Militārās mācības Vācijā. Foto no arhīva

ASV vēstnieks aicināja Vāciju palielināt aizsardzības izdevumus Krievijas dēļ

77
(atjaunots 00:11 11.02.2019)
Vēstnieks uzsvēra, ka ASV atgādina "savam labajam sabiedrotajam" – Vācijai, ka patlaban nav īstais laiks novājināt vai graut Ziemeļatlantijas aliansi.

RĪGA, 11. februāris — Sputnik. Vācija nedrīkst taupīt uz aizsardzības rēķina, jo "Krievija stāv pie sliekšņa", paziņoja ASV vēstnieks Vācijā Ričards Grenels, vēsta RIA Novosti.

"Vācijas saistības palielināt aizsardzībai paredzētos izdevumus līdz 1,5% (IKP – red.) ir nepietiekamas. NATO pieprasa 2% līdz 2024. gadam," – diplomāts pavēstīja intervijā izdevumam Welt am Sonntag dažas dienas pirms NATO aizsardzības ministru tikšanās Briselē.

R.Grenels izteicās, ka ASV tādējādi atgādina "savam labajam sabiedrotajam" – Vācijai, ka patlaban nav īstais laiks novājināt vai graut Ziemeļatlantijas aliansi.

Grenels paziņoja, ka "Vācija vēl joprojām nav iesniegusi pārliecinošu plānu, kas nodrošinās ceļu pie divu procentu mērķa". Viņš piebilda, ka "saprot: vācieši labprātāk iztērē savu nodokļu naudu mājās, nevis militārā budžeta palielināšanai". Vienlaikus Grenels noliedza baumas par to, ka Savienotās Valstis varētu pamest NATO.

Ņemot vērā domstarpības ar Krieviju Ukrainas jautājumā, NATO valstis informēja par vairākiem pasākumiem ar mērķi paplašināt militāro darbību Eiropā, ieskaitot ātrās reaģēšanas spēku nostiprināšanu, Savienoto Valstu kontingenta paplašināšanu, mācību un patruļu programmas strauju paplašināšanu, kā arī aizsardzības izdevumu palielināšanu.

Krievija jau vairākkārt ir norādījusi, ka runa ir par militārā bloka aktivitātes bezprecedenta paplašināšanos pie tās robežām, Maskava uzsvēra, ka izprot draudus, taču pie tam neatstās bez ievērības valsts interesēm potenciāli bīstamas darbības.

77
Pēc temata
Tramps nosauca Krieviju par draudiem, un aicinājis dalībvalstis veikt iemaksas alianses budžetā
Tramps apsolījis atbalstu NATO – par atsevišķu maksu
Itāļi un vācieši izteicās pret NATO iemaksu palielināšanu
Tramps uzskata par aizvainojošu Makrona ieteikumu veidot vienotu Eiropas armiju
Latvija iepriecinās Trampu un piešķirs aizsardzībai 4% no IKP
Ziemeļu straume 2

VFR vēstniecība Krievijā: "Ziemeļu straume 2" būs svarīga Vācijai vismaz līdz 2050. gadam

3
(atjaunots 14:07 31.10.2020)
Tiek atzīmēts, ka Vācijā pagaidām nav izveidota infrastruktūra enerģijas saglabāšanai, kas tiek ražota no atjaunojamiem resursiem.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Projekts "Ziemeļu straume 2" ir svarīgs Vācijai, tai skaitā arī pārejas fonā pie atjaunojamiem enerģijas resursiem. Gāzesvada izmantošana būs aktuāla vismaz līdz 2050. gadam, paziņoja VFR vēstniecības Krievijā Ekonomikas nodaļas priekšnieks Matiass Deners.

"Joprojām tiek izskatītā šī gāzesvada izmantošana pavadošā projekta kārtā enerģētikas pārejai (pie atjaunojamiem enerģijas resursiem), kamēr nav izveidota infrastruktūra enerģijas saglabāšanai, kas tiek ražota no atjaunojamiem resursiem. Tātad mēs izskatām gāzi kā ļoti svarīgu tehnoloģiju vismaz līdz 2050. gadam," sacīja vēstniecības pārstāvis Maskavas starptautisko attiecību valsts institūta tiešsaistes lekcijas "VFR Enerģētikas politika: kodolenerģētika pret atjaunojamiem enerģijas resursiem: attīstības tendences, pārejas grūtības" gaitā.

Gāzesvada Ziemeļu straume 2 būvdarbi Vācijā, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Viņš piebilda, ka "Ziemeļu straumes 2" būvniecība šobrīd ir ļoti aktīvi apspriests temats.

"Vācijas valdība vadās pēc tā, ka gāzesvada būvniecība tiks pabeigta," citē Deneru RIA Novosti.

Tāpat viņš piebilda, ka "Ziemeļu straume 2" aktīvi tiek apspriesta Vācijas iekšpolitikā, tai skaitā arī saistībā ar enerģētikas pārejas jautājumiem.

"Daudzi saka, ka, tā kā mēs pārejam pie atjaunojamiem enerģijas resursiem, priekš kam mums ir vajadzīgs gāzesvads. Vācijas valdība šobrīd izskata gāzi kā stabilizējošu faktoru, tātad atjaunojamas enerģijas ražošanas jautājumos ir problēma, ka šādiem resursiem ir nestabila ienākšana, gadās svārstības, un tieši elektrostacijas, kuras strādā uz dabasgāzes, var labi pārslēgties no augsta patēriņa uz zemu, kas ļauj stabilizēt elektrības padeves sistēmu," paskaidroja Deners.

Iepriekš Eiropas Komisija publicēja savu Ūdeņraža stratēģiju, kura paredz tīra atjaunojama ūdeņraža ražošanas attīstību galvenā enerģijas avota kārtā pārejas plāna ietvaros pie klimatiski neitrālas ekonomikas 2050. gadā. Turklāt tika anonsēta arī ES enerģētikas sistēmu integrācijas stratēģija, kam ir jāļauj izveidot integrētāku un lokanāku Eiropas energosistēmu, kur spēj pielāgoties "zaļajai" stratēģijai.

"Ziemeļu straume 2" – gāzesvads ar jaudu 55 miljardu kubikmetru apmērā gadā tiek būvēts no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai. Projektu īsteno "Nord Stream 2 AG" ar vienīgo akcionāru – "Gazprom". Partneri Eiropā – "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" un "Wintershall" finansē projektu par 50% - par summu līdz 950 miljoniem eiro katrs.

Pret "Ziemeļu straumi 2" aktīvi iebilst ASV, kas cenšas palielināt savas sašķidrinātās gāzes piegādes ES. Aizvadītā gada decembrī Vašingtona ieviesa sankcijas pret projektu un pieprasīja nekavējoties pārtraukt gāzesvada būvdarbus. Šveices kompānija "Allseas" gandrīz nekavējoties paziņoja, ka pārtrauc darbus. Patlaban ASV paplašinājusi ierobežojumus pret projektu.

Krievija jau vairākkārt norādījusi, ka "Ziemeļu straume 2" tiek būvēts visas Eiropas enerģētiskās drošības interesēs. Projektu atbalsta Vācija.

3
Tagi:
Ziemeļu straume 2
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Politico nosauca Vācijas atteikšanās variantus no "Ziemeļu straumes 2"
Krievijas ārlietu ministrs: ES vēlas "sodīt" Krieviju, lai iztaptu ASV
Krievija nekādi nevar palīdzēt Vācijai
"Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamais sagādes kuģis dodas uz Vāciju
Šons Konerijs

Mūžībā aizgājis aktieris Šons Konerijs

9
(atjaunots 16:51 31.10.2020)
Šons Konerijs filmējies vairāk nekā 70 kinolentēs, tomēr slavu viņam nesa MI6 aģenta – Jana Fleminga romānu personāža Džeimsa Bonda lomas.

RĪGA, 31. oktobris — Sputnik. Britu aktieris Šons Konerijs aizgājis viņsaulē 90 gadu vecumā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu Independent.

"Džeimsa Bonda lomas tēlotājs, leģendārais aktieris Šons Konerijs miris 90 gadu vecumā," vēsta izdevums.

Nāves iemesls netiek minēts.

Šons Konerijs dzimis 1930. gada 25. augustā Edinburgā, Skotijā. Aktiera karjeru sāka 50. gados pēc dienesta Lielbritānijas Karaliskajā Jūras kara flotē. Nodarbojies ar futbolu un kultūrismu.

Šons Konerijs filmējies vairāk nekā 70 kinolentēs, tomēr slavu viņam nesa MI6 aģenta – Jana Fleminga romānu personāža Džeimsa Bonda lomas. Konerijs filmējies sešās bondiānas daļās.

Tomēr profesionālos apbalvojumus viņam nesuši citi darbi. 1988. gadā Konerijs saņēma "Oskaru" un "Zelta globusu" par otrā plāna lomu gangsteru drāmā "Neaizskaramie". Kopā viņš izpelnījies trīs "Zelta globusus".

1988. gadā Lielbritānijas kinoakadēmija (BAFTA) atzīmēja skota ieguldījumu darbā pie galvenās lomas kinolentē "Rozes vārds". Otro balvu no BAFTA Konerijs saņēma divus gadus vēlāk par labāko otrā plāna lomu filmā "Indiāna Džonss un pēdējais krustakarš", bet trešo – 1998. gadā par ieguldījumu kinomākslā.

2000. gada jūlijā Lielbritānijas karaliene Elizabete II iecēla Šonu Koneriju bruņinieka kārtā.

9
Covid-19

Latvijā 215 jauni Covid-19 gadījumi, tikmēr ministri "pieķēra" rokkoncertā

0
(atjaunots 16:56 31.10.2020)
Kamēr veselības ministre aicina Latvijas iedzīvotājus sēdēt mājās, lai nekļūtu par Covid-19 "aģentiem", izglītības un zinātnes ministre "bliež vaļā" rokkoncertā; valstī 215 jauni inficēšanās gadījumi.

RĪGA, 31. oktobris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, valstī aizritējušajā diennaktī veikti 5844 koronavīrusa testi un atklāti 215 jauni inficēšanās gadījumi.

Divi pacienti ar uzstādītu Covid-19 diagnozi miruši. Viens piederēja pie vecuma kategorijas 70-75 gadi, otrais mirušais – pie vecuma kategorijas 90-95 gadi.

Pozitīvo koronavīrusa testu daļa Latvijā sastādīja 3,7%.

​Kopš pandēmijas sākuma Latvijā inficējušies kopumā 5894 cilvēki.

Laikā, kad veselības ministre Ilze Viņķele aicina Latvijas iedzīvotājus neiet ciemos un neapmeklēt publiskus pasākumus, savukārt bērnus nelaist pēc konfektiem Helovīnā, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska nespēj atturēties no rokgrupas koncerta apmeklēšanas.

Šuplinsku "pieķēra" grupas Skyforger pielūdzēji viņu uzstāšanās laikā, kura notika 17. oktobrī.

Informācijai par ministri, kura apmeklēja publisku pasākumu epidēmijas pīķī, ātri pieķērās klāt televīzija. Beigās Šuplinska nonāca Latvijas Televīzijas ziņu sižetā.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc viņa devās uz koncertu, kad valstī ir tik saspringta situācija ar koronavīrusu, ministre paziņoja, ka koncertu neviens neatcēla, turklāt tas tika sarīkots atbilstoši visām epidemioloģiskās drošības prasībām.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Slimnīca Rīgā informēja par plānveida operāciju pārtraukšanu Covid-19 draudu dēļ
Covid-19 slimnīcās: ārsti ir uz spēku izsīkuma robežas
Rīgā augs Covid-19 testēšanas punktu skaits
Latvijā pacientiem ar Covid-19 parādīsies atsevišķas slimnīcas