Festivāla Ceļojums Ziemassvētkos atklāšana Maskavā

Vācu žurnālists ieteicis Berlīnei pamācīties no Maskavas

16
(atjaunots 15:48 11.01.2019)
Žurnālists pastāstījis, ka Krievijas galvaspilsētā ir teicami attīstīta infrastruktūra, kas ļauj tai izcelties starp citām pasaules valstīm.

RĪGA, 11. janvāris – Sputnik. Vācu avīzes Handelsblatt žurnālists ieteicis Vācijai pamācīties no Maskavas, kā veidot infrastruktūru, vēstīja Sputnik Lietuva.

Autors uzskata, ka Berlīnei nāktos apgūt Krievijas galvaspilsētas pieredzi lidostu celtniecības jomā. Piemēram, Berlīnes-Brandenburgas gaisa ostas ekspluatāciju nav iespējams uzsākt jau 12 gadus tehnisko problēmu rezultātā, bet Žukovska lidostas rekonstrukcija ilga tikai divus gadus. Žurnālists uzsvēra arī to, ka galvaspilsētā funkcionē veselas četras lidostas.

Turklāt Maskavā pēdējo desmit gadu laikā atklātas aptuveni 50 jaunas metro stacijas, bet Berlīnē – tikai trīs.

Materiāla autors pieminēja arī teicamo interneta pārklājumu Krievijas galvaspilsētā: informācijas pārraides vidējais ātrums sasniedz 100 megabitus sekundē – šis rādītājs piecas reizes pārsniedz vidējo ātrumu Vācijā.

Raksta autors piebilda, ka maskavieši daudzus pakalpojumus var apmaksāt ar mobilās lietotnes palīdzību. Piemēram, šāda iespēja dāvāta, apmaksājot automašīnas stāvvietu, auto nomu, rēķinu restorānā, pirkumu kasē.

Žurnālists atzīmēja, ka Maskava demonstrē līmeni, ko cenšas sasniegt visa Krievija.

16
Pēc temata
Rasisms, huligānisms, homofobija… Cik taisnīgi ir ļaunākie stereotipi par Krieviju?
"Ieņems Rīgu un ies uz Berlīni": avīze apraksta kara scenāriju Eiropā
Eiropieši atzinuši, ka netic pusei publikāciju par Krieviju
Četrdesmit tūkstoši kilometru draudzības: autobrauciens Berlīne-Maskava