ASV demosntrēja, kā iznīcinatāji F-15 nomet atombumbas

ASV nolēmušas balstīties uz kodolieročiem konfrontācijā ar Krieviju

60
(atjaunots 10:29 17.01.2019)
Baltā nama pārstāvis informējis, ka ASV balstās uz kodolarsenālu jautājumā par Krievijas un Ķīnas "savaldīšanu".

RĪGA, 17. janvāris – Sputnik. Savienotās Valstis iecerējušas vairāk paļauties uz "kodolsavaldīšanu", nevis pretraķešu aizsardzības globālās sistēmas attīstību konfrontācijā ar Krieviju un Ķīnu, žurnālistiem pavēstīja Baltā nama pārstāvis, informē RIA Novosti.

Administrācijas pārstāvis atklāja, ka Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps ceturtdien Pentagonā sniegs pretraķešu aizsardzībai veltītu ziņojumu. Iepriekšējais ASV administrācijas dokuments šajā jomā tika publicēts 2010. gadā.

"Kas attiecas uz Krieviju un Ķīnu, tām ir ļoti liels un mūsdienīgs (raķešu bruņojuma – red.) arsenāls. Mēs paļaujamies uz savaldīšanu, lai apturētu Krieviju un Ķīnu šajā jomā," – ierēdnis skaidroja žurnālistiem.

Taujāts, vai runa ir par kodolsavaldīšanu, vai savaldīšanu ar PRA globālās sistēmas paplašināšanas metodi, ierēdnis atbildēja, ka "ASV vēl joprojām paļaujas uz kodolsavaldīšanu".

Atbildot uz jautājumu par Krievijas un Ķīnas iespējamām bažām sakarā ar ASV politiku PRA aspektā, Baltā nama pārstāvis norādīja, ka Tramps cer mazināt šīs bažas, veidojot labas attiecības ar minēto valstu līderiem.

"Mūsu militārās iespējas pieder pie aizsardzības sfēras. ASV ir ļoti pārskatāmas savas PRA attīstības jomā, jautājumā par to, no kā tai jāpasargā. Mūsu PRA ir vērsta pret draudiem no atstumto valstu puses," – apgalvoja Baltā nama pārstāvis.

Viņš pavēstīja, ka prezidenta ziņojumā tiks minēts arī ASV domājamo pretinieku lielais potenciāls raķešu jomā, tiks pieminēti arī "hiperskaņas draudi". Pie tam viņš atzīmēja, ka ziņojumā tiks pievērsta īpaša uzmanība pārtveršanas sistēmu izvietošanai kosmosā, kā arī pavadoņiem ar lāzera iekārtām.

ASV izstāšanās no PRA un plāni atteikties no INF līguma

Jau 2002. gadā ASV atteicās no līguma ar Krieviju par pretraķešu aizsardzību. Kopš tā laika ASV veido globālās PRA sistēmu, tostarp arī Krievijas robežu tuvumā – Polijā un Rumānijā, kā arī attīsta sistēmas elementus jūrā.

Atbildei Krievija sākusi izstrādāt bruņojuma sistēmas, kas padara gandrīz bezjēdzīgu jebkādu PRA sistēmu. 2018. gada 1. martā Krievijas prezidents Vladimirs Putins savā vēstījumā Federālajai sapulcei pastāstīja par jaunāko stratēģisko bruņojumu, tostarp arī par hiperskaņas kompleksiem "Kinžal", "Avangard", "Burevestnik", kaujas lāzeru "Peresvet" un bezpilota zemūdens aparātu ar kodolenerģijas dzinēju "Poseidon".

Trešdien, 16. janvārī ASV valsts sekretāra vietniece bruņojuma un starptautiskās drošības lietās Andrea Tompsone apstiprināja, ka 2. februārī Savienotās valstis apturēs savu saistību izpildi, ko paredz Līgums par vidēja un maza darbības rādiusa raķešu likvidāciju. Viņa piebilda, ka Krievijai būs seši mēneši, pirms ASV galīgi lauzīs minēto līgumu.

Iepriekš Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs informēja, ka tikšanās laikā Ženēvā, kas bija veltīta līgumam INF, Maskava informēja ASV par gatavību veikt pārskatāmu darbu ar raķeti 9М729, kuras likvidāciju cenšas panākt Vašingtona, ar noteikumu, ja Savienotās Valstis nodrošinās savstarpēju atklātību. Politiķis uzsvēra, ka ASV nebija gatavas konkrētai sarunai šajā jautājumā un apspriedē centās pārrunāt tikai jautājumu par raķeti 9М729.

60
Pēc temata
ASV publiskojušas Ķīnas un PSRS iznīcināšanas plānus
Igaunijas neitralitātes piekritēji iesaka kodolieroču dislokāciju valstī
Vašingtona atsvaidzina "ierobežota kodolkonflikta" ideju
Krievijas politiķis nosaucis atbildes pasākumus ASV raķešu izvietošanai Eiropā
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs

ANO ģenerālsekretārs ziņo: koronavīruss nav kontrolējams

15
(atjaunots 13:10 18.09.2020)
ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

RĪGA, 18. septembris — Sputnik. Koronavīrusa uzliesmojums nav kontrolējams, paziņoja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterrešs, vēsta RIA Novosti.

"Covid-19 pandēmija ir krīze, kas nelīdzinās nevienai citai mūsu dzīvē, tātad arī Ģenerālasamblejas sesija šogad nebūs līdzīga nevienai agrākajai," konstatēja ANO ģenerālsekretārs.

Antoniu Guterrešs atzīmēja, ka itin drīz cilvēce pārvarēs jaunu slieksni – miljonu koronavīrusa infekcijā mirušo, un nosauca pandēmiju par lielāko globālas drošības apdraudējumu.

Viņš atzīmēja, ka daudzi paļaujas uz vakcīnu, tomēr panacejas no pandēmijas nav, un vakcīna pati par sevi krīzei punktu nepieliks.

"Tomēr (..) vakcīna ir jāuzskata par vispārēju labumu, jo Covid-19 nezina robežas. Mums ir vajadzīga cenas ziņā pieņemama, visiem pieejama vakcīna – vakcīna cilvēkiem," piebilda ģenerālsekretārs.

Viņš aicināja būtiski paplašināt jaunu un jau esošo instrumentu pielietojumu, kuri varētu palīdzēt cīņā ar slimību un nodrošināt vitāli svarīgu ārstēšanu, it īpaši nākamo 12 mēnešu laikā.

15
Tagi:
koronavīruss, ANO
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kā tas ir iespējams? Pastāv risks atkārtoti inficēties ar koronavīrusu
Koronavīruss aiznesis jau vairāk nekā 800 tūkstošus dzīvību
Otrais koronavīrusa vilnis atkal velk uz leju nedaudz atdzīvojušos Latvijas ekonomiku
PVO prognozē ilgu koronovirusa pandēmiju pasaulē
Baltkrievijas un Lietuvas robeža, foto no arhīva

Lukašenko slēdzis robežas ar Lietuvu un Poliju

21
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko informēja par lēmumu slēgt valsts rietumu robežas ar Lietuvu un Poliju, kā arī nostiprināt valsts robežu ar Ukrainu.

RĪGA, 18. septembris - Sputnik. Baltkrievijas armija ir spiesta nostiprināt valsts robežu ar Lietuvu, Poliju un Ukrainu, informēja Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, vēsta RIA Novosti.

"Atklāti sakot, mēs nezinām, ko viņi sastrādās tālāk. Mēs saprotam, ka viņu arsenālā atlikuši vien daži paņēmieni, pirms sākt karsto karu. Tāpēc mēs esam spiesti atsaukt karaspēku no ielām un, kā jau teicu, piecelt kājās pusi armijas un slēgt valsts robežu no rietumiem, vispirms – ar Lietuvu un Poliju," Lukašenko paziņoja sieviešu forumā "Par Baltkrieviju" Minskā.

Prezidents informēja, ka tiks nostiprināta arī valsts robeža ar Ukrainu.

"Mēs esam spiesti nostiprināt valsts robežu, par lielu nožēlu, ar mūsu brālīgo Ukrainu," piezīmēja Baltkrievijas prezidents.

"Pēdējās dienās kopā ar Krievijas prezidentu un aizsardzības ministru esmu spiests nostiprināt sabiedrotās valsts kopīgo aizsardzību, un mēs aktivizējām sen aizmirstas militārās mācības, kas šodien notiek mūsu valsts rietumos. Mēs esam pieņēmuši lēmumu organizēt šīs mācības, ņemot vērā saspringto situāciju, divos posmos. Otrais posms, kā jau lūdzu informēt Telegram kanālā, būs veltīs jums, mūsu sievietēm," teica Lukašenko.

21
Tagi:
robeža, Ukraina, Polija, Lietuva, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko
Temats:
Baltkrievijas būt vai nebūt
Pēc temata
Amerikāņu tanki jau ir Lietuvā, 15 kilometrus no robežas: Baltkrievija sit trauksmes zvanu
Politologs: Polija iejaucas ne tikai Baltkrievijas lietās vien
Asociācija: Baltkrieviju varētu slēgt Lietuvas autopārvadātājiem
Lietuva ir pārskaitusies: Baltkrievija nevēlas maksāt un nožēlot grēkus
Bijušais Baltkrievijas prezidenta kandidāts pārvāksies uz Poliju
Banku ēkas Rīgas centrā

Kļuvušas par atavismu: analītiķis paskaidroja, kas sagaida bankas Latvijā

0
(atjaunots 14:49 18.09.2020)
Bankas pakalpojumu nozīme ir kritusies, klientu nav, un tuvākajā laikā arī nebūs – kredītiestāžu pastāvēšanai nav nekāda pamata.

RĪGA, 18. septembris – Sputnik. Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītāja Ilze Znotiņa aicināja bankas iemācīties apkalpot augsta riska klientus tā, lai no tā necieš ekonomika. Viņa piezīmēja, ka Latvijas valdība ir izpildījusi mājasdarbu (ko uzdeva ASV Finanšu ministrija – red.) un valsts nav iekļauta pelēkajā valstu sarakstā.

Nav iespējams iedomāties izmaiņas, kuru apstākļos bankas Latvijā varētu atgriezties pie agrākā "naudas mazgātavas" režīma, sarunā ar Sputnik Latvija konstatēja investīciju kompānijas "Grand Kapital" vecākais analītiķis Vladimirs Rošankovskis.

"Latvija bija ļoti specifisks landromāts, kas strādāja bijušo Padomju Savienības kolēģu labā... Laikā, kad pēcpadomju republikās tapa finanšu sistēma, bija pārrobežu pārskaitījumu pieprasījums, bet pēc tam tika sarīkota tamlīdzīgas operācijas veikušo banku licenču anulēšanas kampaņa. Šī tīrīšana sakrita ar problēmām Latvijas bankās, tāpēc tagad viņu pakalpojumi vairs nav vajadzīgi," pastāstīja Rožankovskis.

Pēc analītiķa domām, Latvijas bankas ir nonākušas neapskaužamā stāvoklī un izeja no tā nav saskatāma.

"Pēc būtības, klientu viņiem nav, un diezin vai tie parādīsies tuvākajā laikā. Kopš pazudušas finanšu plūsmas no Krievijas un Kazahstānas, šo banku pastāvēšanai nav nekāda pamata. Latvijas bankas ir kļuvušas par atavismu, lai kādi pasākumi tiktu vērsti pret tām. Ir vajadzīgi nereāla ierobežojumu vājināšana, lai cauri Latvijai atkal plūstu pelēkās pārrobežu naudas straumes," secināja Rožankovskis.

Banku sistēmas vērienīgo tīrīšanu iniciēja ASV Finanšu ministrija, kas 2018. gadā pārmeta ABLV bankai naudas atmazgāšanu, dalību transakcijās, kas saistītas ar Ziemeļkoreju, un ierēdņu uzpirkšanu. Kredītiestāde bija spiesta pieņemt lēmumu par pašlikvidāciju, un Latvijas banku sistēmā notika globālas izmaiņas.

0
Tagi:
atmazgāšana, banku reforma, Latvija, bankas
Pēc temata
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
Urbanovičs: ne ostas, ne bankas Latvijā neatgūsies bez Krievijas
"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu
Latvijas bankas vēlas piešķirt vairāk kredītu uzņēmumiem: kas tām traucē