Andrejs Mamikins

Mamikins: Eiroparlaments pat necenšas iziet no strupceļa attiecībās ar Krieviju

112
(atjaunots 09:09 07.02.2019)
Eiroparlamenta Ārlietu komiteja nobalsojusi pat pret tik nevainīgām lietām, kā starpparlamentu sakaru atjaunošanu ar Krieviju, ar sašutumu norādīja deputāts Andrejs Mamikins.

RĪGA, 7. februāris – Sputnik. Eiroparlamentārieši, kuri atbalstīja Sandras Kalnietes antikrievisko ziņojumu, pat necenšas iziet no strupceļa attiecībās ar Krieviju, norādīja Eiroparlamenta deputāts no Latvijas Andrejs Mamikins. Par saviem iespaidiem saistībā ar balsojumu un pašu ziņojumu Mamikins stāsta Facebook.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Eiroparlamenta Ārlietu komisija atbalstījusi tās vicepriekšsēdētājas, deputātes no Latvijas Sandras Kalnietes ziņojumu, kura piedāvā pārskatīt vienošanos par partnerību un sadarbību ar Krieviju un padarīt to striktāku.

Ziņojuma fināla tekstu, kurš tiks izskatīts Eiroparlamenta plenārsēdē martā, Mamikins nosauca par "ļoti sliktu".

Viņš atzīmē, ka vairums komitejas deputātu balsojuši pat pret tik "sterilām" lietām, kā starpparlamentu sakaru atjaunošanu ar Krieviju. Mamikins atgādināja, ka visi Eiroparlamenta sakari ar Krievijas Valsts Domi un Federācijas Padomi ir jau piecus gadus iesaldēti, savukārt daudzi Krievijas deputāti iekļauti Eiropas Savienības melnajā sarakstā.

Andrejs Mamikins pievērsa uzmanību tam, ka sociālistu un demokrātu grupā deputātiem atļāva balsot brīvi – atbalstīt ziņojumu vai nē.

"Es, protams, balsoju pret šo nekvalitatīvo un absolūti nekonstruktīvo dokumentu. Vairums manas grupas deputātu komitejas (sēdē – red.) atturējās, jeb nebalsoja par. Uzreiz pēc rezultātu paziņošanas labējie sāka kliegt uz mums, sociālistiem, un kolēģiem-komunistiem (balsoja pret): "Lūk, kurus nopircis Putins!"

Šausmīgi pretīgi. Un galvenais, ka šie bezgala lieliskie cilvēki pat necenšas iziet no strupceļa attiecībās ar Krieviju, kurā paši sevi 2014. gadā arī iedzina," norādīja Mamikins.

Iepriekš senators Aleksejs Puškovs nosauca Kalnietes rezolūcijas projektu "Par Krievijas un ES attiecību stāvokli" par "kapakmeni". Pēc viņa sacītā, situācijā, kad ES iesaldējusi līguma darbību, šāda saraušana "ir nepieciešama vienīgi tiem, kas vēlas uzlikt kapakmeni uz attiecībām ar Krieviju kā tādām". Šāda notikumu attīstība neatbilst pašas Eiropas Savienības interesēm, norādīja politiķis.

Vienošanās par ES un Krievijas partnerību un sadarbību stājās spēkā 1997. gadā. Līguma termiņš beidzās 2007. gada 1. decembrī. Puses atzina nepieciešamību izstrādāt jaunu dokumentu, kurš nosaka KF un ES attiecības. No 2008. līdz 2010. gadam Krievijai un Eiropas Savienībai notika 12 vienošanās pārrunu raundi.

Kā iepriekš norādīja Krievijas pastāvīgais pārstāvis ES Vladimirs Čižovs, kopš 2010. gada radusies pauze šajās pārrunās ir "ievilkusies".

112
Pēc temata
Mamikins: beidziet kviekt kā sivēni, Latvija no Krievijas nesaņems ne sarūsējušu naglu
Mamikins pastāstīja, kā Kariņš ieteicis viņam kļūt par etnisku latvieti
Guļu ar Putina portretu! Mamikins komentēja baumas par raksta rediģēšanu Wikipedia
Mamikins: vienota valūta ir problēma, kas var sašķaidīt ES
Zoologs Oss Arutjuņans

Zoologs Oss Arutjuņans pastāstīja par Trusīšu zemi un "Arktikas saimniekiem"

8
(atjaunots 12:13 27.02.2021)
Zoologs Oss Arutjuņans kopš bērnības bija pārliecināts, ka savu dzīvi saistīs ar dzīvniekiem.

Zoologs, producents, televīzijas raidījumu vadītājs Oss Arutjuņans kopš bērnības bija pārliecināts, ka savu dzīvi saistīs ar dzīvniekiem. Intervijā Olgai Cinskai, ko publicēja portāls RIA Novosti, viņš pastāstīja par dažādu dzīvnieku nosaukumu izcelsmi, kāpēc Spāniju dēvē par Trusīšu zemi, kā arī par vārda "Arktika" nozīmi.

- Visu bērnību pavadīju ar Džeralda Darela, Igora Akimuškina un Daianas Fosijas grāmatām. Mājās mums bija plaša bibliotēka – to kolekcionēja vecāki. Tajā bija ļoti daudz grāmatu par dzīvniekiem. Sešu vai septiņu gadu vecumā es lasīju šos autorus un, manuprāt, būtu bijis dīvaini, ja es neiemīļotu dzīvniekus. Es tos iemīļoju tā, ka jau toreiz nolēmu saistīt ar viņiem savu dzīvi. Tā es kļuvu par zoologu.

© Photo Courtesy of Os Arutyunyan
Zoologs Oss Arutjuņans ar pundurpinčeru

Mūsu ģimenē dzīvo pundurpinčers un leoparga gekons.

© Photo Courtesy of Os Arutyunyan
Pundurpinčers

Tā ir ķirzaka, par ko ļoti viegli parūpēties, toties tā katru dienu iepriecina ar savu "firmas" smaidu.

Mani vienmēr ir interesējusi paleolingvistika – zinātne, kas pēta migrāciju un valodas attīstību. Tā cieši saistīta ar to, kā cilvēks ceļoja, iepazina jaunas zemes. Viņam līdzi migrēja arī valoda.

Ierodoties kādā jaunā vietā, cilvēks sastapa jaunus dzīvniekus.

To nosaukumi izrādījās "aizlienēti" no šīs konkrētās vietas. Tātad iespējams izsekot, kā dzīvnieks "ceļojis"  no vienas tautas pie otras.

Klasisks piemērs – lācis.

Tas ir draudīgākais un lielākais plēsonis kopš paleolīta laikiem. Senā indoeiropiešu valodā lāci sauc "ark". Valodu migrācijas laikā nosaukums mainījās. Krievzemē parādījās "медведь" – medus zinātājs, meža ļaunais gars, ko labāk lieku reizi nepieminēt. Taču pie tam saglabājās Arktika – "lāču zeme". No šī vārda cēlies arī zvaigznes nosaukums – Arkturs, kas atrodama Lielā Lāča zvaigznājā.

Pie tam daži dzīvnieki "nēsā" nepareizus ģeogrāfiskos nosaukumus.

Pats amizantākais piemērs ir čehu papagailis (viļņainā papagailīša paveids). Tam nav nekāda sakara ar Čehiju. Šī suga radusies Lielbritānijā, tomēr importēta caur Čehiju.

© Photo Courtesy of Os Arutyunyan
Zoologs Oss Arutjuņans

Austrālijas aitu suns ausijs patiesībā nemaz nav cēlies Austrālijā.

Tā ir Amerikā cēlusies suņu suga, parādījusies, krustojot Bernes suņus un basku aitu suņus, ko savukārt ieveda no Austrālijas.

Akvārija zivtiņa – Odesas barbuss ir cēlusies no Mjanmas (Birmas).

Taču to ieveda caur Odesas ostu.

Bulgārijas pipari nemaz nav radušies Bulgārijā.

To dzimtene ir Amerika. Vispirms tos ieveda Portugālē, pēc tam – Turcijā. Tikai vēlāk tas nokļuva saulainajā Bulgārijā.

© Photo Courtesy of Os Arutyunyan
Zoologs Oss Arutjuņans

Starp citu, pastāv pat ar veselu valsti saistīts kuriozs. Senos laikos feniķieši ieradās pie Pirenejas pussalas krastiem. Tur viņi ieraudzīja milzum daudz trušu. Šos grauzējus feniķieši dēvēja par "španim". "I-španim" feniķiešu valodā – "Trušu krasts".

Tā Spānija kļuva par Trušu zemi. Tomēr jāpiebilst, ka tie nemaz nebija truši – tie bija damani, trušiem mazliet līdzīgi grauzēji no Āfrikas.

8
Tagi:
dzīvnieki, Arktika
Pēc temata
Ezītis tīģera ādā
Labāk pie ziemeļbriežiem, nekā pie Latvijas govīm: kur pazuduši veterinārārsti
Tīģeris Georgs Putins un viņa dakteris
Dienvidpolā atrasta vairāk nekā 100 gadus veca glezna
NATO

Amerikāņu ģenerālis uzskata, ka Krievija apdraud ASV pastāvēšanu

20
(atjaunots 08:46 27.02.2021)
Maskava izmanto netradiionālus instrumentus, piemēram, privātās militārās kompānijas, cenšoties iebiedēt, novājināt un sašķelt ASV un to sabiedrotos, uzskata amerikāņu ģenerālis.

RĪGA, 27. februāris – Sputnik. Krievija destabilizē situāciju visā pasaulē un apdraud Savienotās Valstis, kā arī vairākus to sabiedrotos.

Šādu viedokli paudis ASV Bruņoto spēku Eiropā komandieris, NATO apvienoto spēku Eiropā virspavēlnieks ģenerālis Tods Volterss, vēsta RIA Novosti.

Viņa uzrunā Gaisa kara asociācijas simpozija ietvaros, ko citēja Pentagons, atzīmēts, ka, neskatoties uz "vispārējo nosodījumu" un sankciju politiku, Krievijas "ļaundabīgās darbības" novērojamas Eiropā un vairākos citos pasaules reģionos.

Maskava izmanto netradicionālus instrumentus, piemēram, privātās militārās kompānijas, cenšoties iebiedēt, novājināt un sašķelt ASV un to sabiedrotos, turpināja Volterss.

Ģenerālis piebilda, ka vienlaikus Krievija cenšoties saglabāt savu padomju laika ietekmes sfēru un šiem nolūkiem pret virkni pēcpadomju valstu izmantojot spēku un piespiešanu.

Iepriekš radio Sputnik informēja: Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova salīdzināja  ar cirku ES iespējamās sankcijas Alekseja Navaļnija lietā.

ASV spēku Eiropā un NATO apvienoto spēku Eiropā virspavēlnieka ģenerāļa Toda Voltersa izteikumi par Krievijas draudiem ir rutīna, atkārtojas tas, kas izskanējis pēdējo gadu laikā dažādos līmeņos, - tā Voltersa izteikumus komentēja Krievijas Starptautisko lietu padomes direktors Ivans Timofejevs.

ASV un NATO cenšas dēmonizēt Krieviju, uzskata militārais eksperts.

"Viņi to atkārto jau ļoti sen, vismaz pēdējos septiņus gadus, iespējams, pat ilgāk. Tāpēc Volterss neko jaunu nav paziņojis – tas viss rakstīts daudzos NATO un ASV dokumentos. Varēja arī kaut ko oriģinālāku izdomāt. Tā ir rutīna, vienu un to pašu stāsta dažādos līmeņos. Kārtējais ģenerālis atkārtojis to, ko stāsta jau vairākus gadus," Timofejevs konstatēja sarunā ar RIA Novosti.

Voltersa izteikumi nekādi nav saistīti ar ES jaunajām sankcijām pret Maskavu.

"Vienkārši attiecības ir sliktas, tāpēc ideoloģija un sankcijas iet roku rokā, un valda iluzija, ka tās ir koordinētas lietas. Patiesībā tā nav. Nebūt ne vienmēr," atzīmēja KSLP direktors.

 

20
Tagi:
draudi, Krievija, ASV
Pēc temata
Krievijas ĀM: Savienoto Valstu manevri Melnajā jūrā apdraud mieru
Zaharova atbildēja uz NATO izteikumiem par draudiem no Krievijas puses
Krievijā komentēja ASV paniku par "vienotību ar NATO" un "graušanu"