Telekanāla RT un ziņu aģentūras Rossija segodņa galvenā redaktore Margarita Simoņana

Francijā televīzijas raidījums bērniem uzbrūk Krievijai

80
(atjaunots 08:00 24.01.2019)
Telekanāla RT un ziņu aģentūras "Rossija segodņa" galvenā redaktore Margarita Simoņana pastāstīja, ka pārraides vadītājs māca bērnus, ka vārda un preses brīvība Krievijā esot ierobežota.

RĪGA, 24. janvāris — Sputnik. Telekanāla RT un ziņu aģentūras "Rossija segodņa" galvenā redaktore Margarita Simoņana pastāstīja par bērniem paredzētu televīzijas pārraidi Francijā, kuras vadītāji bērniem māca, ka Vladimirs Putins esot "dezinformācijas cars", bet telekanāls RT vēstot "to, ko grib dzirdēt Putins", vēsta RIA Novosti.

"Jautra studija, Makronam (Francijas prezidentam – red.) līdzīgs raidījuma vadītājs un interesanti uzdevumi mazgadīgajiem dalībniekiem. Pārraides gaitā tās vadītājs saka priekšā bērniem pareizās atbildes uz jautājumiem par to, kā klājas ar preses brīvību Krievijā," – viņa pastāstīja Telegram tīklā.

Simoņana aprakstīja, kā bērni stāstījuši: Putins liekot "atzinīgi atsaukties par valdību". Vēl vairāk, 15 gadus vecais Aleksandrs ar Francijas, Ukrainas un Moldovas pilsonībām apgalvojis, ka "Putins sēdina cietumā opozicionārus, un mūsdienu Krievija patiesībā neatšķiras no Krievijas 1991.-1992. gados".

Ziņu aģentūras Sputnik, telekanāla RT un Rossija segodņa galvenā redaktore Margarita Simoņana
© AP Photo / Alexander Zemlianichenko

Krievija šovā tika nosaukta par "gigantisku fabriku, kas ražo nepatiesas ziņas". Simoņana piezīmēja, ka tie paši bērni lasa fragmentus no RT un Le Monde materiāliem par opozicionāru Alekseju Navaļniju un protestiem. Viens no bērniem skaidroja, ka "raksti uzrakstīti dažādi, jo viens raksts ir no Krievijas, kur visu tieši kontrolē Putins, bet otra – tā ir Le Monde, un Le Monde Putins nekontrolē".

Turklāt bērniem dots uzdevums izveidot Putina profilu Twitter tīklā. Kā pirmo viņi uzrakstījuši tvītu "I love fake news" ("Man patīk viltus ziņas." — red. piez.).

"Lieliskā jaunā pasaule. Drīz mēs publicēsim video ierakstu par to visu," – noslēgumā piebilda Simoņana.

80
Pēc temata
Beidzot pielikts punkts. "Krievu faktors" amerikāņu netīrajās vēlēšanās ir pierādīts
Lielbritānija atzinusi mediju karu pret Krievijas pilsoņiem
Ukraiņu prankeris iebiedēja Magņitogorskas iedzīvotājus ar "jauniem sprādzieniem"
Margarita Simoņana: Ofcom pierādījis, ka ir ierocis cīņā pret nepatīkamiem medijiem
Finanses, foto no arhīva

Baltkrievijas pensijas salīdzināja ar pensijām Latvijā, Krievijā un Polijā

2
(atjaunots 11:39 27.09.2020)
Noskaidrojies, ka pensiju izmaksas kaimiņvalstīs, saskaņā ar aktuālākajiem datiem, atšķiras vairākas reizes.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Vidējās vecuma pensijas apmērs Austrumeiropas kaimiņvalstīs būtiski atšķiras, noskaidroja Baltkrievijas portālā Finance.tut.by žurnālisti.

Baltkrievijā vidējais vecuma pensijas apmērs jūlijā sastādīja 472,9 Baltkrievijas rubļu, vēsta portāls ar atsauci uz republikas Nacionālās statistikas komitejas datiem. Tas ir apmēram 156 eiro. Tiek atzīmēts, ka no 1. jūlija darba pensijas tika indeksētas par 6%.

Krievijā, saskaņā ar izdevuma datiem, nestrādājošo pensionāru pensija vidēji sastāda 16 492 rubļus, tas ir nedaudz virs 182 eiro. Nākamgad pensijas Krievijā tiks indeksētas par 6,3%, un izmaksa pieaugs līdz 17 443 rubļiem (193 eiro).

Latvijā šī gada otrajā ceturksnī, saskaņā ar mediju informāciju, vidējais vecuma pensijas apmērs sastādīja 363 eiro. Tuvākā pensiju izmaksu indeksācija ir ieplānota uz 1. oktobri.

Lietuvā vidējā vecuma pensija šobrīd sastāda 377 eiro, vēsta izdevums. Pēdējo reizi Lietuvas varasiestādes pacēla pensijas janvārī aptuveni par 30 eiro.

Ukrainā vidējās vecuma pensijas apmērs ir vienāds ar 3414 grivnām, atzīmē izdevums, tie ir gandrīz 104 eiro. Pēdējā pensiju paaugstināšana notika maijā vidēji par 240 grivnām (8 eiro).

Polijā vidējā vecuma pensija sasniedz 2482 zlotus jeb 545 eiro. Nākamā gada martā varasiestādes grasās indeksēt izmaksas par 3,84%. Tad vidējās pensijas apmērs sastādīs 2577 zlotus, kas ir ekvivalents 565 eiro.

2
Tagi:
pensija, Baltkrievija, Polija, Krievija, Baltija
Pēc temata
Valsts kļūda: cilvēks ar invaliditāti aizstāvēja tiesības uz pensiju Augstākajā tiesā
Pensionāriem-ekspatiem nākas pierādīt, ka viņi ir dzīvi
Šī gada pensiju indeksācija Latvijā: kam un kādā apmērā
Bankas slēgtas, pensionāriem parādu dēļ atslēdz televizorus un telefonus
Сбор винограда

Spānijas rūpnīcā notika sarkanvīna noplūde

3
Šis gads reģiona Kastīlijas-Lamančas vīndariem kļuvis īpaši smags – koronavīrusa pandēmijas dēļ tika ieviesta karantīna, savukārt laikapstākļu dēļ vīnogu ražas vākšanu nācies sākt un pabeigt agrāk, nekā paredzēts.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Tūkstošiem litru vīna izlija uz asfalta kādā no Albasetes provinces (Kastīlija Lamanča) vīna darītavām Spānijā. Nelaimes gadījums kļuva par ieganstu daudziem jokiem, kas izplatījušies Internetā, vēsta RIA Novosti

Incidents notika Vitivions vīna darītavā, kas atrodas Viljamalea, nelielā ciematā ar aptuveni 4000 iedzīvotāju, vēsta Albasetas radio. Vienā no 50 tūkstošu litru mucām notika mehānisks bojājums, no tās sāka lieties ārā vīns. Vīna darītavas darbinieki nespēja glābt produkciju un vien filmēja, kā sarkanais šķidrums lejas ārā uz asfalta. Video tika izplatīts sociālajos tīklos.

​Šis gads reģiona Kastīlijas-Lamančas vīndariem kļuvis īpaši smags – neskaitot koronavīrusa pandēmiju, kuras dēļ Viljamalea uz kādu laiku tika ieviesta karantīna, karstuma dēļ vīnogu ražas vākšanu nācies sākt priekšlaicīgi. Savukārt pirms nedēļas lietavu dēļ vākšanu nācies uz dažām dienām apturēt.

Incidenta video izplatījās visos sociālajos tīklos un kļuva par pamatu daudziem jokiem. "Rezervuāra pārplīšana ar 50 tūkstošiem tonnu vīna Albasetē. Ar Stenlija Kubrika un Stīvena Kinga atbalstu," raksta Twitter lietotājs Horror Losers, ar to domājot ainu no Kubrika filmas "Mirdzums", kura uzņemta pēc Stīvena Kinga romāna. "Stenlijs Kubriks apstiprina šo ainu," pajokoja lietotājs Picoso, pievienojot savai publikācijai režisora fotogrāfiju darba laikā.

"Ārkārtas situāciju militārā apakšvienība jau palīdz – dzer taisni no avota," ar šādiem vārdiem papildināja ainu, kurā spēcīgs vīrs dzer vīnu no asfalta, lietotājs Alekss Rodrigess.

​"Vai vēl ir palicis?" uzrakstīja lietotājs Navarrethe, papildinot savu publikāciju ar kadru no filmas "Skrien, Lola, skrien".

3
Tagi:
Spānija
Pēc temata
Liftā iestrēgušajai itālietei vīns palīdzēja izglābties no atūdeņošanas
Harmonijā ar grādu: joga ar glāzi vīna Rīgā
Izsolē par 103 tūkstošiem eiro pārdota vīna pudele
Jauna lappuse vīnu vēsturē: radīts zilais vīns