Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, kura piedalās Minhenes drošības konferencē, savā "unikālajā" ironiskajā manierē pastāstīja par to, ar ko šodienas pasākums kardināli atšķiras no iepriekšējiem.

RĪGA, 16. februāris – Sputnik. 2019. gada Minhenes drošības konferencei nav tā pret Krieviju vērstā virziena, kāds tai bijis raksturīgs iepriekšējos gados, uzskata Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, vēsta Sputnik Igaunija.

Kur dala "Minhenes citātu rokasgrāmatas"

Marija Zaharova, kura pati piedalās Minhenes drošības konferencē, "no iekšienes" komentēja telekanālam "Rossija 1" vispārējo pasākuma noskaņu, īpaši atzīmējot ilūziju zudumu tās dalībniekiem sakarā ar ukraiņu jauno varu.

"Man liekas, šeit nav tās pret Krieviju vērstās spriedzes, tās, vēl jo vairāk, kura bija pirms dažiem gadiem. Tā sakot, plīvurs no acīm krita, un visi saka, ka Ukraina nepilda Minskas vienošanās, neviens nemin Porošenko kā cīnītāja kārtā par kaut kādām demokrātijas vērtībām, visi reālistiski skatās uz to, kas notiek Ukrainā, konstatē visdziļāko krīzi visos virzienos," pateica viņa.

Krievijas ĀM oficiālā pārstāve uzsvēra, ka "tas viss ir, par to visu runā". Tāpat viņa atzīmēja, ka konferences dalībnieki ar politiski korektiem formulējumiem cenšas "izskalot" apspriežamo pasaules problēmu asumu.

"Tā vietā, lai reāli paskatītos viens otram acīs, apzīmētu reālas problēmas starptautiskā terorisma veidā, bēgļu problēmas, migrācijas ietekmes problēmas uz to pašu Eiropu un to pašu Vāciju, jautājumus, kas, piemēram, saistīti ar Venecuēlu un visrupjāko ASV iejaukšanos šīs neatkarīgās valsts lietās, visi sāk iziet no šīs politiski korektās savu mērķu un uzdevumu niansēm. Bet, lielā mērā, pat ne savu, bet kāda cita uzrakstītas un kaut kur, man liekas, kuluāros izdalītas – tādas, ziniet, citātu rokasgrāmatas, praktiski," ar ironiju noslēgumā sacīja Zaharova.

Modrs jaunas dienas sākums

Savā lapā sociālajā tīklā viņa arī pastāstīja, ka otrā Minhenes konferences diena viņai sākusies negaidīti ar tikšanos ar Viktoriju Nulandu – bijušo ASV Valsts departamenta oficiālo pārstāvi un valsts sekretāra palīgu Eiropas un Eirāzijas lietās, kura zināma ar savu nostāju pret Krieviju.

"Rīts sākās modri. Minhenes konferences kuluāros saskrējos ar Viktoriju Nulandu. Viņa tikšanos nebija gaidījusi. Bet mēs taču esam laipni cilvēki. Tā kā diena startē ar pozitīvu," uzrakstīja Zaharova, papildinot savu publikāciju ar piemiedzošu smaidiņu un bicepsa attēlu.

Bijušā NATO samita jaunais formāts

Minhenes drošības konference norisināsies Bavārijas galvaspilsētā līdz 17. februārim. Tā tika dibināta 1963. gadā kā NATO dalībvalstu "aizsardzības iestāžu pārstāvju sēde".

Šobrīd Minhenes drošības konference pārtapusi starptautiskā diskusiju forumā, kurš pulcē politiķus, diplomātus, militārpersonas, biznesmeņus, zinātniekus un sabiedrības aktīvistus no vairāk nekā 40 valstīm. Minhenē neparaksta gala līgumu un vienošanos, taču konference ir svarīga un attiecīgi neitrāla tikšanā un apspriežu vieta pasaules mēroga politiķiem un diplomātiem.

Minhenē ieradušies apmēram 600 eksperti drošības politikas nozarē, tostarp 35 valstu un valdību vadītāji un 80 aizsardzības un ārlietu ministri. Krievijas delegāciju vada ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

98
Pēc temata
ASV vēstnieks aicināja Vāciju palielināt aizsardzības izdevumus Krievijas dēļ
Aptauja: vācieši uzskata, ka ASV ir bīstamākas nekā Krievija
ASV vēstnieks pieprasa no Vācijas naudu. Daudz naudas
Vēstnieks atklāja, kā rīkosies Krievija, ja Polijā parādīsies "Trampa forts"
Alkohola pārdošana, foto no arhīva

Dānijā plāno aizliegt alkohola tirdzniecību pēc plkst. 20:00

6
(atjaunots 16:29 27.09.2020)
Pēc Kopenhāgenas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Kopenhāgenas mērija varētu ieviest alkohola tirdzniecības ierobežojumus, lai nakts stundās padarītu pilsētas parkus un citas pilsētas zaļās zonas mierīgākas, vēsta RIA Novosti.

Врач-нарколог, суггестолог, магистр социальной психологии Борис Фальков
© Photo из личного архива Бориса Фалькова

Kopš augusta Dānijas galvaspilsētā ir spēkā nakts ballīšu aizliegums parkos, kuras bieži vien rīko tūristi. Tas tika izdarīts pēc vietējo iedzīvotāju lūgumiem, kur sūdzējās par troksni. Dabas aizsardzības organizācijas atzīmēja, ka šādu ballīšu dēļ cita dzīvnieki un pēc tām paliek atkritumi.

Neraugoties uz aizliegumu, ballīšu skaits īpaši nesamazinājās – policisti nespēj pastāvīgi patrulēt visas pilsētas zaļās zonas, kuru ir visnotaļ daudz.

Tagad mērija grasās atrisināt problēmu radikālākā veidā – aizliedzot alkohola tirdzniecību vismaz parku un dārzu tuvumā no plkst. 20:00 līdz 6:00. Pēc pilsētas varasiestāžu domām, šis pasākums, ja ne izslēgs vēlās ballītes pie dabas, tad vismaz padarīs tās mazāk trokšņainas. Vienlaikus varasiestādes varētu pacelt naudas sodus par skaļu mūzikas atskaņošanu pēc plkst. 23:00.

Galīgais lēmums tika pieņemts septembra beigās.

6
Tagi:
tirdzniecība, alkohols, Dānija
Pēc temata
Karalieni glābs alkohols. Kā pelna Elizabete II
Vispārējs alkoholisms atcelts: alkohola pārdošana ārkārtējās situācijas laikā ir kritusies
Igaunijā var aizliegt pirkt alkoholu personām līdz 21 gada vecumam
Dodas cīņā kunga prātā. Kā alkohols noved postā amerikāņu karavīrus
Flāvija amfiteātris (Kolizejs) Romā, foto no arhīva

Iemūžināja savu kaunu. Tūrists atstāja autogrāfu uz Kolizeja sienas

7
(atjaunots 16:09 27.09.2020)
Apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Drošības dienesta darbinieki Itālijā aizturēja tūristu, kurš ieskrāpēja Kolizeja sienās savus iniciāļus, vēsta radio Sputnik ar atsauci uz avīzi Independent.

Tiek atzīmēts, ka apsargi ieraudzīja, kā vīrietis "atstāja autogrāfu" arhitektūras pieminekļa pirmajā stāvā, un izsauca policiju. Saskaņā ar medija datiem, lai ieskrāpētu 6 centimetru burtus Kolizeja sienās, tūrists izmantoja uzasinātu akmeni.

Noteikts, ka pārkāpējs ir 32 gadus vecs Īrijas pilsonis. Viņam tika izvirzīta apsūdzība par zaudējuma nodarīšanu vēsturiskās nozīmes ēkai.

Naudas soda apmēru noteiks tiesa. Izdevums atzīmē, ka tas varētu sastādīt 20 tūkstošus eiro. Turklāt šāda rīcība varētu beigties īram ar nosacītu brīvības atņemšanu.

7
Tagi:
vandalisms, Itālija, tūristi
Pēc temata
Vācieši atbrauca uz Latviju, nozaga egli un sarīkoja grautiņu Vecrīgā