Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, militāro zinātņu doktors Konstantins Sivkovs

Militārais eksperts: ASV piešķīrušas Baltijai kodolpoligona lomu

966
(atjaunots 12:20 26.01.2019)
ASV ir izlēmušas Baltijas valstu likteni – tas ir nākotnes kodolkara poligons, norādīja militārais eksperts Konstantins Sivkovs.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. ASV aizsardzības politikas pamatā ir centieni panākt pasaules līdera vietu kodolieroču ziņām norādīja Krievijas Raķešu un artilērijas zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis, militāro zinātņu doktors Konstantins Sivkovs.

"ASV nepārprotami paziņoja, ka risina uzdevumu par kodolpārsvara iekarošanu pār visām pasaules valstīm. Šī iemesla dēļ Vašingtona pašlaik aktīvi pēta jautājumu par tā saucamo mazo karu vešanu pret Krieviju, tostarp – arī par kodolkaru," – pastāstīja Sivkovs.

Eksperts paskaidroja, ka tamlīdzīga karadarbība iespējama trešajās valstīs, neskarot ASV un Krievijas teritoriju.

"Starp iespējamajiem šādu karu rajoniem Vašingtona izskata Austrumeiropu un Baltiju. Latvijas, Lietuvas un Igaunijas liktenis ir iepriekš izlemts. Viņi vēlas kļūt par kodolkara poligonu? Droši, uz priekšu," – uzsvēra eksperts.

Iepriekš ASV informēja par nodomu izstāties no līguma par vidēja un maza darbības attāluma raķešu likvidāciju, apsūdzot Krieviju par līguma noteikumu pārkāpumu. Decembra sākumā Vašingtona paziņoja, ka Maskavai ir 60 dienu laikā jāatgriežas pie INF izpildes. Kremlis atzīmēja, ka līguma noteikumu pārtraukums liks Krievijai sper soļus ar mērķi parūpēties par savu drošību.

966
Pēc temata
Eksperts: ASV brīdina Krieviju par gatavību sākt atklātu sadursmi
"Avangard" starts: Krievijas raķete pārvelk krustu pāri PRA sistēmām
NATO gatavojas Krievijas okupācijai, uzskata eksperts
NATO bāzes Baltijas valstīs var saasināt situāciju līdz pēdējam