Газ.

Draudi, gāze un vara trubas: Ukrainas GTS gatavojas ļaunākajam

80
(atjaunots 12:20 30.01.2019)
"Ziemeļu straume 2" turpina satricināt amerikāņus un ukraiņus. Pirmie izsūta draudus un prasības apturēt projektu, otrie vienkārši baidās un gaida, kas būs tālāk. Gan vieniem, gan otriem, iespējams, nekas labs.

"Ziemeļu straume 2" tiek būvēta pilnā gaitā, eiropieši dažādos līmeņos teju katru dienu paziņo, ka šo milzi vairs nevar apturēt, raksta radio Sputnik autore Marija Baļabina. Taču amerikāņi netic. Pēc Amerikas vēstnieka draudu vēstules vācu kompānijām nonākšanas medijos un to daudzpusīgās apspriešanas, spiediena mēģinājumi nav izbeigti.

Kāds nenosaukts Baltā nama darbinieks vācu izdevumā paziņoja, ka ASV vēlas, lai šis projekts tiktu apturēts, un ir pienācis laiks rīkoties. Abām rokām par šo piedāvājumu ir Ukraina, kura baidās pazaudēt naudu par Krievijas gāzes tranzītu cauri tās teritorijai. Tātad, arī naudu savas GTS uzturēšanai.

Ukrainas ierēdņi un politiķi cenšas sadūšoties un pārliecināt līdzpilsoņus, ka nekas briesmīgs nenotiek. Piemēram, enerģētikas un ogļu rūpniecības ministrs vietniece Natālija Boiko ir pārliecināta, ka "Ziemeļu straumi 2" nepagūs uzbūvēt līdz gada beigām, līdz ar to, pēc viņas loģikas, Maskava vienkārši būs spiesta parakstīt jaunu līgumu ar Kijevu.

Daudzas sabiedrībai zināmas personības Ukrainā cenšas izturēties brīvi un izlikties, ka Kijevai šis līgums vispār nav vajadzīgs, tāpēc viņi it kā liks Maskavai parakstīties zem jebkādiem nosacījumiem.

Taču daži tomēr nebaidās pateikt, ka visvairāk jauna vienošanās ir nepieciešama kā reiz Ukrainai. Lūk, piemēram, Augstākās Radas deputāts Vadims Rabinovičs paziņoja, ka bez šīs naudas Ukrainas ekonomika vienkārši sabruks. Un šis sabrukums sāksies ar GTS. Finanšu taču tās uzturēšanai netika piešķirts īpaši daudz arī labākos laikos, bet ja nebūs tranzīta, tad šīs trubas vispār nebūs ar ko uzturēt. Nav arī priekš kam.

Pirms vēlēšanām, kuras Ukrainā notiks marta beigās, daudzi politiķi atļaujas teikt patiesību. Kaut gan to dara tikai tie, no kuriem nekas nav atkarīgs. Savukārt tie, kam ir vara kaut ko mainīt, nevar vai nevēlas atzīt, ka konstruktīvs dialogs ar Krieviju un jauns normāls līgums ir viņu pašu valsts interesēs. Laikam, esošajiem Ukrainas vadītājiem tas vienkārši nav svarīgi, jo valsts interesēm nav nekā kopīga ar viņu pašu interesēm.

80
Temats:
Ziemeļu straume 2 (198)
Pēc temata
Krievija garantējusi gāzes piegādes Eiropai arī bez Kijevas starpniecības
Naftogaz pastāstīja, par cik samazinājies gāzes tranzīts caur Ukrainu
Naftogaz nosauca finanšu pretenziju summu pret Gazprom
ASV prezidents Donalds Tramps, foto no arhīva

Mediji pastāstīja, Instagram kļūme palīdzēja Trampam priekšvēlēšanu cīņā

8
(atjaunots 16:29 08.08.2020)
Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu.

RĪGA, 8. augusts - Sputnik. Sociālais tīkls Instagram pēc tehniskas kļūmes algoritmu darbā vismaz divus mēnešus, pieprasot ar ASV prezidentu Donaldu Trampu saistītus tēmturus, nerādīja saturu, kas saistīts ar viņā domājamo konkurentu vēlēšanās Džo Baidentu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz portālu Buzzfeed.

Sociālā tīkla algoritmiem ir jāstrādā tā, lai tēmturu meklēšanas rezultātā platforma piedāvātu lietotājam ar norādīto tēmu saistītu saturu. Portāls pastāstīja, ka šonedēļ, pieprasot tēmturi #JoeBiden un citas ar Baidenu saistītas tēmas, sociālais tīkls demonstrēja arī "protrampa" saturu. Tomēr, pieprasot tēmas, kas saistītas ar Trampu, Instagram demonstrēja tikai noteiktus tēmturus, piemēram, #MAGA vai #Trump.

Portāls atzīmēja: tas nozīmē, ka, pieprasot ar Baidenu saistītus tēmturus, lietotāji varēja iepazīties arī ar "pretēja satura vēstījumu", savukārt tēmturi, kas saistīti ar Trampu, to nepiedāvāja.

Sociālā tikla oficiālā pārstāve Rakija Veina nosauca šo starpību meklējumu rezultātos par kļūmi.

"Tehniskas kļūdas rezultātā pēc dažiem pieprasījumiem netika parādīti (ar tiem) saistītie tēmturi. Problēmas izvērtēšanas laikā mēs esam atslēguši šo funkciju," viņa teica.

Viņa norādīja, ka problēma skārusi vairākuis tūkstošus tēmturus. Viņa neprecizēja, cik ilgu laiku bija vērojama kļūda un kāpēc tā skārusi ar Trampu saistītos tēmturus, taču nav skārusi saturu, kas saistīts ar Baidenu.

Instagram ir bezmaksas lietotne fotogrāfiju un videoierakstu apmaiņai ar sociālā tīkla elementiem, ļauj uzņemt fotogrāfijas un video, pielietot filtrus un izplatīt tās ar sava servisa un citu sociālo tīklu starpniecību. Tā pieder kompānijai Facebook.

8
Tagi:
sociālie tīkli, prezidenta vēlēšanas, ASV
Pēc temata
ASV gatavojas valsts apvērsumam pēc vēlēšanām
Donalds Tramps: kongresa vidustermiņa vēlēšanu rezultāti ir "satriecoši panākumi"
Trampa izredzes tikt pārvēlētam kūst acu priekšā
Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē
Dienvidosetija, foto no arhīva

Krievijas politiķis pamatoja Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarības atzīšanas motīvus

7
(atjaunots 18:59 08.08.2020)
2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu.

RĪGA, 8. augusts — Sputnik. Maskava atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību, jo nevarēja pieļaut, ka Aizkaukāzs pārvērstos par pulvera mucu, konstatēja Krievijas Drošības padomes priekšsēdētāja vietnieks Dmitrijs Medvedevs, kurš 2008. gadā bija Krievijas prezidents, vēsta RIA Novosti.

"Šodien aprit 12 gadi kopš brīža, kad mūsu valsts atbildēja uz Gruzijas toreizējā prezidenta noziedzīgo rīcību. (..) Tieši tāpēc es toreiz pieņēmu grūtu, tomēr vienīgo pareizo lēmumu – aizsargāt Abhāziju un Dienvidosetiju, vispirms pasargājot tās no agresijas, pēc tam, saskaņā ar pilsoņu lūgumu, atzīstot to pilnīgu neatkarību. Pretējā gadījumā Aizkaukāzs būtu pārvērties par pulvera mucu, un tas Krievijai, kas vienmēr atbalstījusi stabilu mieru kaimiņvalstīs, bija absolūti nepieņemami," viņš pastāstīja savā lapā sociālajā tīklā VKontakte.

Politiķis uzsvēra, ka Krievija vienmēr ir atbalstījusi stabilitāti kaimiņvalstīs un pie tam nekad nepieļaus uzbrukumu saviem pilsoņiem.

"Mūsu atbilde vienmēr būs absolūti adekvāta situācijai ar mērķi uzturēt stabilitāti un drošību gan mūsu valstī, gan visā pasaulē," atgādināja Medvedevs.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

2008. gada 8. augustā Gruzijas karavīri apšaudīja Dienvidosetiju ar zalves uguns iekārtām "Grad", uzbruka un daļēji sagrāva tās galvaspilsētu Chinvalu. Krievija, aizsargājot Dienvidosetijas iedzīvotājus, kuru vidū daudzi pieņēma Krievijas pilsonību, ieveda karaspēkus un pēc piecas dienas ilgas karadarbības padzina Gruzijas kareivjus no reģiona.

2008. gada 26. augustā Krievija atzina Dienvidosetijas un Abhāzijas suverenitāti. Krievijas valdība norādīja, ka šis lēmums atbilst pašreizējai realitātei un nav pārskatām. Tomēr Tbilisi atsakās atzīt republiku neatkarību.

 

7
Tagi:
Dienvidosetija, Abhāzija