Donalds Tramps

Tramps ierosinājis jaunu raķešu līgumu ar Krieviju

71
(atjaunots 16:33 02.02.2019)
ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Līguma par vidēja un maza darbības attāluma raķešu likvidāciju vietā gatavs noslēgt jaunu vienošanos ar Krieviju.

RĪGA, 2. februāris — Sputnik. Līguma INF vietā ASV ir gatavas noslēgt jaunu vienošanos ar Krieviju, paziņoja Donalds Tramps savā brīfingā 2. februārī, informēja Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

"Es ceru, ka mēs varēsim sapulcēt visus lielā un skaisktā istabā un noslēgt jaunu līgumu, kas būs daudz labāks. Neapšaubāmi, es to gribētu redzēt," – pastāstīja Tramps žurnālistiem.

ASV vadītājs norādīja, ka jaunajā darījumā jāiesaista citas valstis, it īpaši Ķīna.

Krievijas Ārlietu ministrija atbildēja, ka Krievija ir gatava sadarbībai ar domubiedriem starptautiskās drošības stiprināšanas interesēs.

"Esam atvērti ciešai koordinācijai un pilna formāta sadarbībai ar valstīm-domubiedriem stratēģiskās stabilitātes un starptautiskās drošības stiprināšanas interesēs," – teikts Krievijas ĀM paziņojumā.

Krievijas senators Aleksejs Puškovs pauda viedokli, ka Tramps ar šādiem izteikumiem vienkārši cenšas nomierināt sabiedrotos Eiropā.

"Tramps gribētu noslēgt jaunu līgumu par INF? Tie ir vārdi, ne darbi. To mērķis – nomierināt sabiedrotos Eiropā un saldināt rūgtās zāles – ASV izstāšanos no pašreizējā līguma. Darbi ir tādi: ASV jau nolēmušas sagraut 1987. gadā noslēgto līgumu. Pārējais ir tikai retorika," – politiķis pastāstīja Twitter.

Ļevs Klepackis
из личного архива Льва Клепацкого

Iepriekš vēstīts, ka dienu iepriekš Tramps informēja: 2. februārī Vašingtona sāk procedūru līguma INF laušanai. Šo lēmumu asi kritizēja Krievija un Eiropa. Maskava uzsvēra, ka Krievija atbalsta vienošanās saglabāšanu un brīdināja par iespējamām sekām.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka ASV lēmums var novest pie jaunām bruņošanās sacensībām. Viņš ieteica Eiropai atteikties no amerikāņu raķešu dislokācijas savā teritorijā.

71
Pēc temata
"Pēdējās iespējas" instruments. Ko NATO domā par sadarbību ar Krieviju
ASV nolēmušas balstīties uz kodolieročiem konfrontācijā ar Krieviju
"Jūs nepārtraukti melojat": Rietumu jaunais universālais ierocis demonstrē defektus