ES karogs

Eiroparlamentā apvainojušies uz galveno "Kremļa aģentu"

96
(atjaunots 12:37 30.01.2019)
EP tiek izteikts sašutums, ka Krievija ir panākusi reālu ietekmi Eiropā.

RĪGA, 30. janvāris – Sputnik. Krievija ir panākusi reālu ietekmi Eiropā, tostarp izmantojot virkni "aģentu" lielo politisko figūru vidū, paziņoja Polijas Radio 24 ēterā Eiroparlamenta poļu deputāts Zdislavs Krasnodebskis.

Parlamentārietis apsūdzēja Austriju un Vāciju saiknē ar KF un nosauca bijušo VFR kancleru Gerhardu Šrēderu par galveno "Kremļa aģentu" Eiropā.

"Jāsaprot, ka dažas valstis, piemēram, Austrija vai Vācija, cieši sadarbojas ar Krieviju – kaut vai enerģētiskās politikas jautājumā. Ja runājam par Krievijas ietekmi, tad te ir runa ne vien par ietekmi uz labējiem vai kreisajiem. Svarīgākais Krievijas ietekmes aģents Eiropā ir Gerhards Šrēders," paziņoja Krasnodebskis.

Deputāts piebilda, ka varētu minēt vēl dažus vārdus šajā kontekstā, taču nenosauca tos.

Pēc Krasnodebska domām, par Krievijas ietekmes apmēru reģionā liecina fakts, ka Eiropa principā izskata "noteikti antieiropeiska" gāzesvada "Ziemeļu straume 2" celtniecību.

Šrēders, kurš ieņem Nord Stream 2 AG – "Ziemeļu straumes 2" projekta operatora – vadošās padomes priekšsēdētāja amatu, iepriekš norādīja, ka Eiropas Savienībai nav alternatīvas, kura ļautu segt gāzes apjomus no citiem avotiem, kurus spēj piegādāt Eiropai jaunais gāzesvads.

Polija kopā ar Baltijas valstīm aktīvi iestājas pret cauruļvada "Ziemeļu straume 2" projekta īstenošanu. Varšavā uzskata, ka jaunais gāzesvads nesīs ģeopolitiskās destabilizācijas riskus un var novest pie konkurences ierobežošanas. Celtniecības pretinieki ir arī Ukraina, kura baidās pazaudēt Krievijas gāzes tranzīta ienākumus, un ASV, kurām ir ambiciozi savas SDG eksporta plāni uz Eiropu.

Maskava vairākkārt uzsvērusi, ka "Ziemeļu straume 2" ir tikai un vienīgi ekonomisks projekts – tēze par iespējamiem enerģētiskiem draudiem Eiropai neiztur nekāda veida kritiku. Gāzes transportēšanas maršrutu diversifikācija, tieši pretēji, ļaus samazināt tranzīta riskus un paaugstinās gāzes apgādes drošumu patērētājiem. Turklāt gaišzilās degvielas piegādes izmaksas samazināsies - "Ziemeļu straumes 2" maršruts līdz Vācijai ir gandrīz par diviem tūkstošiem kilometru īsāks, nekā caur Ukrainu.

Divas gāzesvada "Ziemeļu straumes 2" caurules tiek ieliktas blakus ekspluatētajai "Ziemeļu straumei". Abu cauruļu jauda sastādīs 55 miljardus kubikmetru gāzes gadā. Caurules ies cauri dažu Baltijas jūras reģiona valstu teritoriālajām un/vai ekskluzīvajām ekonomiskajām zonām. Šobrīd ielikti jau vairāk nekā 500 kilometru gāzesvada, pirmās caurules celtniecību plānots pabeigt šī gada novembrī, otrās caurules celtniecību – decembrī.

96
Temats:
Ziemeļu straume 2 (198)
Pēc temata
Daudzšķautņainā Lietuva iebilst pret "Ziemeļu straumi 2", taču ne pret tās sponsoriem
ASV vēstnieks Vācijā paziņoja par iespējamām sankcijām saistībā ar "Ziemeļu straumi 2"
Vācijas ĀM izvērtēja ASV vēstnieka vēstules saistībā ar "Ziemeļu straumi 2"
ASV atzīst: Vācija vairs nevēlas būt paklausīga
Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte Svetlana Tihanovska

Pats svarīgākais ir bērni: Tihanovska ierakstīja uzrunu baltkrieviem

5
(atjaunots 16:02 11.08.2020)
Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte Svetlana Tihanovska pameta valsti un aicināja protestētājus saudzēt sevi.

RĪGA, 11. augusts – Sputnik. Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte Svetlana Tihanovska ierakstīja video uzrunu, kurā izskaidroja savu aizbraukšanu uz Lietuvu, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Iepriekš kļuva zināms, ka Tihanovska pameta Baltkrieviju un patlaban atrodas Lietuvā – par to sociālajos tīklos paziņoja Lietuvas ĀM vadītājs.

"Es domāju, ka visa šī kampaņa mani ļoti stipri sarūdīja un deva man tik daudz spēka, ka es izturēšu visu. Taču, laikam, es tā arī paliku tā vājā sieviete, kura biju sākumā. Es pieņēmu ļoti smagu lēmumu," saka uzrunā Tihanovska.

Pēc viņas sacītā, lēmumu viņa pieņēmusi "absolūti patstāvīgi", to neviens nekādā veidā nevarēja ietekmēt nedz draugi, nedz radinieki (tostarp vīrs), nedz štābs.

"Es zinu, ka daudzi mani sapratīs, daudzi nosodīs, bet daudzi ienīdīs. Bet, jūs ziniet, nedod dievs izrādīties tādas izvēles priekšā, kādā nonācu es. Tādēļ cilvēki, saudzējiet sevi, lūdzu. Neviena dzīve nav tā vērta, kas šobrīd notiek. Bērni – tas ir pats galvenais, kas ir mūsu dzīvē," sacīja Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte.

Iepriekš Baltkrievijas Centrālā vēlēšanu komisija paziņoja prezidenta vēlēšanu rezultātus. Saskaņā ar provizoriskajiem datiem, esošais valsts vadītājs Aleksandrs Lukašenko ieguva 80,08% balsu, Tihanovska izrādījās otrajā vietā ar 10,09%. Preses konferencē Tihanovska paziņoja, ka neatzīst vēlēšanu rezultātus.

Naktī Minskā turpinājās protesta akcijas: autovadītāji ar transportlīdzekļiem aizšķērsoja ceļu uz demonstrācijas vietu, savukārt protestētāji būvēja barikādes. Demonstranti skandēja pret valdību vērstus lozungus, aplaudēja un dedzināja dūmu bumbas.

Kārtības sargi pielietoja pret protestētājiem gaismas-trokšņa granātas, asaru gāzi un gumijas lodes. Protestu vietās ieradās ātrās palīdzības mašīnas. Tika ziņots par cietušajiem un upuriem sadursmju rezultātā.

Masveida protesta akcijas notika arī citās Baltkrievijas pilsētās – aizritējušajā diennaktī republikā aizturēja gandrīz 3000 masveida nekārtību dalībniekus.

5
Pēc temata
Tihanovska aizbrauca no Baltkrievijas uz Lietuvu
Lukašenko paliek: Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultāti
Lozungi, sprādzieni un barikādes: protesta akcijas Minskas ielās prezidenta vēlēšanu naktī
"Pie mums nav Lietuva": Lukašenko pārliecināts, ka baltkrievi ievēlēs prezidentu-vīrieti
Cepta gaļa un dārzeņi, foto no arhīva

Veģetārieši pret gaļēdājiem: kam ir lielākas izredzes uz garāku mūžu?

13
(atjaunots 10:41 11.08.2020)
Ārste-dietoloģe salīdzināja gaļēdāju un veģetāriešu mūža garumu un nonāca pie interesanta secinājuma.

RĪGA, 11. augusts – Sputnik. Ievērojot pareizu uzturu, gaļēdāji dzīvo ilgāk, nekā veģetārieši. Šādu viedokli sarunā ar kanālu "Pjatij" izteica medicīnas zinātņu kandidāte, ārste-dietoloģe Inna Konoņenko, vēsta RIA Novosti.

"Viss mūsu organismā praktiski sastāv no olbaltumvielām. Veģetāriešiem ne vienmēr uzreiz ir redzamas olbaltumvielu trūkuma sekas. Ar vecumu tas izpaudīsies vairāk," paskaidroja viņa.

Konoņenko pievērsa uzmanību diviem organisma nolietošanās rādītājiem. Pirmais – asinsvadu sienas biezums kopējā miega artērijā: jo lielāks, jo ātrāk notiek novecošana. Tā kā veģetārieši saņem maz holesterīna, viņiem šīs sienas biezums būs zemāks, nekā gaļēdājiem.

"Ja gaļēdājs lietos pietiekamu vitamīnu B12, D3, K2 daudzumu, tad šī kompleksa biezums nepalielināsies," uzsvēra mediķe.

Otrais novecošanas marķieris – mitohondriju funkcionalitāte. Speciāliste sauc tās par šūnu "enerģijas stacijām".

"Veģetāriešiem tās strādā sliktāk nekā gaļēdājiem. Tas ir saistīts ar to, ka gaļa kalpo par L-karnitīna avotu, vielas, kas ir nepieciešama mitohondriju darbībai. Ir vēl rādītājs, kurš raksturo mūsu olbaltumvielu sintēzi. Diemžēl, ar veģetāro vai vegānu diētu cilvēks var saņemt ne visas aminoskābes," pastāstīja Kanoņenko.

Pēc viņas sacītā, konkrēta organiska savienojuma trūkuma gadījumā tiek traucēts noteiktas olbaltumvielas sašķelšanas un apgūšanas process, kas noved pie problēmām ar matu, nagu augšanu, redzes, ādas un asinsvadu stāvokļa pasliktināšanās.

Dietoloģe iesaka gan gaļēdājiem, gan veģetāriešiem izvairīties no vitamīnu un mikroelementu deficīta.

13
Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību
Pēc temata
Veģetārieši pret savu gribu: koronavīruss atstāj amerikāņus bez gaļas
Vegānisms apdraud nākamo paaudžu intelektu
Veģetāro un vegānu produktu pieprasījums Maxima veikalos pieaudzis par 70%
Lietuvas armija ņems vērā karavīru veģetāriešu vajadzības
Tbilisi nacionālisti mēģināja sabarot vegānus ar šašlikiem un cīsiņiem
Plastmasas pudeles, foto no arhīva

Latvijas iedzīvotājiem nāksies samaksāt par saplacinātām pudelēm

0
(atjaunots 13:17 11.08.2020)
Taras depozīta sistēmas ieviešana Latvijā varētu izmaksāt patērētājiem dārgāk, nekā iepriekš paredzēts.

RĪGA, 11. augusts – Sputnik. Taras depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā bremzē viens jautājums – iespēja nodot saplacinātas alumīnija bundžas un plastmasas pudeles, vēsta kanāla LTV7 raidījums "Šovakar".

Taras depozīta sistēmu Latvijā ieviesīs 2022. gada 1. februārī: dzērieni vienreizlietojamā iepakojumā maksās par 10 centiem dārgāk, taču šo naudu pircēji varēs atgūt, nododot tukšas bundžas vai pudeles speciālos taromātos.

Depozīta sistēmas dalībnieku produkcija tiks apzīmēta ar speciālu uzlīmi. Izmantoto iepakojumu pieņemšanas punktus plānots ierīkot veikalos vai blakus tiem, taču ne tālāk par 150 metriem no tirdzniecības vietas. Lauku apkārtnē iespējama punktu izveidošana, kur iepakojumus pieņems nevis aparāts, bet gan taras pieņēmējs.

Tomēr iepakojumu ražotājus uztrauc jautājums par to, vai patērētāji drīkstēs nodot saplacinātas bundžas un pudeles. Pēc viņu sacītā, citu valstu pieredze liecina, ka tas paver iespējas krāpniekiem: saplacinātas plastmasas pudeles un alumīnija bundžas ved no kaimiņvalstīm, kur depozīta sistēmas nav (Latvijas gadījumā tās var būt Polija, Krievija un Baltkrievija), nodod un saņem par tām naudu.

"Ja sistēma nepārbaudīs pudeles formu, ja nodod saplacinātu pudeli, tad var nodot šampūna pudeli, piemēram, ar viltotu svītrkodu. Tiek pieņemts iepakojums ar nesamaksātu depozītu, tas, kurš to nodod, saņem 10 centus – un beigās šos 10 centus nāksies dzēst operatoram. Līdz ar to, ražotājiem nāksies maksāt vairāk par dalību depozīta sistēmā. Un viņiem nāksies celt produktu cenas," uzskata Miks Stūrītis, "Depozīta Iepakojuma Operators" valdes priekšsēdētājs.

Turklāt biedrība apsūdz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju depozīta sistēmas ieviešanas sabotēšanā.

"Mēs nevaram nosaukt konkrētas personas, taču pieļaujam: kāds ir ieinteresēts tajā, lai šīs sistēmas nebūtu. Vai arī lai sistēma nesāktu strādāt – vai, uzsākot darbu, bankrotē. Acīmredzot, kādam tas ir izdevīgi," atzīmēja Stūrītis.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā apgalvo, ka atļāva nodot saplacinātus iepakojumus, rūpējoties par patērētāju ērtībām: tā tukšā tara aizņem mazāk vietas mājās.

"Kā saka mūsu sociālie partneri, jaunās tehnoloģijas ļauj atpazīt saplacinātu PET pudeli vai bundžu. Taču vai tas būs ieviests, redzēsim rudenī, kad Valsts vides dienestam vajadzēs pēc noteiktiem kritērijiem izvēlēties to, kas varēs kļūt par depozīta sistēmas operatoru un ar kādām prasībām tas varēs strādāt. Ja tas tehniski nebūs iespējams, tad šādas iespējas arī nebūs," uzsvēra ministrijas valsts sekretāra vietniece Alda Ozola.

Uzņēmumā "Peruza", kur pirms kāda laika izstrādāja depozīta iepakojuma pieņemšanas aparāta prototipu, saka, ka pareizi atpazīt saplacinātas pudeles un atsijāt liekās – nav problēma, jautājums ir tikai par aparāta cenu.

"Mākslīgais intelekts spēj atpazīt un it kā rekonstruēt pudeles formu no tā, kā tā ir saplacināta, noteikt deformācijas līmeni, taču tas aizņem laiku un maksā naudu. Mēs esam gatavi. Vai visi ir gatavi maksāt? Es ceru, ka ir gatavi," uzsvēra Roberts Dlohi, "Peruza" valdes loceklis.

Cietiem vārdiem sakot, par uzlabotām tehnoloģijām rezultātā nāksies atkal maksāt pircējiem.

0
Tagi:
Latvija, VARAM
Pēc temata
Trīs atkritumu grozi ir par maz: Latvijas iedzīvotājiem nāksies vairāk šķirot atkritumus
Nododiet pudeles: lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju atbalsta taras depozīta ieviešanu
Ekologi: atteikšanās no plastmasas iepakojumiem var kaitēt apkārtējai videi
Taras depozīta sistēmas dēļ paaugstināsies atkritumu izvešanas tarifi