Krievijas prezidents Vladimirs Putins un ĶTR vadītājs Sji Dzjiņpins

National Interest nosauca "Krievijas un Ķīnas savienību" par ASV murgu

78
(atjaunots 15:50 13.01.2019)
Vašingtona ir zaudējusi nesen izdevīgo aukstā kara laika pozīciju, kad tās attiecības ar Maskavu un Pekinu atsevišķi bija labākas, nekā to pašu starpā.

RĪGA, 13. janvāris – Sputnik. ASV pieļauj rupjāko kļūdu, nenovērtējot arvien ciešāko Krievijas un Ķīnas mijiedarbību. Par to raksta National Interest, atsaucoties uz Nacionālo interešu centra speciālistiem.

Pēc ekspertu domām, Vašingtona ir zaudējusi nesen izdevīgo aukstā kara laika pozīciju, kad tās attiecības ar Maskavu un Pekinu atsevišķi bija labākas, nekā to pašu starpā. ASV "neapzināti" spēra soļus, kuri tikai satuvināja šīs valstis. Piemēram, Krievijas un Ķīnas sadarbības nostiprināšanās var radīt draudus un kļūt par īstu "amerikāņu murgu". Kā atbildēt uz šādu satuvināšanos – tas ir vissarežģītākais jautājums, ko ASV varasiestādēm vēl būs jārisina, teikts rakstā.

Analītiķi norāda, ka tieši par oficiālu aliansi valstu starpā pagaidām netiek runāts, jo savienība ar Maskavu var novājināt Pekinas ekonomisko sadarbību ar Vašingtonu. Tai pašā laikā Ķīnas vēstnieks ASV Cujs Tjaņkajs nesen paziņoja, ka fotogrāfijā ar Vladimiru Putinu un Sji Dzjiņpinu trūkst Donalda Trampa. Pēc diplomāta sacītā, Pekinai ir izdevīgāk strādāt ar dažādām valstīm, nevis kopā ar Vašingtonu būt pastāvīgā konfliktā ar Maskavu.

"Drauds cilvēcei"

Pagājušajā mēnesī Washington Examiner žurnālists Toms Rogans publicēja rakstu, kurā prognozēja "katastrofiskas sekas" cilvēcei, ja Krievija un Ķīna izmainīs "ASV vadīto" pasaules kārtību.

Pēc viņa domām, pateicoties amerikāņiem, pasaule ir kļuvusi labāka, kapitālisms palīdz cilvēkiem dzīvot labklājībā, bez masveida kariem un gūt labumu no tehniskā progresa. Savukārt Maskava un Pekina izrādot "vienaldzību pret cilvēces pamatprincipiem", apgalvoja žurnālists.

"Ceturtās dimensijas" ieroči

Pirms dažām dienām ASV Ziemeļu komandas punkta bijušais komandieris atvaļinātais ģenerālmajors Hovards Tompsons paziņoja, ka Krievija un Ķīna jau ir sasniegušas "ceturto dimensiju" aizsardzības jomā – par to liecina virsskaņas ieroči.

Tompsons atgādināja, ka Krievijas "Avangarda" veiksmīgie izmēģinājumi decembrī uzskatāmi nodemonstrēja, ka ASV nav analoģisku iespēju, savukārt valsts pretgaisa aizsardzība nav spējīga tikt galā ar šāda veida draudiem. Pēc atvaļinātā ģenerāļa domām ASV derētu aktīvāk nodarboties ar esošajiem izstrādājumiem.

78
Pēc temata
Ķīna aicina Krieviju kopīgi pretoties Vašingtonas spiedienam
Ķīnā ieteikusi nekaitināt Krieviju – pretējā gadījumā Baltija pazudīs
"Cīņā par smadzenēm" Ķīna uzvarējusi ASV un to sabiedrotos Krievijā
Eirāzija lemj par atbildes triecienu: Krievija un Ķīna ieviesušas nodevas ASV precēm
Gruzija

Gruzijā sagaidīja pirmos tūristus pēc avioreisu atjaunošanas

3
(atjaunots 18:00 05.08.2020)
Augusta sākumā Gruzija atjaunoja regulāro aviosatiksmi ar Vāciju, Franciju, Latviju, Lietuvu un Igauniju.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Gruzijā ieradušies pirmie tūristi pēc aviosatiksmes atjaunošanas, kura tika apturēta koronavīrusa pandēmijas dēļ, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz valsts Ekonomikas ministrijas vadītājas Natijas Turnavas paziņojumu brīfingā.

Augusta sākumā Gruzija atjaunoja regulāro aviosatiksmi ar Vāciju, Franciju, Latviju, Lietuvu un Igauniju.

"Tiek īstenoti reisi no Minhenes, rīt mēs sagaidām pirmo lidmašīnu no Rīgas. Nesen atlidoja lidmašīna no Parīzes. Tāpat mēs turpinām pārrunas ar citām kompānijā pakāpeniskai aviosatiksmes atvēršanai, taču, protams, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju," paziņoja Turnava.

Tūrisma administrācijas vadītāja Mariama Kvrivišvili pateica brīfingā, ka no Minhenes un Parīzes ieradušies tūristi neiziet obligāto karantīnu.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē jau ir atklāti vairāk nekā 18,7 miljoni inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 705 tūkstoši cilvēku ir miruši un gandrīz 12 miljoni izveseļojās.

3
Tagi:
tūristi, Gruzija
Pēc temata
Kipras varasiestādes atlīdzinās atpūtas izdevumus tūristiem, kuri saslims ar koronavīrusu
Rīga – viena no drošākajām Eiropas pilsētām pēc pandēmijas
Beļģijas ĀM paskaidroja, kādēļ ES nevar atrisināt robežu atvēršanas jautājumu
Atpūta bez sankcijām: kādos gadījumos Latvijas iedzīvotājiem neliks ievērot pašizolāciju
Ziemeļu straume 2

"Fortnuna" nomnieks atteicās piedalīties "Ziemeļu straumes 2" izbūves pabeigšanā

14
(atjaunots 17:27 05.08.2020)
Enkura baržu "Fortuna" minēja vienā no iespējamajiem gāzesvada izbūves projekta pabeigšanas variantiem.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Krievijas kompānija "Mežregiontruboprovodostroj" negrasās sniegt baržu "Fortuna" gāzesvada "Ziemeļu straume 2" izbūves pabeigšanai Baltijas jūrā, kurš kļuvis par Amerikas sankciju mērķi, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz RBC.

"Fortuna" nomnieka "Mežregiontruboprovodostroj" (MRTS) pārstāvis atzīmēja, ka kompānija "nepiedalās un negrasās piedalīties gāzesvada Nord Stream 2 izbūves darbu izpildē Baltijas jūrā ar cauruļvadu izbūves baržu "Fortuna" vai citos veidos".

Taču MRTS atzīmēja, ka organizācijai nepieder barža, tā tikai īrē kuģi pēc bezapkalpes kuģa fraktēšanas (bareboat charter) līguma izmantošanai citos projektos.

Par iespējamo "Ziemeļu straumes 2" izbūves pabeigšanas variantu uzskata enkura cauruļvada izbūves kuģa izmantošanu cita kuģa pavadījumā – ar dinamiskās pozicionēšanas sistēmu, kura spēj noturēt kuģi nepieciešamajā punktā bez enkuriem un pietauvošanās. Viens no kuģiem, kurš var pabeigt gāzesvada "Ziemeļu straume 2" izbūvi, ir kompānijas MRTS enkura barža "Fortuna". Otrais kandidāts ir cauruļvadu izbūves kuģis "Akademik Cherskiy" ar dinamiskās pozicionēšanas sistēmu.

"Ziemeļu straume 2"

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz gāzesvada izbūvi ar jaudu 55 miljardi kubikmetru gāzes gadā. Gāzesvads tiek izvilkts no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai. Projektu īsteno "Nord Stream 2 AG" ar vienu vienīgu akcionāru – "Gazprom". Partneri Eiropā – Royal Dutch Shell, OMV, Engie, Uniper un Wintershall – finansē projektu par 50% - par summu līdz 950 miljoniem eiro katrs.

Vašingtona uzstājas pret projekta īstenošanu, jo cenšas uzspiest Eiropai savas sašķidrinātās dabasgāzes piegādes. Decembrī ASV pieņēma aizsardzības budžetu, kurš paredz sankciju ieviešanu attiecībā pret kompānijām, kuras piedalās gāzesvada izbūvē, kā rezultātā no darbu veikšanas atteicās Šveices uzņēmums Allseas.

Tikmēr 23. jūlija ASV Senāts atbalstīja aizsardzības budžetu nākamajam gadam. Tajā ir paredzēta jaunu sankciju ieviešana pret "Ziemeļu straumi 2". Spēkā esošie ierobežojumi tiek piemēroti pret organizācijām, kuras nodarbojas ar cauruļu likšanu, kā arī ar to saistītām apdrošināšanas kompānijām

14
Tagi:
Ziemeļu straume 2
Temats:
Ziemeļu straume 2
Pēc temata
Miljards dolāru apmaiņā pret "Ziemeļu straumes 2" apturēšanu: ASV spēlē uz visu banku
Baltijas jūrā ienācis kuģis, kurš spēj pabeigt "Ziemeļu straumes 2" būvniecību
Nord Stream 2 AG nolēmusi, ar kādiem kuģiem pabeigs "Ziemeļu straumes 2" izbūvi
Eksperts: divu kuģu ekspluatācija paātrinās "Ziemeļu straumes 2" būvdarbus